Кейс компанії Нова Пошта

«Нова Пошта» надає клієнтам, як бізнесу, так і приватним особам, повний спектр логістичних та пов’язаних з ними послуг. Компанія – лідер логістичного ринку, який забезпечує легку доставку кожному клієнту: до відділення, поштомату, за адресою. «Нова Пошта» – соціально відповідальна компанія, розвиває ряд соціальних та екологічних проектів. Компанія активно впроваджує збір вторсировини у своїх відділеннях і на терміналах.

ПРОБЛЕМА

Найважливіше на чому зараз має бути сфокусована соціальна відповідальність компаній – це безпека та здоров’я працівників і клієнтів. При цьому потрібно максимально мінімізувати негативні наслідки для бізнесу та зберегти робочі місця. Компаніям також зараз важливо фокусуватися на допомозі громадянам у боротьбі з коронавірусом. Не просто на отриманні уваги для себе, а на спрямованні власної уваги іншим – працівникам, клієнтам, лікарям, незахищеним верствам населення.

Важливим завданням компанії є збереження прибутковості та стабільної працездатності. В такий час всі зусилля топ-менеджменту компанії спрямовані на операційну ефективність. Компанія максимально концентрується на тих процесах, які впливають безпосередньо на дохід компанії. Компанія має забезпечити, щоб весь ланцюг бізнесу працював безперервно. Кур’єри та відділення приймали та видавали відправлення, сортувальні термінали їх обробляли, водії їх доставляли вчасно.

РІШЕННЯ

Для співробітників і клієнтів компанія створили простір безпечної доставки з перших днів карантину, швидко забезпечила працівників засобами захисту, у відділеннях є дезінфекційні засоби, введений масочний режим, контролюється відстань черги та інші карантинні заходи.

Крім того, компанія запровадили послугу безконтактної доставки кур’єрами та можливість замовити посилки в поштомати. Офіс підтримки з перших днів карантину переведений на дистанційну роботу.

Також 15 березня «Нова пошта», однією з перших серед бізнесу, оголосила свій маніфест під час пандемії коронавірусу, компанія заявила про плани виділити 25 млн грн на допомогу українським лікарням. «Нова пошта» закликала весь український бізнес приєднатися до них і допомогти країні. Вже 18 березня перша доставка була здійснена в Полтавську інфекційну лікарню. Зокрема, компанія доставила апарати штучної вентиляції легень, мобільні рентгенографічні та УЗД-апарати, біохімічні автоматичні аналізатори, апарати для проведення мембранного плазмаферезу, діагностичні набори для біохімічного аналізатора, монітори пацієнтів поліфункціональні з неінвазійним вимірюванням гемодинаміки, а також інше устаткування та медикаменти (загалом приблизно 50 одиниць). Пізніше були здійснені ще декілька доставок. Так, до Полтавської інфекційної лікарні надійшли респіратори, захисні щитки, антисептики та медичні захисні костюми.

Крім того, міська клінічна лікарня №5 в Полтаві отримала інфузивні насоси, призначені для дозованого та тривалого введення пацієнтові розчинів високоактивних препаратів і живильних речовин.

В рамках проєкту також було профінансовано пошиття та доставку 2000 захисних костюмів для лікарів Чернівців. Перша партія костюмів вже доставлена у різні лікарні міста. Крім того, для потреб чернівецьких лікарів придбано та відправлено більше 4000 високих бахіл.

Також «Нова пошта» у координації з Офісом Президента безкоштовно доставила лікарням 6,5 млн одиниць медичних товарів. Медики одержали більш, ніж 6 млн пар захисних рукавичок, 7,5 тис. шапочок, 14 тис. пар бахіл, 19,5 тис. термометрів, більш як 3,6 тис. пульсоксиметричних датчиків для дітей і дорослих, приблизно 5 тис. вірусо-бактеріальних фільтрів й інше.

«Нова пошта» на час карантину розширила свій ключовий соціальний проєкт «Гуманітарна пошта» та розпочала безкоштовно доставляти засоби індивідуального захисту та все необхідне для боротьби з вірусом лікарням, дитячим будинкам, військовим та незахищеним верствам населення. Так, вже у березні до нас доєдналося 19 нових учасників і розпочали гуманітарні відправки.

Спільно з Rozetka та фондом Життєлюб за підтримки міських адміністрацій компанія запустила проєкт допомоги літнім людям. Завдяки йому десятки тисяч пенсіонерів по всій Україні зможуть залишатися вдома і не наражати себе на небезпеку, виходячи в магазин за продуктами. Будь-хто може «підвісити» (замовити) продуктовий пакет на сайті Rozetka (https://cutt.ly/otEuaNH ), який доставлять стареньким одиноким людям, що входять у найбільш вразливу від коронавірусної інфекції категорію громадян.

РЕЗУЛЬТАТ

«Допомогти конкретними діями у боротьбі з пандемією, стати гарним прикладом для іншого бізнесу – це і є соціальна відповідальність зараз», – зазначає директорка департаменту іміджевих і соціальних проектів компанії «Нова пошта» Лілія Загребельна.

Найближчі плани компанії пов’язані із виконанням тих величезних зобов’язань, які вона заявила перед суспільством, клієнтами, працівниками.

В інформаційному полі соціальна відповідальність бізнесу стала однією з найперших тем. Відповідно, компанія намагається максимально демонструвати результати діями, адже люди цікавляться, що ж робить бізнес для пом’якшення і подолання пандемії, є великі очікування і інтерес. Все це вже конвертується у те, що все більше українських бізнесів будують свої функції соціальної відповідальності.

1 thought on “Кейс компанії Нова Пошта”

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top