30 випускників курсу фрилансу від Career Hub надали про боно послуги для українських волонтерів та громадських організацій

Платформа Сareer Hub від Центру «Розвиток КСВ» у межах програми «Мріємо та діємо» запустила безплатні практичні освітні курси «Career Hub Pro: Фриланс» і 23 вересня провела перший випуск 30 фрилансерів у копірайтингу, дизайні та digital-маркетингу.

Метою курсу було допомогти молоді, в тому числі, яка постраждала від війни, отримати практичні навички для опанування перспективними діджитал-професіями – копірайтинг, дизайн та digital-маркетинг, а також почати реалізовувати себе як фрилансери.

Курс тривав 5 тижнів. Студенти Career Hub Pro: Фриланс мали 15 практичних онлайн-занять та 7 домашніх завдань для того, щоб закріпити отримані теоретичні знання. Курс складався з трьох блоків: практичні онлайн-заняття з тренером/кою з обраного напрямку, загальні воркшопи на тему фрилансу та виконання реального замовлення від громадських організацій або бізнесу.

Партнери проєкту: Making Cents International та Міністерство молоді та спорту України.

«Ми зробили курс Career Hub Pro максимально практичним, аби допомогти молоді швидко опанувати фриланс-професії. В результаті із 44 учасників, які активно проходили курс, 30 успішно виконали практичні замовлення і отримали сертифікати. Ми плануємо продовжувати курси, аби світ побачив якомога більше новоспечених та конкурентоспроможних українських фрилансерів та фрилансерок»– Тарас Деркачкерівник платформи Career Hub, ГО «Центр “Розвиток КСВ».

«Дуже вдячна випускникам курсу, що знайшли в собі моральні сили, натхнення і час в такий непростий для України і українців час – прийти і повчитися, тут насправді потрібно було докласти зусилля. Сподіваюся, що всім цей курс зайшов, адже ми робимо такий формат навчання вперше. Не зважаючи на результати окремо кожного, досвід проходження такого курсу мав закласти фундамент як наступного навчання, так і роботи для отримання додаткового доходу», – Юлія Ткачук, заступниця директорки програми «Мріємо та діємо», IREX.

Учасники курсу високо оцінили програму курсу – на 9,2 бали з 10. 33 людини відзначили, що розвинули свої навички з дизайну, копірайтингу чи маркетингу, 26 — створили чи покращили портфоліо, 10 – знайшли клієнтів , 5 – почали заробляти на фрилансі, три учасники/ці влаштувались на роботу, а одна учасниця започаткувала власну справу.

«Дуже сподобалася робота з тренеркою, матеріал був структурований, чіткий і подавася цікаво, що додатково мотивувало. Плюс – завжди добре і цінно отримувати корисні поради для роботи», – Любов, випускниця напрямку копірайтинг, місто Київ.

«Багато нової для мене інформації від експертів з фрилансу, гарні приклади від тренера з діджитал-маркетингу, хороший зворотній зв’язок, кураторка дуже чемна і привітлива, в міру вимоглива, класні менторські зустрічі, практичне завдання зі справжнім замовником – вихід із зони комфорту!»– Олександра, випускниця напрямку digital- маркетинг, Дніпропетровська область.

«Не можу виділити щось окремо, бо сподобалося все! дуже багато корисної інформації, яка вже покращила мою роботу та відгуки замовників», – Ольга, випускниця напрямку дизайн, Одеська область.

Проблема переважної кількості курсів – відсутність можливості спробувати на практиці застосувати отримані теоретичні знання, а також відсутність подальшого менторства учасників та допомоги у виконанні першого замовлення. Саме тому, організатори вирішили включити блок з практичними замовленням, де учасникам/цям необхідно було виконати замовлення від громадської організації або бізнесу та спробувати реалізувати отримані знання на практиці. Під час цього блоку учасники мали менторські зустрічі зі своїми тренерами, де могли проконсультуватись стосовно всіх складнощів, які виникали під час виконання замовлення.

«Мурахи по шкірі від побачених результатів у цифрах – скільки ж вагомих кроків ми зробили разом, не лише моя команда графічного дизайну, а всі! Це неймовірно цінний внесок! Я вдячна кожному і кожній, адже впевнена, що ви зробили свій максимум під час навчання, колосальну роботу розміром з 10 будинків, тому закликаю вас не картати себе, якщо відчуваєте, що щось не засвоїли і не встигли. Все це залишається з вами, у тому числі – комунікація зі мною, адже я з вами на зв’язку», – Олена Кузьміна, тренерка напряму «Графічний дизайн».

Команда організаторів зібрали замовлення від представників організацій та розподілила їх між учасниками. Для представників бізнесу була умова: після виконання замовлення вони мають зробити благодійний внесок на підтримку благодійного фонду UAnimals. Завдяки виконаним замовленням учасникам/цям курсу вдалося зібрати понад 2000 грн на допомогу тваринам.

30 учасників/ць успішно завершили курс і виконали практичні завдання: до прикладу, розробка логотипу, написання тексту для сайту чи розробка стратегії із просування в інтернеті. Серед замовників були такі організації: 

ГО «Зоонадія», ГО «Дядьковицький молодіжний центр», ГО «Сімейне коло», БО “Магія добра», Чугуївська правозахисна група, ГО «Центр «Розвиток КСВ», Антикорупційне Придністров’я, Молодіжна рада Дорошівської сільської ради, платформа GladPet, ГО «Рузвельт», гуманітарний штаб «Мурашник», ГО «Дах над головою», ГО «Українська монолітність», волонтерський рух «Верба», ГО «Guide Walker» та інші.

Бізнес компанії, які стали клієнтами «за донат»: Магазин напівфабрикатів «Миска», сайт «Зелена садиба», школа української мови для іноземців «Speak Ukraninan», компанія з виробництва меду «КанаПасіка» та інші

 

 

 

Відгуки від замовників:

«Студенту курсу потрібно було створити новий логотип та брендинг, оскільки ми з Нової Каховки, самі знаєте, що зараз з нашим містом, тож нам довелося переміститись. З Валерієм мені дуже сподобалась комунікація. Він зайшов на сторінку, вивчив чим займається наша організація і з першого разу зробив логотип і брендинг, який я оцінила», — Ольга Марковець, керівниця БФ «Магія добра».

Дизайн студента напрямку «Графічний дизайн» Валерія

Про організаторів:

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проєкти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). Детальніше: www.csr-ukraine.org

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. Детальніше: www.careerhub.in.ua 

Програма «Мріємо та діємо» реалізується за фінансової підтримки USAID Ukraine та IREX у партнерстві з Будуємо Україну Разом (БУР), CSR Ukraine, Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *