Кейс компанії Softserve

Компанія SoftServe

SoftServe провідна ІТ-компанія, що займається консалтингом та надає послуги у сфері цифрових технологій. Програма корпоративної соціальної відповідальності компанії спрямована не лише на працівників компанії, але й на підтримку та розвиток локальних спільнот, в SoftServe живе та працює. В основі щоденної роботи IT-компанії лежить відповідальність перед клієнтами, працівниками та суспільством.

ПРОБЛЕМА

Пандемія коронавірусу та глобальний карантин поставили виклики перед державами, бізнесом, та суспільством на принципово новому рівні – ми ніколи не проходили через подібне. Економічні наслідки цієї пандемії будуть дуже відчутними для усіх країн чи індустрій без винятку. Відповідно, основний виклик для компанії – подбати про те, щоб пройти через кризу з мінімальними втратами. Компанії повинні потурбуватись про безпеку та здоров’я своїх співробітників, інтереси клієнтів та громад. Пріоритетна задача для бізнесу сьогодні – зберегти робочі місця та бізнес, а також підтримати працівників у цей непростий період зараз.

Водночас, навіть у країнах з дуже якісною медициною та потужною економікою, медична інфраструктура не справляється самотужки – тому компанії мають гуртуватись довкола одних і тих же потреб – допомогти лікарням та лікарям пройти це випробування та врятувати життя тисяч людей.

РІШЕННЯ

Під час пандемії  SoftServe виділила 10 млн грн для підтримки медичних закладів. Кошти були скеровані на вирішення нагальних медичних потреб у тих локаціях, де розташовані наші офіси. Окрім того, корпоративний Благодійний фонд “Відкриті очі” розпочав додатковий збір коштів серед працівників компанії та усіх охочих. Наразі зібрано понад 700 тисяч гривень, які також будуть скеровані на придбання обладнання та засобів захисту у лікарні.  Команда фонду цільово працює над вивченням ситуації у тих містах, де розміщені розробницькі центри SoftServe, вивчає запити, необхідність у медичній техніці, ліках тощо, та спільно з лікарнями визначає найбільш гарячі потреби для максимально швидкого реагування.

Загалом Фонд придбав: 11 500  масок респіраторного типу (виробництво, Україна), 1000 масок респіраторного типу 3М (США), 600 костюмів медичних, лікарських, 1860 тест-систем (тип “One Step Test COVID-19 IgG / IgM device”), 2 апарати ШВЛ (“Блізар”, Україна), 7500 костюмів індивідуального захисту для лікарів (Китай), 4000 захисних окулярів (Китай), 7 апаратів ШВЛ експертного типу V8600 (США), безконтактні термометри. 

Перелік закуплених та переданих товарів медичного призначення (оновлюється):

  • Львів 
  • 3800 масок респіраторного типу FFP3 (виробник: Україна), 1000 масок респіраторного типу 3М (виробник: США), 2 ШВЛ (виробник: Україна), 600 костюмів медичних, лікарських, (виробник, Україна), 2000 костюмів індивідуального захисту (Китай), 1000 захисних окулярів (Китай).
  • Рівне
  • 1000 масок респіраторного типу FFP3 (виробник: Україна), 500 костюмів індивідуального захисту (Китай), 500 захисних окулярів (Китай), а також 400 експрес-тестів (Китай).
  • Харків
  • 1500 масок респіраторного типу FFP3 (виробник: Україна), 1000 костюмів індивідуального захисту (Китай), 500 захисних окулярів (Китай).
  • Чернівці
  • 2000 масок респіраторного типу FFP3 (виробник: Україна), 1000 костюмів індивідуального захисту (Китай), 500 захисних окулярів (Китай) а також 680 експрес-тестів (Китай, Велика Британія).
  • Івано-Франківськ
  • 1000 костюмів індивідуального захисту (Китай), 500 захисних окулярів (Китай), 580 експрес-тестів (Китай, Велика Британія).
  • Дніпро: 1000 костюмів індивідуального захисту (Китай), 500 захисних окулярів (Китай). 
  • Київ: 1000 костюмів індивідуального захисту (Китай), 500 захисних окулярів (Китай).

До кінця квітня (на початку травня) БФ “Відкриті очі” очікує поставку 7 апаратів ШВЛ експертного типу виробництва США. 

SoftServe також надав професійну допомогу у розробці та впровадженні технологічних рішень для органів місцевого самоврядування та державних установ. Прикладом такої допомоги стала розробка інтернет-платформи «STOP COVID-19» та чатботів для Львівської обласної ради. Платформа містить вичерпну інформацію про перелік та контакти медичних установ області із зазначенням контактів сімейних лікарів, а також  актуальну карту поширення Covid-19 в Україні. Крім того, на сайті стисло подано інформацію про симптоми коронавірусу, групи ризику та рекомендації щодо превентивних заходів. Проект планують поширювати також на інші області країни.

Наприкінці березня команда волонтерів SoftServe почала спільну роботу з представниками ЮНІСЕФ та Центру громадського здоров’я (МООЗУ) над оптимізацією процесів збору та обробки первинних даних обласних епідеміологічних лабораторій. В умовах пандемії Covid-19 в Україні таке ефективне використання даних допоможе швидше надавати статистику, будувати аналітичні схеми та реагувати на потреби саме в тих локаціях, які цього найбільше потребують.

Компанія дотримується рекомендацій, наданих Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) та урядами країн, у яких веде свою діяльність, аби зробити все можливе для зупинки спалаху коронавірусу (COVID-19). Здоров’я та безпека наших співробітників є надзвичайно важливими, то ж з 16 березня більшість працівників SoftServe працюють з дому. Співробітники компанії отримують актуальну інформацію про розвиток подій у всіх наших локаціях, інформацію з переліком закладів, до яких можна звернутись в разі підозри для проходження тесту на вірус, рекомендації та консультації лікарів, психологів та іншу потрібну підтримку. 

РЕЗУЛЬТАТ

Команда фонду компанії цільово працює над вивченням ситуації у тих містах, де розміщені розробницькі центри SoftServe, вивчає запити, необхідність у медичній техніці, ліках тощо, та спільно з лікарнями визначає найбільш гарячі потреби для максимально швидкого реагування. Кризовий комітет компанії продовжує моніторинг розвитку подій, і вживає усіх необхідних заходів для захисту інтересів та безпеки глобальної спільноти. Компанія і надалі продовжуватимемо допомагати медикам та місцевій владі та готова оперативно реагувати на нові запити. Розроблені рішення будуть впроваджуватись також і в інших областях України.

Для цього ми вдаємося до низки заходів – від оперативного переведення усіх працівників на віддалену роботу до пристосування операційних процесів під новий формат ведення бізнесу. Разом з тим, на побутовому рівні ми не можемо стояти осторонь від процесів, які відбуваються в державі та працюємо над тим, щоб допомогти медичній системі витримати цей удар максимально ефективно або з мінімальними втратами. Наше завдання як соціально відповідальної компанії – допомогти лікарям та медичним закладам отримати необхідне обладнання для боротьби з вірусом, пріоритетно – в тих містах, в яких присутні наші офіси.

Будь-яка криза є явищем тимчасовим. PR & КСВ менеджерка SoftServe Марія Кучеренко зазначає, що значного впливу КСВ проекти компанії скоріш за все не зазнають. Проте з огляду на поточну ситуацію, певні питання зараз вимагають більшої уваги та перерозподілу зусиль компанії. SoftServe наводить приклад, про їх внутрішній проект mental well-being, який готувався до запуску дещо пізніше, однак в умовах самоізоляції, невизначеності та пов’язаного з цим стресу, він дуже потрібен зараз. Тож компанія оперативно його розгорнула у форматі різноманітних онлайн-подій.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top