• English
  • Ukrainian
  • Facebook
Головна / Статті / У МІНМОЛОДЬСПОРТУ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ СЕРЕД МОЛОДІ

У МІНМОЛОДЬСПОРТУ ОБГОВОРИЛИ ПИТАННЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ СЕРЕД МОЛОДІ

31 березня Центр “Розвиток КСВ” взяв участь у засіданні щодо обговорення питання профорієнтаційної роботи серед молоді. Проведення засідання ініційовано Міністерством молоді та споту з метою налагодження спільної та скоординованої діяльності центральних органів виконавчої влади та громадського сектору щодо профорієнтації серед молоді.

Окрім представників Мінмолодьспорту та Центру “Розвиток КСВ” у заході також взяли участь такі організації: Міністерство освіти і науки України; Міністерство соціальної політики; Державна служба зайнятості; ПРООН; ВМГО “Молодіжний центр працевлаштування”;  Центр розвитку кар’єри Університету “КРОК”; міжнародний діловий журнал “Community”.

Під час зустрічі учасники обмінялися досвідом та існуючими системами профорієнтаційної роботи серед молоді, налагодили конструктивний діалог, а також домовились здійснювати спільну скоординовану роботу, що допоможе молоді отримати комплексну інформацію про існуючі форми профорієнтаційних послуг та дізнатися про інші інструменти, що допоможуть вибрати необхідний напрям освіти і майбутню професійну діяльність.

Тарас Деркач, координатор Career Hub Центру “Розвиток КСВ”, розповів про проект щодо створення за підтримки різних секторів бізнесу Карти професій та кар’єрних занять для шкіл та ВНЗ, які допоможуть школярам та студентам зрозуміти професії, етапи побудови кар’єри, навички та кар’єрний шлях від школи до роботи в обраній професії.

На сьогодні кар’єрні проекти уже розробляються у Агро, Юридичній та Банківській сферах. Ознайомитись із активностями в рамках проектів можна на сторінці www.facebook.com/CareerHubUkraine

ПРООН презентував профорієнтаційний портал “Моя кар’єра”, який містить інформацію про стажування та пошук роботи, вибір професії, кар’єрний розвиток під час навчання, молодіжне підприємництво.

Завдяки порталу “Моя кар’єра” представники молоді можуть безкоштовно пройти міжнародний профорієнтаційний тест «Магеллано Університет» та визначитись з пріоритетами у виборі місця навчання, виходячи з власних вподобань і здібностей.

Станом на березень 2017 року:

  • послугами порталу скористались 124 000 відвідувачів;
  • 34 000 зареєструвались як користувачі;
  • 15 000 молодих осіб пройшли тестування;
  • 475 осіб пройшли відповідне навчання, що дозволяє давати роз’яснення результатів тесту (з них 180 з них з ДСЗ, 265 МОН, 40 Мінмолодьспорт).

Пройти тестування та дізнатися більше про портал можна за посиланням: mycareer.org.ua

Державна служба зайнятості розповіла про існування профорієнтаційного тесту, який можна пройти, звернувшись до центрів зайнятості. Також служба повідомила, що розроблено профорієнтаційні ролики для молоді, що будуть транслюватися на телебаченні, та найближчим часом буде утворено профорієнтаційний портал, де можна буде пройти тестування.

Центр розвитку кар’єри Університету “КРОК” повідомив про роботу, яку вони здійснюють у напрямі профорієнтації серед молоді, та про те, що 7-8 квітня відбудеться Національний форум “Архітектор кар’єри: успішний крок до старту” під час якого будуть проведені дискусії та майстер-класи. Деталі: www.krok.edu.ua/ua/proektna-diyalnist/arkhitektor-kar-eri

Міжнародний діловий журнал “Community” розповів про дитячий соціальний профорієнтаційний проект “Місто професій” – національний проект, метою якого є дати можливість дітям спробувати себе у різних професіях.

1

2