• English
  • Ukrainian
  • Facebook
Головна / Статті / ЩО ТАКЕ STEM-ОСВІТА ТА ЧОМУ КАР’ЄРА ПОЧИНАЄТЬСЯ У ШКОЛІ?

ЩО ТАКЕ STEM-ОСВІТА ТА ЧОМУ КАР’ЄРА ПОЧИНАЄТЬСЯ У ШКОЛІ?

7 квітня Центр «Розвиток КСВ» та Career Hub взяли участь у Національному форумі «Архітектор кар’єри», де розповіли учасникам про можливості STEM-освіти та кар’єрного консультування у школах. Мета заходу – сприяти успішному професійному старту молоді через підвищення компетентності працівників освітніх закладів та батьків з питань побудови кар’єри.

Захід пройшов на базі Університету “КРОК” та об’єднав провідних фахівців кар’єрного консультування, коучингу, HR та центрів кар’єри для обміну знаннями і досвідом супроводу молоді у професійному становленні та працевлаштуванні.

Важливим висновком форуму стала теза, що кар’єра починається у школі і розвивається протягом усього життя. Саме тому дітям важливо давати можливості для самопізнання, більше інформації про професії та кар’єрний розвиток, а також розвивати soft skills.

В рамках сесії «Освіта для кар’єри» координатор Career Hub Тарас Деркач розповів про STEM-освіту, як можливість ефективного навчання та кар’єрного старту для дітей. STEM-навички стають трендовими не тільки у світі, а й в Україні. В систему освіти STEM несе нові практики міждисциплінарного та проектного навчання з використанням новітніх технологій. Такий підхід дозволяє розкрити учнівський потенціал та розвинути навички аналітичного мислення, комплексного вирішення проблем, гнучкості,  творчості та роботи в команді. Також координатор навів приклади успішних проектів Центру «Розвиток КСВ»  у напрямку STEM:

STEM: професії майбутнього – щорічний проект для 400 десятикласників з 20 шкіл, які відвідують українські компанії та на практиці відкривають для себе нові професії в галузях STEM.

Дівчата STEM – мотиваційний проект, що залучив більше 500 дівчат із різних міст, а переможниці конкурсу есе «Чому я обираю STEM-кар’єру?» отримали менторську підтримку від TOP-20 надихаючих жінок у STEM.

Коаліція STEM освіти – це платформа для об’єднання компаній, навчальних закладів, асоціацій, експертних організацій, муніципалітетів та ЗМІ заради підвищення якості STEM-освіти в Україні.

Також координатор Career Hub провів майстер-клас для вчителів «Кар’єрні орієнтири для школярів», де розповів про створення Карти професій та розробку кар’єрних бесід у школах.

«Спілкування про майбутню професію та кар’єру має починатися вже у п’ятому класі та включати зустрічі з батьками, представниками різних професій, екскурсії, ділові ігри, тренінги навичок та конкурси талантів. Важливо дозволити дитині поринути у світ професій якомога раніше та глибше, що дозволить їй зробити свідомий вибір у майбутньому», – зазначив Тарас Деркач.

***

Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація з розвитку корпоративної соціальної відповідальності в Україні. Пріоритети Центру «Розвиток КСВ» – КСВ в конфліктні часи, бізнес і університети, соціальна відповідальність державних органів влади і державних компаній, розвиток підприємництва, популяризація Ukraine Country Brand.
Деталі: 
csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування. Серед основних напрямів діяльності: створення карти професій різних секторів та започаткування кар’єрних занять у школах та ВНЗ; Український пакт заради молоді-2020 – платформа співпраці бізнесу та освіти заради працевлаштування молоді; організація розвиваючих заходів для школярів на тему професійного вибору та кар’єрного розвитку. Деталі – facebook.com/CareerHubUkraine