Напрям: Збільшення кількості Дівчат у STEM

Дівчата STEM – це ініціатива, заснована Центром «Розвиток КСВ» у 2016 році. Вона спрямована на подолання гендерних стереотипів при виборі професії та на підвищення віри дівчат у власні здібності й можливість побудувати STEM кар’єру в Україні. Об’єднує дівчат і жінок з усієї України, яких єднає захоплення STEM – наукою, технологіями, інженерією, математикою.

Проєкти після 24 лютого 2022 р.:

Проект «Україна майбутнього»

Збір творчих робіт дітей на тему України Майбутнього, як результат створення однойменної збірки – «Україна Майбутнього» (онлайн версія +друк) заради збору коштів для українських шкіл, що постраждали від війни та окупації.

STEM-тиждень з науковицями

Серія зустрічей «Наука заради миру» з науковицями-фіналістками та переможницями Української Премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» для того, щоб надати дівчатам віру в можливість реалізації своїх наукових інтересів.

Онлайн-зустріч до Дня дівчат в ІКТ

До Міжнародного дня дівчат в ІКТ провели зустріч «Бути в ІТ ніколи не пізно» з метою розповісти дівчатам та жінкам, які зацікавлені кар’єрою в ІТ про можливості навчальних програм та спілкування з дівчатами, які вже в IT.

Всі проєкти:

«Кращий гендерночутливий STEM-урок»

Інноваційний підхід до впровадження нових стандартів гендерно чутливого викладання STEM-уроків з метою підтримати ініціативних та талановитих педагогічних працівників, допомогти їм популяризувати ідеї STEM-освіти та мотивувати дівчат на рівні з хлопцями до вивчення STEM-предметів.

Професії без обмежень

Соціальний експеримент, проведений з учнями 3-х класів про гендерні стереотипи щодо професій з метою подолання упередження серед дітей шкільного віку стосовно можливості жінок і чоловіків працювати у різних професіях, які стереотипно відносяться до «чоловічих» чи «жіночих».

Хакатони для вчителів

Методичні підходи та гендерні стереотипи – командні змагання вчительської спільноти задля створення проєктів для шкіл з просування STEM та гендерночутливих підходів до освіти з метою реалізації та впровадження інноваційних проєктів у закладах освіти без гендерних стереотипів.

Women Career Meetup

Women Career Meetup — серія зустрічей дівчат з жінками, які працюють у різних технологічних сферах та впроваджують інновації з метою надихнути дівчат-школярок та студенток обирати професії правильно у сферах Телекомунікацій, Логістики, Фармацевтики та Енергетики.

День дівчат

Екскурсії для школярок та студенток з усієї України до технологічних компаній та науково-дослідних центрів з метою збільшити кількість дівчат в STEM-професіях та пробудити їхній інтерес до науки та технологій. 

Хакатони для дівчат

HACK4GOOD: як зацікавити дівчат в STEM – командні змагання між дівчатами для поліпшення навичок управління проектами та лідерських навичок з метою реалізації та впровадження STEM-активностей серед школярок задля популяризації напрямів.

Філіали Дівчата STEM

Спільнота активних дівчат в школах та університетах України задля більшого залучення та збільшення кількості дівчат до STEM-напрямів з метою популяризації технічних спеціальностей та збільшення кількості дівчат в STEM (наука, технології, інженерія, математика). 

Менторська програма #ДівчатаSTEM

3-місячна програма менторства для дівчат, яка обирає ТОП-20 надихаючих жінок в STEM, унікальну спільноту жінок, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері. Вони обирають собі одну підопічну (mentee), серед тих дівчат, які зареєструються на програму, і реалізують з нею STEM-проект.