Партнерство CSR Ukraine та UNFPA: “Пакт заради молоді-2020” створює мережу регіональних партнерів по всій Україні

19 березня 2020 року CSR Ukraine, експертна організація Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення та Міністерством культури, молоді та спорту України провели перший вступний вебінар для регіональних партнерів “Пакту заради молоді”. Близько 100 представників громадських організацій та освітніх центрів з різних областей України приєдналися, аби обговорити співпрацю та нові перспективи Пакту в 2020 році.  Відтепер партнери можуть впроваджувати заходи Пакту у своїх регіонах: молодіжні форуми та тренінгові програми “Skills Lab: власна справа та успішна кар’єра”.

За даними опитування компанії EY “Найкращий роботодавець”, 37% молодих людей відчувають нестачу досвіду роботи як ключову перешкоду для працевлаштування, а кожна шоста людина віком 18-29 років готова емігрувати за кордон в пошуках кращих кар’єрних можливостей. 

Ініціатива “Пакт заради молоді-2020” виникла з метою об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей в Україні. За чотири роки існування ініціативи, Пакт підписали 146 роботодавців, серед яких 70 активно впроваджують програми працевлаштування молоді.

Марина Саприкіна, голова правління Центру “Розвиток КСВ” та ініціаторка Пакту зазначила:  “Усі ці роки ми працювали для того, аби відбулися помітні зміни в житті української молоді. Пакт – одна з найкращих ініціатив в Україні з точки зору системності та дієвості, яка в цьому році  виходить на новий національний рівень. Ми готові надати експертну допомогу, знання і досвід регіональним партнерам, щоб спільно розвивати нашу молодь, та робити все для того, аби вона залишалася працювати в Україні”.

Про важливість співпраці в рамках “Пакту заради молоді” говорить Юлія Новак, радниця з питань молоді та ВІЛ UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення України. “Одним з пріоритетних напрямків нашої роботи є розвиток потенціалу молоді. Попереду новий етап Пакту – робота з регіональними партнерами. Разом з нами ви будете робити зміни, змінюватися самі, і змінювати стереотипи у суспільстві. Розвиток соціальної відповідальності бізнесу в Україні, зокрема і у вашому місті (громаді) потребуватиме ваших рішучих дій та бажання створювати сприятливі умови для молоді”. 

Під час вебінару, учасники ознайомилися з освітніми програмами для молоді, які будуть реалізовувати в рамках партнерства. Про досвід проведення цих програм в 2018-2019 роках розповіли регіональні координатори з різних міст України, та надали корисні рекомендації майбутнім партнерам.

За словами Юрія Булика, регіонального координатора “Skills Lab: успішна кар’єра” у Львові, програма стала інноваційною та допомогла молоді визначитися зі своїми кар’єрними вподобаннями. Новим партнерам Юрій радить ретельно підбирати спікерів на заняття, та давати учасникам можливості працювати з HR-ми компаній. 

Олена Лісова, регіональна координаторка програм “Skills Lab: успішна кар’єра та власна справа” у Черкасах радить організаціям відбирати мотивованих учасників, адже це допомагає досягти кращих результатів. “У Черкасах з 32 учасників “Skills Lab: власна справа” до кінця дійшли 27. Вже на останніх заняттях програми, молодь почала реалізовувати свій бізнес, хтось заснував власні громадські організації. Завдяки спід-дейтінгу з роботадавцями місцевих компаній, молодь знайшла роботу своєї мрії”, – розповідає Олена. 

Михайло Юртін, координатор програм “Skills Lab: власна справа та успішна кар’єра” розповів, що в Маріуполі донорські організації готові підтримувати молодь фінансово. Саме тому програма “Skills Lab: власна справа” гарно доповнює їх роботу, і вже дала перші результати. 

Завдяки підтримці, молодь успішно реалізувала власні підприємства, серед яких відкриття фотостудії та онлайн-магазину з продажу кондитерських виробів.

Нові партнери розпочнуть реалізацію програм Пакту в своїх регіонах після підписання меморандуму про співпрацю.

З будь-яких питань щодо Пакту, звертайтесь до Тараса Деркача, координатора Career Hub: td@csr-ukraine.org.

_________

Український Пакт заради молоді-2020 – це продовження загальноєвропейської ініціативи щодо вирішення проблем працевлаштування молоді. Підписуючи документ, ТОП-менеджери компаній зобов’язалися сприяти створенню мінімум 700 партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 50 000 місць для стажування та першої роботи молоді, сприяти умови для забезпечення менторською підтримкою 1000 молодих людей  до 2020 року. Детальніше про Пакт на сайті https://careerhub.in.ua/pact-for-youth-2020

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top