• English
  • Ukrainian
  • Facebook
Головна / Новини / Члени Центру / Жінки та підприємництво

Жінки та підприємництво

Тільки 34% жінок в Європі і 24% в Україні вважають себе готовими до ведення підприємницької діяльності, в той час як відповідний середньосвітовий показник серед жінок – 41%.

  • Охочих займатися підприємництвом серед європейських жінок та українок також менше, ніж в середньому у світі (52%) – 43% і 32% відповідно.
  • При цьому жінки в Європі вважають, що через 5 років підприємництво з точки зору моделей трудової зайнятості матиме більш суттєву роль, а значна частка українок так і не змогли визначитися з тим, що чекає на підприємництво у майбутньому.

Дослідження  продемонструвало також, що 35% жінок в Європі вважають, що самозайнятість буде грати більш важливу роль протягом наступних п’яти років, при цьому оптимізм українок більш поміркований: такої ж думки дотримуються лише 22% респонденток. Ще 31% мешканок Європи і 28% українок упевнені, що роль підприємництва залишиться на поточному рівні, і тільки 23% і 13% респонденток з Європи і України відповідно думають, що вона знизиться. При цьому варто звернути увагу, що значна частина опитаних українок взагалі не змогли визначитися з відповіддю – їх аж 37%, на відміну від жінок в Європі, де серед тих, хто не визначився, всього 11%.

«AGER наочно демонструє серйозне протиріччя у суспільстві: з одного боку, це оптимістичне бачення майбутнього підприємництва, а з іншого – нестача амбіцій і навичок, необхідних для досягнення успіху в бізнесі, – коментує Майкл Майснер, директор із корпоративних зв’язків Amway Europe. – Кожна європейська країна, міжнародні та локальні бізнес-організації та НДО мають забезпечити всіх, незалежно від статі, віку і будь-яких інших соціально-демографічних характеристик, можливістю працювати в тих умовах, які будуть для них комфортні. Для підприємництва це означає прищепити необхідні бізнес-навички, створити середовище, в якому підприємці зможуть розвиватися, робити помилки, вчитися і покращувати свій бізнес. Результати нашого дослідження показують, що наявних зусиль недостатньо».

Більш детальна інформація про результати  Глобального дослідження Amway про підприємництво  AGER2016  доступна тут: