На цей час понад 4,7 мільйона біженців з України зареєструвалися на тимчасовий захист або подібні програми національного захисту в Європі(https://data.unhcr.org/en/situations/ukraine). Перед ними гостро стоять питання працевлаштування, відновлення соціальних контактів та нетворкінгу, а також часто відчувається проблема соціальної інтеграції в життя країни, яка приймає через певні культурні та інші особливості.
Мета програми – полегшити для українців процес професійної та особистісної інтеграції після переїзду.Це можливість для компаній та їхніх працівників/ць підтримати українців, які змушені були покинути Україну через ескалацію російської агресії проти України. Менторами програми можуть бути представники та професіонали різних компаній (малих, середніх та великих) з різних країн.
Процес менторства: формат дозволить проводити неформальні онлайн чи офлайн-зустрічі за кавою для обговорення актуальних питань, які можуть виникнути в українців після переїзду в певну країну. Рекомендується провести принаймні 3 зустрічі між ментором і менті. Ментори можуть запрошувати своїх підопічних на неформальні бесіди, зустрічі та ділитися будь-якою професійною інформацією, пов’язаною з можливостями стажування, навчання чи працевлаштування за кордоном. Важливо: програма не включає фінансову допомогу для менті.
Менторство відбуватиметься у форматі онлайн або офлайн зустрічей протягом травня-червня 2023. Під час менторства обговорюватимуться:
- можливості працевлаштування (надання інформації про вакансії, навчання тощо);
- професійний нетворкінг (залучення українців у професійні спільноти, бізнес-асоціації для розширення бази контактів);
- інтеграція (життя в іншій країні, вирішення побутових та соціальних питань)
Хто будуть менті:
- будь-яка людина старше 18 років, яка вимушено залишила Україну після 24 лютого 2022 року
-
перебуває зараз у країні, у якій хоче знайти ментора.
-
володіє англійською або мовою країни перебування на достатньому розмовному рівні.
Для реєстрації ментором потрібно надіслати заповнену форму
Після реєстрації протягом декількох днів Вам надійде лист на емейл щодо подальших кроків.
З результатами Програми M4U 1.0. можна ознайомитися тут
Дедлайн для подання – 9 квітня 2023.
Вебсайт Програми Linkedin Програми
Контакти: ym@csr-ukraine.org
Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.