В Україні започатковано наукову освітньо-грантову програму для школярів і школярок – «Scientibattle»

7 вересня 2021 року в Україні оголошено про початок наукової освітньо-грантової програми для школярів та школярок під назвою «Scientibattle». Програма заснована за ініціативи та фінансування міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, імплементаційний партнер програми – Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності». Програма реалізується за підтримки Міністерства освіти та науки України, Малої академії наук України та Київського Національного університету біоресурсів та природокористування України.

Мета програми«Scientibattle» – сприяти популяризації агробіологічних наук серед школярів і школярок та розвитку їхнього потенціалу в сільському господарстві. За результатами Всеукраїнського дослідження, проведеного Corteva Agriscience в 2019 році серед понад 1000 підлітків у віці 14-18 років і батьків дітей цього віку, лише 2% підлітків обирають професії аграрного спрямування або роботу в сільськогосподарській галузі та 2% батьків рекомендують дітям роботу за цим напрямком. Для більшості опитаних сільське господарство виявилося незнайомою сферою діяльності, і саме це є ключовою причиною відсутності вибору на користь сільського господарства під час планування кар’єри.

Тому Corteva Agriscience, призначенням якої є збагачення життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь, приділяє особливу увагу розробці та підтримці проєктів, які мотивують молоде покоління будувати кар’єру в сільському господарстві, а саму галузь сприймати, як перспективну, високотехнологічну та інноваційну діяльність

Програма «Scientibattle» передбачає кілька етапів проєкту:

Серія наукових відео на YouTube-каналі програмивід провідних українських вчених про складні аспекти біології, які впливають на сільське господарство, – біотехнології, проблеми ґрунтів, зміни клімату, життя комах-опилювачів тощо. Зокрема, у першому випуску Олексій Коваленко, науковий співробітник Національного науково-природничого музею НАН України, кандидат біологічних наук, розповідає про загрозливі рослини, які шкодять здоров’ю людей та землі.

Шкільні наукові змагання для учнів і учениць 10-11 класів закладів загальної середньої освіти України державних форм власності, які знаходяться на території населених пунктів розміром до 100 000 осіб. Три команди-переможниці, які будуть визначені 10 листопада 2021 року, розділять подарунковий фонд -обладнання для кабінетів хімії та біології. Реєстрація команд триватиме з 15 до 30 вересня 2021 року включно за посиланням.

Грантовий конкурс для шкіл, команди яких беруть участь в наукових змаганнях «Scientibattle», на реалізацію мікропроєктів, які сприятимуть просуванню аграрної грамотності серед молоді, а також наданні їм навичок для підтримки та інтеграції напрямку сільського господарства в своїй школі. Сукупний грантовий фонд конкурсу складає 67 000 гривень та буде розподілений між 5 переможцями, яких до кінця жовтня 2021 року визначить журі, сформоване організаторами програми.

Віртуальний табір з біологічних наук для дівчат–команд з учениць шостих класів шкіл-учасниць наукових змагань, який відбудеться протягом осінніх канікул у жовтні 2021 року з метою заохочення їх займатися природничими науками та подолати гендерну нерівність.

Очікується, що в проєкті «Scientibattle» візьмуть участь близько 1200 учнів зі шкіл по всій території України.

Наталія Гузенко, координаторка проєкту «Scientibattle», консультантка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Україні:

«Ми знаємо, що серед молоді існує безліч стереотипів та упереджень, які потрібно долати і доводити, що в сільському господарстві зосереджено найновітніші наукові розробки, найкращі інформаційні технології тазайняті видатні вчені, робота яких важлива для всього людства. Для Corteva Agriscience залучення молоді до сільського господарства є надзвичайно важливою справою, адже це одна з запорук успішного розвитку галузі, і подібні ініціативи є частиною Цілей сталого розвитку, запланованих Cortevaдо 2030 року. Такі проєкти як «Scientibattle» допоможуть нам краще популяризувати сільське господарство, продемонструвати перспективи, потенціал і таким чином заохотити молодь обирати галузь для майбутньої діяльності».

Марина Саприкіна, голова правління Центру «Розвиток КСВ»:

«Центр «Розвиток КСВ» усвідомлює ключову роль аграрного сектору для розвитку всієї економіки України та важливість заохочення молоді до вибору цієї галузі. Наша мета – допомогти випускникам/цям сформувати уявлення про власну майбутню кар’єру в розрізі аграрних наук, допомогти зробити перший крок в виборі свого професійного життєвого шляху та по-новому подивитися на карту перспектив розвитку аграрного сектору. Це вдалось реалізувати в рамках проєкту «Scientibattle» спільно з Corteva Agriscience, який  об’єднав професіоналів різних сфер навколо спільної ідеї важливості аграрного сектору. Підтримка бізнесу в таких ініціативах має ключову роль, оскільки вона забезпечує фундаментальний фаховий підхід до проєктів та ініціатив, які реалізовуються.Така співпраця бізнесу з громадським сектором і є частиною забезпечення розвитку нашої країни та яскравим прикладом для усвідомлення важливості ролей кожного з нас».

Оксана Тонха, декан агробіологічного факультету, доктор сільськогосподарських наук, професор Київського Національного університету біоресурсів та природокористування України:

«Знання біології дає розуміння існування рослинного і тваринного світу, ґрунту, взагалі біосфери, її складу, будови й енергетики. Знання і розуміння агросфери дозволить сформувати високу якість життя. Ми вважаємо, що варто привертати увагу до професій агрономів, дослідниківз генетики і селекції культур, ґрунтів, фахівців з якості сільськогосподарських культур, точного землеробства, живлення рослин, лабораторної діагностики. І це треба робити ще у школі, коли учні визначаються, чим їм займатися в майбутньому. Проєкт «Scientibattle» дозволяє зацікавити аграрними та природничими науками учнів різного віку та з різними зацікавленнями – комусь буде цікаво брати участь в інтелектуальних змаганнях, а комусь спробувати зробити щось прикладне. І сподіваємося, що серед учасників програми будуть наші майбутні студенти».

Ініціатор та координатор проєкту «Scientibattle»:

Міжнародна науково-дослідницька компанія Corteva Agriscience

Імплементаційний партнер проєкту «Scientibattle»:

Центр «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності»

Партнери програми проєкту «Scientibattle»:

Міністерство освіти та науки України

Київський Національний університет біоресурсів та природокористування України

Мала академія наук України

Музей наук

Медіа-партнери програми  проєкту «Scientibattle»:

Генеральний медіа-партнер –журнал НВ, сайт nv.ua

Спеціальний медіа-партнер – Lb.ua

Наукові медіа-партнери – портали InScience та «Наукуїмо»

Онлайн медіа-партнер – Журнал «Однокласник»

Профільний медіа-партнер – AgroPortal.ua

Для отримання додаткової інформації слідкуйте за перебігом проєкту «Scientibattle»у Facebook  та Instagram.

# # #

Про Corteva Agriscience

Corteva Agriscience – це публічна, глобальна, винятково сільськогосподарська компанія, яка надає фермерам у всьому світі найповніше портфоліо в галузі – включаючи збалансований та різноманітний вибір насіння, засобів захисту сільськогосподарських культур та цифрові рішення, орієнтовані на максимізацію продуктивності для підвищення врожайності та рентабельності. Будучи представленою одними з найвідоміших брендів у сільському господарстві та маючи провідний у галузі портфель продуктів та технологій, що має значні можливості до зростання, компанія прагне працювати з зацікавленими сторонами всієї продовольчої системи, виконуючи своє зобов’язання збагачувати життя тих, хто виробляє, та тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Corteva Agriscience стала незалежною публічною компанією 1 червня 2019 року. Раніше компанія була сільськогосподарським підрозділом DowDuPont. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті www.corteva.com.ua

Слідкуйте за Corteva Agriscience у FacebookInstagramLinkedInTwitter та YouTube.

Про CSR Ukraine

Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

# # #

09/07/21

™ ® Торгові марки Corteva Agriscience та її афілійованих структур. ©2021 Corteva

Контакти:

Відділ корпоративних комунікацій – Центральна і Східна Європа

ceecom@corteva.com

099 0800216

Ольга Сімонова, координаторка проєкту «Scientibattle»

scientibattle@gmail.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top