• English
  • Ukrainian
  • Facebook
Головна / Статті / МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ КОМПАНІЙ ТА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ В УКРАЇНІ

МОЖЛИВОСТІ СПІВПРАЦІ КОМПАНІЙ ТА НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ В УКРАЇНІ

20 квітня у Міністерстві молоді та спорту відбулася зустріч підписантів та партнерів Українського Пакту заради молоді-2020 на тему «Співпраця компаній та навчальних закладів». В рамках заходу Міністерство молоді та спорту, Міністерство освіти і науки, Центр «Розвиток КСВ»,  а також провідні українські компанії обговорили проблеми взаємодії бізнесу та освіти для ефективного працевлаштування молоді, а також спільно шукали можливості для покращення цієї співпраці.

У заході взяли участь заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема,  заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей та голова правління Центру Розвиток КСВ” Марина Саприкіна, а також представники провідних компаній-роботодавців і громадського сектору.

Заступник Міністра молоді та спорту Олександр Ярема привітав учасників круглого столу та розповів про діяльність та досягнення ініціативи Українського пакту заради молоді-2020.

«Пакт заради молоді в Україні став продовженням європейської ініціативи і передбачає сприяння створенню до 2020 року більше 300 партнерських проектів між бізнесом та освітнім сектором та забезпечення 10 000 місць для стажування та першого робочого місця молоді. У березні 2016 року приєднались транснаціональні корпорації представлені в Україні, адже для них питання соціальної відповідальності та підтримки молоді є одними з базових. До Пакту приєдналися й вітчизняні компанії шести регіонів України», – зазначив Олександр Ярема, – «На сьогодні Пакт підписали 38 компаній та організацій, які минулий рік вже створили 106 партнерств з освітнім сектором та 5500 місць для роботи та стажування молоді.  Така ініціатива є надзвичайно актуальною для України, адже є унікальною платформою державно-приватного партнерства»

Марина Саприкіна, голова Центру “Розвиток КСВ” і Тарас Деркач, координатор Career Hub, представили результати опитування підписантів Пакту щодо співпраці компаній з навчальними закладами. Найбільш поширеним форматом такої взаємодії є організація стажувань та практики у партнерстві з ВНЗ. Популярними серед компаній є також екскурсії  для студентів на виробництво, організація лекцій, семінарів та майстер-класів, а для декого – відкриття представництв (кафедр/лабораторій) у межах навчального закладу.

Основними проблемами у взаємодії з ВНЗ компанії називають низьку гнучкість закладів та труднощі комунікації з адміністрацією. Окремо також компанії піднімали питання професійної орієнтації починаючи з середньої школи, адже вона може посприяти свідомому вибору спеціальності та успішному працевлаштуванню в майбутньому.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей відповів на актуальні запитання компаній та зокрема наголосив на можливостях співпраці із закладами професійно-технічної освіти.

«На сьогодні профтехосвіта випускає лише 20% фахівців на противагу 80% з вищої освіти. При цьому немає потреби навіть у такій кількості спеціалістів. Основним замовником для навчальних закладів стає український бізнес, однак випускники часто обирають можливість працевлаштування закордоном. Та саме участь компаній дозволить покращити стан працевлаштування молоді в Україні», – наголосив Павло Хобзей, – «Пілотний проект співпраці компаній та профтех закладів з елементами дуальної освіти тривав 1,5 роки і результат виявився дуже успішним: 100% випускників програми отримали роботу в компаніях. Тому ми запрошуємо до участі бізнес, який разом із закладами готови розробити практичну програму навчання для молодих фахівці конкретної спеціалізації»

На завершення зустрічі Олена Давліканова, координаторка програм Фонду Еберта, та Ірина Лилик, директор Української асоціації маркетингу, розповіли про розробку спільно з МОН концепції дуальної освіти в Україні. Вони запросили компанії долучатись до співпраці у форматі дуальної освіти та зазначили, що кілька ВНЗ  та компаній уже розпочали пілотні проекти в різних регіонах України.

***

Про Український Пакт заради молоді-2020: Пакт став продовженням європейської ініціативи і передбачає сприяння створенню більше 300 партнерських проектів між бізнесом та освітнім сектором та забезпечення 10 000 місць для стажування та першого робочого місця молоді. Станом на 20.04.2017 його вже підписали 38 компанії та організації. За минулий рік компанії-підписанти вже створили 106 партнерств з освітнім сектором та 5500 місць для роботи та стажування молоді. До реалізації Пакту долучилось шість регіонів України (м. Київ, Вінницька, Івано-Франківська, Львівська, Одеська та Сумська області).