Конкурс кейсів з КСВ

22 грудня відбулася конференція «Бізнес, що змінює країну» та церемонія нагородження переможців ХІІ Конкурсу кейсів з КСВ!

Конкурс кейсів з КСВ є найстарішою премією в Україні з корпоративної соціальної відповідальності в Україні та проводиться з 2009 року за підтримки генерального партнера EY заради підтримки, оцінювання та нагородження соціально відповідального бізнесу. Темою цьогорічного Конкурсу стала «Внесок бізнесу в Цілі сталого розвитку».

В цьому році було подано 83 бізнес-кейси від 49 компаній, як демонстрація інноваційних рішень в стратегічному контексті для бізнесу та внеску в досягнення однієї/декількох або всіх 17-ти Цілей сталого розвитку. Проєкти були подані за такими номінаціями:

  • у кожній з Цілей сталого розвитку;
  • номінація «Мотивація до вакцинації»;
  • номінація «Бізнес, що підтримує культуру та мистецтво»;
  • номінація «Кращий звіт зі сталого розвитку».

«Вже 12 років за підтримки компанії EY ми дотримуємося головної місії — розповсюджувати та популяризувати кейси з КСВ українських компаній в Україні та закордоном, а також отримувати фідбек як розвивається корпоративна соціальна відповідальність в Україні. Ми вражені нейбадужістю та чудовим розумінням компаній важливості дотримання зобов’язань перед співробітниками/цями, стейкхолдерами, громадами, суспільством загалом та навколишнім середовищем. Нам дуже приємно, що в цьому році до нас подалися не тільки представники великого та міжнародного бізнесу, а й українського МСБ», — Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».  

«Я дуже рада, що Конкурс кейсів з КСВ не тільки продовжує свою роботу, а й розростається. Цього разу ми зібрали 83 кейси, що вдвічі більше, ніж це було за результатами минулих років. Це свідчить про те, що компаніям є про що розказувати, вони прагнуть визнання і для бізнесу цей Конкурс дійсно важливий та актуальний. Цілі та практики сталого розвитку стали близькими до українських компаній, вони входять до порядку денного, з’являються більше рядків в бюджеті на ці напрями і в Україні стає все більше КСВ-менеджерів або відповідальних за ці проєкти попри всі негаразди, що відбуваються», — Наталія Теленкова, керівниця напряму соціальної відповідальності в компанії EY в Україні. 

Цьогоріч кейси оцінювали міжнародні КСВ-експерти з Туреччини, Латвії, Болгарії, Нідерландів, Литви та Молдови, самі компанії-учасники Конкурсу, представники бізнес-шкіл України, а також Міністерство охорони здоров’я у номінації «Мотивація до вакцинації» та Український культурний фонд у номінації «Бізнес, що підтримує культуру та мистецтво».

Відзнаки за кращий корпоративний внесок у Цілі сталого розвитку отримали наступні компанії:

  • ЦСР №3 «Міцне здоров’я і благополуччя» — ГК «Нові Продукти» з кейсом про соціальну донорську ініціативу «Крапля до краплі.
  • ЦСР №4 «Якісна освіта» — Промислова компанія «Інтерпайп» та кейс «Створення екосистеми сучасних освітніх просторів з технічних спеціальностей у міських школах Дніпра».
  • ЦСР №5 «Гендерна рівність» — Енергоатом і кейс «Професійний розвиток жінок в атомній енергетиці».
  • ЦСР №10 «Скорочення нерівності»— StarlightMedia з кейсом «Шоуранери/ки рівності: промоція різноманіття в кадрі та поза ним»!
  • ЦСР №11 «Сталий розвиток міст і громад» — Дім Мулярових та кейс про сімейну ресторацію Мулярових.
  • ЦСР №12 «Відповідальне споживання та виробництво» — METRO Україна і кейс «Для Людей, заради Планети».
  • ЦСР №13 «Пом’якшення наслідків зміни клімату» — ЕРАМ Україна з кейсом про побудову екокультури в ЕРАМ України та підвищення рівня екоактивізму та волонтерства серед співробітників/ць.
  • ЦСР №14 «Збереження морських ресурсів» — Ferrexpo з проєктом «Зариблення річки Дніпро».
  • ЦСР №15 «Захист та відновлення екосистем суші» — Еко-Оптимісти та кейс #НамЦимДихати.
  • ЦСР №17 «Партнерство заради сталого розвитку» — Foxtrot і кейс «Кожному – по пухнастому другу: як Фокстрот допомагає у зменшенні чисельності безпритульних тварин».

Особливу відзнаку за підняття незручних тем для бізнесу у Цілі сталого розвитку №5 «Гендерна рівність» отримала компанія SQUAD з кейсом «Програма попередження харасменту (Anti-Harassment Program)».

У номінації «Мотивація до вакцинації», яку оцінювало Міністерство охорони здоров’я нагороди отримало дві компанії: Укрзалізниця та Прикарпаттяобленерго.

«Цей рік став не тільки роком викликів, а й перемог. Це був другий рік пандемії, в якому нам довелось спільно об’єднуватися, але водночас ми запустили процес вакцинації від COVID-19 в Україні. Ми вдячні тим компаніям, які долучилися до цього процесу та на власному прикладі показали, що зробити вакцинацію можна доступною та через піклування до власних співробітників/ць», — Марія Карчевич, заступниця Міністра охорони здоров’я України.

Нагороду «Кращий звіт міжнародної компанії зі сталого розвитку» отримала компанія Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед. Також нагороду отримала компанія МХП за «Кращий звіт української компанії зі сталого розвитку».

Кейсом глядацьких симпатій стала «Програма попередження харасменту (Anti-Harassment Program)» компанії SQUAD.

Переможець номінації «Бізнес, що підтримує культуру та мистецтво» — БФ «МХП-Громаді» з проєктом «Кіно просто неба», що був реалізований у партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!».

«Другий рік поспіль ми організовуємо цю номінацію разом з Центром «Розвиток КСВ». Ми з задоволенням оцінили цьогорічні кейси. Вони всі були різні, направлені на різни сектори культури та регіони, проте всі внесли великий внесок в розвиток та підтримку культури та мистецтва в Україні. А переможця номінації БФ «МХП-Громаді» запрошуємо до співпраці, адже разом ми зможемо створити ще більше цікавих проєктів», — Ірина Осадча, заступниця Виконавчого директора з питань організаційного розвитку Українського культурного фонду.

Головну нагороду у номінації «Бізнес, що змінює країну» отримала Астарта-Київ з кейсом «Моє майбутнє в агро».

Кейси учасників згідно Цілям сталого розвитку можна подивитися на сайті Impactorium.org.

Переглянути прямий ефір з презентації ТОП-3 фіналістів в кожній номінації можна на YouTube.

——————

Конкурс кейсів з КСВ. Започаткований у 2009 році, Конкурс перетворився в єдину національну премію відзначення проєктів соціальної відповідальності компаній. У 2019 році Конкурс відмічає десятиріччя (у 2014 році Конкурс не проводився). Організатором виступає Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності». Постійним партнером Конкурсу є міжнародна консалтингова компанія EY. За весь час було зібрано понад 350 кейсів, кейси оцінювали 35 міжнародних експертів, підготовлено 9 публікацій. З 2016 року незмінною темою конкурсу є Глобальні Цілі сталого розвитку 2030 – ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку, і нараховують 17 цілей, яким відповідають 169 завдань.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org 

EY – міжнародний лідер з аудиту, оподаткування, права, супроводу угод і консультування. Наші знання та якість послуг, які ми надаємо, сприяють зміцненню довіри та впевненості на ринках різних країн у всьому світі. Ми формуємо команду видатних лідерів, під чиїм управлінням наш колектив виконує взяті на себе зобов’язання. Таким чином, ми робимо суттєвий внесок у поліпшення ділового середовища в інтересах співробітників, клієнтів і суспільства в цілому.

Scroll to Top