Індекс ESG прозорості сайтів українських компаній 2020

Центр «Розвиток КСВ» та Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) провели оцінку прозорості корпоративного управління та соціальної відповідальності українських компаній. 

Кожна компанія незалежно від сектору має свій прямий та непрямий вплив на навколишнє середовище та суспільство, а управляти цими впливами може прозора і ефективна система корпоративного управління. Інтегрована ESG-стратегія (екологічні, соціальні та управлінські чинники) допомагає компаніям встановити цілі та виміряти ці впливи. ESG-чинники відносяться до трьох ключових критеріїв в оцінці стійкості компаній задля отримання сталих інвестицій.

Було проаналізовано публічну інформацію за 2020 рік з відкритих джерел 56 компаній відповідно до ESG критеріїв: за соціальними, екологічними та управлінськими чинниками. Базою для оцінки стали компанії, що входять до 50 найбільших платників податків та ті, що добровільно приєдналися до оцінювання.  У ТОП-10 найбільш прозорих компаній потрапили 5 державних та 5 приватних компаній.

Середній рівень розкриття інформації компаній України за показниками ESG становить 32%, а компаній з числа ТОП-10 – понад 60%. Найчастіше учасники Індексу ESG прозорості 2020 розкривають загальну інформацію про компанію, інформацію про захист довкілля та відносини з громадою. Найменш висвітлюваними, як і в минулому році, є питання прав людини, впровадження КСВ в ланцюг постачання та лідерство керівництва і компанії.

Ознайомитись з дослідженням українською мовою тут