• English
  • Ukrainian
  • Facebook
Головна / Статті / ДІВЧАТА З РЕГІОНІВ ОТРИМАЮТЬ МЕНТОРСЬКУ ПІДТРИМКУ ВІД TOP-20 НАДИХАЮЧИХ ЖІНОК У STEM

ДІВЧАТА З РЕГІОНІВ ОТРИМАЮТЬ МЕНТОРСЬКУ ПІДТРИМКУ ВІД TOP-20 НАДИХАЮЧИХ ЖІНОК У STEM

1-го березня, під час прес-сніданку в межах соціального проекту «Дівчата STEM», що здійснюється за ініціативи Центру «Розвиток КСВ» та генерального партнера, компанії SAP, оголошено результати всеукраїнського конкурсу «Чому я обираю STEM кар’єру?». Також, під час заходу були обговорені питання ролі менторської підтримки українських дівчат на кар’єрному шляху та необхідність їх залучення в професії STEM галузі.

Конкурс був проведений для дівчат 13-19 років восени 2016 року з метою популяризації STEM (Science, Technology, Еngineering, Мathematics) освіти серед дівчат та подолання гендерної нерівності при виборі професії.

На думку експертів, через відсутність системи підтримки жінок в компаніях, гендерні стереотипи, невпевненість жінок в своїх силах та ін. причин:

- жінки складають лише 23% серед працівників STEM у всьому світі (LinkedIn);

- частка жінок на кожному етапі кар’єри зменшується: якщо на початковому рівні вони становлять 24%, то на рівні директорів – лише 17%;

- четверта індустріальна революція і технологічні зміни в першу чергу впливатиме на скорочення «жіночих» робочих місць.

Учасниці писали есе, робили презентації та знімали відеоролики на тему «Чому я обираю STEM кар’єру?». В результаті конкурсу було отримано 85 робіт з 16 областей України, серед яких найактивнішими були Київська, Дніпропетровська та Миколаївська.

Переможниці конкурсу – це 21 особлива дівчина, кожна з них вже здійснює перші кроки до успішної STEM кар’єри. Кожна отримає менторську підтримку на три місяці від ТОП-20 надихаючих жінок, серед яких топ-менеджери технічних компаній, науковці, представниці міністерств і громадських організацій.

Щоб познайомитись зі своїми менторами  та дізнатися секрети успіху, дівчата приїдуть до Києва на конференцію «Жінки в STEM: від мрії до дії», що відбудеться вже 3-го березня.

За детальною інформацією щодо проекту «Дівчата STEM», прохання, звертатись до Ірини Кривущенко, ik@csr-ukraine.org, (044) 292 02 48.

***

Центр «Розвиток КСВ»: експертна організація, що була заснована у 2008 році. Мета діяльності – впроваджувати соціальну відповідальність задля системних і якісних змін в Україні. Організація працює над 4-ма пріоритетними напрямами: КСВ в кризові часи, розвиток освіти, карєрного консультування і STEM, нефінансова звітність муніципалітетів. Об’єднує 40 компаній України (напр.: EY, Небесна криниця, Василь Кісіль і партнери, Нова пошта, ДТЕК, Артеріум, Оболонь, 1+1). Детальніше:www.csr-ukraine.org

Дівчата STEM – це проект, спрямований на подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також на підвищення віри  дівчат у власні здібності та можливість побудувати STEM кар’єру в Україні. Детальніше: http://csr-ukraine.org/education/divchata-stem/

Топ-20 жінок STEM – це унікальна спільнота жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері, організована Центром «Розвиток КСВ». Серед них топ-менеджери IT і технічних компаній, науковці, представники Міністерств, ВУЗів і громадських організаций.

SAP –  один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, компанія SAP допомагає організаціям будь-якого розміру і спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Детальніше: http://www.sap.com