• English
  • Ukrainian
  • Facebook
Головна / Статті / «ЖІНКИ В STEM: ВІД МРІЇ ДО ДІЇ» — РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

«ЖІНКИ В STEM: ВІД МРІЇ ДО ДІЇ» — РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

3-го березня в Києві за ініціативи центру «Розвиток КСВ» та генерального партнеру заходу, компанії SAP, в межах соціального проекту #дівчатаSTEM, відбулась конференція «Жінки в STEM: від мрії до дії» для успішних жінок та молодих дівчат, які тільки мріють про кар’єру в STEM.

Протягом заходу були обговорені важливі питання, які хвилюють жінок у STEM, питання ролі менторської підтримки українських дівчат на кар’єрному шляху та необхідність їх залучення в професії STEM галузі. Урочистим фіналом конференції стало нагородження учасниць всеукраїнського конкурсу «Чому я обираю STEM кар’єру?» та запуск першої в Україні менторської програми «Дівчата STEM: зростаємо разом».

За статистикою (LinkedIn) жінки складають лише 23% серед працівників STEM у всьому світі; частка жінок на кожному етапі кар’єри зменшується: якщо на початковому рівні вони становлять 24%, то на рівні директорів — лише 17%; більше того, четверта індустріальна революція і технологічні зміни в першу чергу впливатиме на скорочення «жіночих» робочих місць. Основними причинами такої ситуації багато експертів вважають гендерні стереотипи, невпевненість жінок в своїх силах, відсутність системи підтримки жінок в компаніях та ін. Додатково, 2/3 жінок в Європі скаржаться на те, що в них немає рольової моделі.

Саме тому, Центр «Розвиток КСВ» та ініціатива #дівчатаSTEM організували першу конференцію «Жінки в STEM: від мрії до дії». Конференція стала першою спробою створити неформальне співтовариство для спілкування і підтримки жінок у STEM-професіях з метою передачі знань, досвіду, секретів від успішних жінок і обміну думками і ідеями.

Організатори заходу представили своє бачення STEM для жінок в чотирьох сесіях програми: S-strategy, T-talant, E-emotions, M-motivation. Успішні STEM-жінки ділилися власними історіями та порадами для досягнення мети і як адаптуватися до сучасних змін. Зокрема, розповідали про те, звідки беруться таланти та що робити для їх розвитку, як впливають на наше життя емоції, де знайти своє натхнення і мотивацію, а також, наскільки реально для жінки в STEM знайти баланс між особистим життям та роботою.

Протягом заходу були обговорені важливі питання, які хвилюють жінок у STEM, питання ролі менторської підтримки українських дівчат на кар’єрному шляху та необхідність їх залучення в професії STEM галузі.

Фіналом конференції став запуск першої в Україні менторської програми «Дівчата STEM: зростаємо разом» та урочисте нагородження учасниць всеукраїнського конкурсу «Чому я обираю STEM кар’єру?», що проводився для дівчат 13-19 років восени 2016 року з метою популяризації STEM-освіти серед дівчат та подолання гендерної нерівності при виборі професії.

Учасниці писали есе, робили презентації та знімали відеоролики. В результаті було отримано 85 робіт з 16 областей України, серед яких найактивнішими були Київська, Дніпропетровська та Миколаївська.

Переможниці конкурсу, а саме 21 особлива дівчина, приїхали до Києва, щоб познайомитись зі своїми менторами та дізнатися секрети успіху. Усі дівчата отримають менторську підтримку на три місяці від ТОП-20 надихаючих жінок, серед яких топ-менеджери технічних компаній, науковці, представниці міністерств і громадських організацій.

Більш детальна інформація про конференцію на сайті або на сторінці в FB.

 

***

Центр «Розвиток КСВ»: експертна організація, що була заснована у 2008 році. Мета діяльності – впроваджувати соціальну відповідальність задля системних і якісних змін в Україні. Організація працює над 4-ма пріоритетними напрямами: КСВ в кризові часи, розвиток освіти, карєрного консультування і STEM, нефінансова звітність муніципалітетів. Об’єднує 40 компаній України (напр.: EY, Небесна криниця, Василь Кісіль і партнери, Нова пошта, ДТЕК, Артеріум, Оболонь, 1+1). Детальніше:www.csr-ukraine.org

Дівчата STEM — це проект, спрямований на подолання гендерних стереотипів при виборі професії, а також на підвищення віри  дівчат у власні здібності та можливість побудувати STEM кар’єру в Україні. Детальніше: http://csr-ukraine.org/education/divchata-stem/

Топ-20 жінок STEM – це унікальна спільнота жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері, організована Центром «Розвиток КСВ». Серед них топ-менеджери IT і технічних компаній, науковці, представники Міністерств, ВУЗів і громадських організаций.

SAP —  один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, компанія SAP допомагає організаціям будь-якого розміру і спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Детальніше: http://www.sap.com