• English
  • Ukrainian
  • Facebook
Головна / Статті / РОЗШИРЕНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВИРОБНИКІВ: ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ В УКРАЇНІ?

РОЗШИРЕНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ВИРОБНИКІВ: ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ В УКРАЇНІ?

Київ, 20 квітня 2018 р. – Центр «Розвиток КСВ» за підтримки Платформи зростання зеленої економіки провів зустріч у форматі Green Hub, присвячену питанням розширеної відповідальності виробників (РВВ). Представники бізнесу, неурядових організацій та експерту обговорили національні кейси впровадження РВВ,  перспективи і перепони поширення ідей і принципів РРВ в Україні.

Концепція розширеної відповідальності виробників (РВВ) передбачає відповідальність виробників не тільки за дизайн, виробництво і розповсюдження продукції, а і за збирання та утилізацію використаної упаковки, а також товарів, які відслужили свій строк. Ідея, яка виникла на початку 90-х років ХХ століття, вже закріплена низкою директив ЄС. Україна, підписавши Угоду про Асоціацію  з ЄС взяла на себе зобов’язання з впровадження положень європейських директив про відходи до національного законодавства. Учасники зустрічі обговорили питання готовності України до впровадження РВВ.

Алла Зінченко, експерт Центру «Розвиток КСВ», представила міжнародні і національні ініціативи з розробки біорозкладної упаковки та переробки упаковок.   Експерт наголосила, що переробка, повторне використання і вторинне виробництво є складовою економіки замкнутого циклу або циркулярної економіки, поширення якої відбувається стрімкими темпами в ЕС. Циркулярна економіка має позитивний вплив не тільки  на стан довкілля, а і економічний та соціальний ефект.

Моделі впровадження РВВ в Україні, які передбачені розробленими  законопроектами, позиції представників українського бізнесу і бізнес-асоціацій, перешкоди, які виникають перед виробниками на шляху впровадження РВВ  представила Анна Таранцова, відповідальна за питання корпоративної соціальної відповідальності та зв’язків з органами влади в Тетра Пак, голова робочої групи по поводженню з відходами Американської торгової палати в Україні.

Олександр Бабаскін, менеджер зі зв’язків з громадськістю та державними установами Coca-Cola HBC, презентував пілотний проект УКРПЕК зі збирання та утилізації відходів упаковки у м.Вишгород Київської обл., який реалізується з 2017 року. Пілотний проект  покликаний відпрацювати модель розширеної відповідальності виробників через  створення неприбуткової система збирання упаковки.

Вікторія Гриб, керівник Департаменту зі сталого розвитку ДТЕК також презентувала пілотний проект будівництва доріг з використанням золошлакових матеріалів. Використання золошлакових відходів ТЕС дозволяє на 30% зменшити собівартість будівництва доріг та підвищити екологічну безпеку довкілля.

Наприкінці зустрічі учасники активно дискутували з питань перспектив поширення ідей і практик РВВ в Україні. На думку учасників зустрічі, щоб РВВ запрацювала  в Україні необхідно:

-         поширення практики роздільного збору сміття серед населення країни;

-         поширення кращих бізнес кейсів з впровадження РВВ серед українських компаній;

-         лобіювання прийняття законопроектів про відходи, які передбачають створення організацій розширеної відповідальності виробників

Презентація «Розширена відповідальність виробників» – тут
Презентація «Від пілотного проекту – до системи РВВ в Україні» - тут

***

Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні з відповідального ведення бізнесу та розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і університети, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній.

Детальніше: (044) 292 02 48, www.csr-ukraine.org