Як пройшла українська сесія в рамках всесвітнього онлайн-марафону Sustainability4Ukraine

“В нас війна, але ми продовжуємо працювати. Працює український бізнес, громадські організації, державні інституції. Ми маємо надію, будуємо плани, в тому числі, щоб відбудувати свою країну спільними зусиллями на засадах сталого розвитку”, Марина Саприкіна, співзасновниця онлайн-марафону, виконавча директорка Центру “Розвиток КСВ”

В Україні йде процес планування відновлення, незважаючи на ситуацію на фронті. Станом на 8 червня за даними Київської школи економіки, уточнена загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження та руйнування житлових і нежитлових будівель та інфраструктури складає $103.9 млрд або 3 трлн грн. Окрім цього, в Україні існує нагальна потреба у відновленні активів промисловості, розмінуванні сільськогосподарських угідь, рекреаційних прибережних зон, додаткові витрати на підтримку ліквідності підприємств, допомога українським НУО та інші виклики для українського суспільства. І в цьому важлива міжнародна підтримка.

Саме тому, 21-22  червня було проведено унікальний захід світового рівня — онлайн-марафон про сталий розвиток, виклики і відбудову України. Марафон підтримали 24 організаційні партнери і 90 спікерів – лідерів думок і SDG-експерти з різних куточків планети, серед яких: людина-легенда і сам засновник руху сталого розвитку — Джон Елкінгтон, засновник і колишній виконавчий директор Глобального договору ООН Георг Келл, засновниця і директорка Ініціативи корпоративної відповідальності Гарвардської школи Кеннеді Джейн Нельсон та засновниця Фонду розвитку бізнесу та керівник групи піонерів з питань сталого розвитку та управління Dangote Group Доктор Ндіді Ннолі-Едозієн. Особливої щирості додав портрет українського Пророка Т.Г. Шевченка у співорганізатора і СЕО GlobeScan Кріса Коултера.  

Українська сесія об’єднала ТОПів і керівників із різних секторів: громадський, бізнес, IT, енергетика, державний. Всі вони говорили про біль і водночас про натхнення і мотивацію працювати на результат, заради сталого майбутнього України. 

«В українців, влади та бізнесу немає іншого вибору, окрім як продовжувати працювати. Змінились способи дії, але діяти необхідно. Ми продовжуємо боротися та виборювати для країни та наших людей, молоді, краще майбутнє, яке ми вже відроджуємо за принципами сталого розвитку. Цей день приурочений тому, що про Україну необхідно говорити і нам необхідні дії. Саме тому, завдяки цьому марафону ми допоможемо українським громадським організаціям, які зможуть втілити в життя не один проєкт, присвячений освіті, культурі, проєктам сталого розвитку та навколишнього середовища і гуманітарній допомозі», — зазначила Марина Саприкіна, CEO CSR Ukraine. 

Представниками та представницями української панелі обговорення про виклики сталого розвитку під час війни стали: Олександр Грибан, заступник Міністра економіки України; Дарина Марчак, співкерівниця проєкту “Росія заплатить” Київської школи економіки, керівниця Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки; Сергій Черненко, Голова Правління ПУМБ; Надія Омельченко, віцепрезидентка “ІТ-Інтегратор”; Євгенія Мазуренко, директорка благодійного Фонду родини Загорій; Ганна Дерев’янко,  виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації Україна (EBA) та Олексій Рябчин, радник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та зеленого курсу ЄС.

Олександр Грибан, заступник Міністра економіки, зазначив, що Україна продовжує роботу, уряд працює над планами щодо підтримки бізнесу та суспільства під час війни, а також над представленням плану відновлення. Заступник Міністра економіки зазначив, що влада вже реалізовує програми підтримки, такі як доступні кредити «5-7-9%» та планує впровадження проєктів для підтримки агро та ІТ-індустрій, в тому числі – навчання українців для працевлаштування в цих значимих сферах. 

«По-перше, нагальним питанням для уряду залишається повернення українців з-за кордону і ми працюємо над тим, аби цього досягти. По-друге, тема цієї конференції – сталість для України і я можу запевнити, що тепер у нас є шанс зробити все правильно з нуля. Зі свого боку, ми будемо впроваджувати ті реформи, які напряму пов’язані з процедурами ESG, тобто приділяти особливу увагу довкіллю, оцінюючи екологічний та соціальний вплив», — зазначив заступник Міністра економіки Олександр Грибан. 

Значущою для українців та бізнесу є робота банківського сектору. Представник цієї сфери — Голова Правління ПУМБ Сергій Черненко розповів, що під час війни трансформувалась основна ціль діяльності — наразі дуже важливо підтримувати клієнтів: впровадження кредитних канікул, кредитування критично важливих галузей, такі як АПК, ІТ, медична сфера та інші, встановлення фіксованого валютного курсу. 

За даними Європейської бізнес асоціації, майже половина підприємств (47%) вже працюють у повному обсязі (місяць тому їх була третина). Інша половина працює з певними обмеженнями, такими як вихід в Інтернет, закриття певних відділень або обмеження географії. І лише 3% компаній заявили, що взагалі не працюють.

«Критична інфраструктура працює в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення, проте саме бізнесу був потрібен час, щоб зрозуміти як працювати далі в нових умовах. Бізнес багато втрачає кожного дня: співробітників/ць, інфраструктуру, клієнтів, проєкти, але продовжує свій шлях відновлення», — Анна Дерев’янко, виконавча директорка Європейської Бізнес Асоціації. 

Іншою важливою сферою економіки, в тому числі, під час війни, є енергетика. Радник голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» з питань розвитку низьковуглецевих бізнесів та зеленого курсу ЄС Олексій Рябчин наголосив на тому, що наразі гостро стоїть питання енергетичної безпеки у світі. 

«Коли ми говоримо про навколишнє середовище, ми переходимо від звичайного розуміння клімату до питань енергетичної безпеки. Це важливо, і в цьому росія програла. Ми маємо безліч можливостей та варіантів як рухатися далі, але нам потрібна підтримка та інвестиції світу», — Олексій Рябчин.

Про важливість підтримки українського бізнесу висловилась і віце-президентка ІТ-Інтегратор Надія Омельченко. Саме співпраця з українськими компаніями, запуск нових проєктів та продуктів, інвестування та допомога у відновленні ланцюжку поставок наразі важлива для відновлення життєдіяльності компаній. 

Таким було звернення Надії Омельченко до міжнародної спільноти:

«Як допомогти українському бізнесу? Працюйте з українським бізнесом. Нам конче необхідна світова підтримка. Будь ласка, знаходьте можливості і шляхи співпраці з нами, інвестуйте в український бізнес. Ми маємо відновити ланцюги поставок і продовжувати допомагати нашій армії та людям».

Перед українцями дійсно стоїть багато викликів. Проте найголовніше — це Перемога та стале відновлення країни.

Дарина Марчак, співкерівниця проєкту “Росія заплатить” Київської школи економіки, керівниця Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки, на марафоні представила дані збитків від російсько-української війни та попередню суму для відновлення країни. Більш детальну інформацію можна дізнатися вже в понеділок при анонсуванні записів цього марафону. Тож запрошуємо передивитися й інші цікаві для вас панелі. 

Метою 24-годинного марафону «Sustainability for Ukraine» є допомога громадянському суспільству, а саме 7 українським НУО, які втілять в життя проєкти для підтримки освіти, культури, надання гуманітарної допомоги та на розвиток сталого розвитку.

«З перших днів війни всі українці стали залучені до пожертвування, проте наразі суспільство втомилось. Наша гуманітарна катастрофа є унікальною, тому перед нами стоїть багато викликів. Одні з них — налагодити комунікацію громадського секторі з бізнесом та міжнародною спільнотою», — зазначила Євгенія Мазуренко, директорка благодійного Фонду родини Загорій.

Крім того, маємо вагомі результати! Під час проведення марафону зі сталого розвитку організаторам вдалось зібрати більше 250 тис грн на платформі dobro.ua та залучити більше 140 000 доларів США, які вже щедро виділили компанії-спонсори заходу, так як Anglo American, Bio Max, City Development Limited, Coca Cola in Europe, Core Mutual, Mondelez Intarnational, Sun Life, Servicenow, Telus та Vale. 

Проте збір коштів на плафтормі dobro.ua продовжується, тому заохочуємо вас зробити свій внесок – https://dobro.ua/reserve_fund/sustainability4ukraine 

Контактна особа: stacy.rowland@globescan.com

Про GlobeScan

GlobeScan — це глобальна аналітична та консультаційна компанія, яка працює на перетині цілей бренду, стійкості та довіри. Ми співпрацюємо з провідними компаніями, НУО та урядовими організаціями, аби надати інформацію, яка керуватиме прийняттям рішень і розробляємо стратегії, які сприяють сталому та справедливому майбутньому.

Компанія заснована в 1987 році, ми маємо офіси в Кейптауні, Гонконзі, Лондоні, Мумбаї, Парижі, Сан-Франциско, Сан-Паулу і Торонто. Як самодостатня і незалежна компанія, яка повністю належить своїм співробітникам, ми інвестуємо в довгостроковий успіх наших клієнтів і суспільства. GlobeScan є приватно сертифікованою корпорацію та учасником Глобального договору ООН.

Дізнатися більше: www.globescan.com 

Про CSR Ukraine

CSR Ukraine —  неприбуткова організація, заснована у 2008 році, яка співпрацює і має членство з 45 компаніями  в Україні для просування ідей сталого розвитку  та корпоративної соціальної відповідальності. Метою організації є впровадження проєктів сталого розвитку, які уможливлюють системні зміни в Україні та будують краще майбутнє для країни. Серед них є проєкти щодо сталого розвитку, кар’єрного розвитку молоді та проєкт для дівчат у STEM. Організація також розвиває та підтримує співпрацю і  партнерство між бізнесом та місцевими НУО в Україні.

Дізнатися більше: www.csr-ukrane.org 

Про CSR Europe

CSR Europe – це провідна європейська бізнес-мережа з корпоративної стійкості та відповідальності.

З нашими корпоративними членами, національними партнерськими організаціями (НКО) та асоційованими партнерами ми об’єднуємо, надихаємо та підтримуємо понад 10 000 підприємств на місцевому, європейському та глобальному рівнях.

Ми підтримуємо бізнес і промислові сектори в їх трансформації та співпраці в напрямку практичних рішень та сталого зростання. Ми за системні зміни. Дотримуючись цілей сталого розвитку, ми хочемо спільно з європейськими лідерами та зацікавленими сторонами розробити всеохоплюючу стратегію «Стала Європа 2030».

Дізнатися більше:  www.csreurope.org/ 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *