Презентація онлайн-курсу «Кар’єра в енергетиці – це круто!»

21 липня 2021 р., Київ

За результатами опитування учнів та учениць з різних регіонів України, проведеного  Центром «Розвиток КСВ», 44% опитаних хотіли би дізнатись більше про енергетичні професії та перспективи побудови кар’єри у сфері енергетики.

Відповідаючи на запит випускників та випускниць українських шкіл та студентської молоді, ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» і USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ) створили онлайн курс «Кар’єра в енергетиці – це круто!». Курс складається з 10 відео, які містять різнобічну інформацію про галузь – від інновацій в енергетиці до її значення для безпеки країни. Мета курсу – змінити уявлення молоді про енергетику та заохотити до вступу на енергетичні спеціальності.

«Поінформованість значно впливає на вибір майбутньої професії. Ми подбали про те, щоб інформація про сферу енергетики була якомога повною та всебічною. Курс містить низку практичниз поард стосовно проходження практики, стажування, першої співбесіди та багато іншого», – говорить Юлія Галустян, експертка з гендерних питань USAID Проєкту енергетичної безпеки.

Десять серій курсу розповідають про причини виникнення енергії, структуру сфери енергетики, існуючі міфи й інновації, професії в енергетиці, профільні вищі навчальні заклади для вступу, стажування та роботу в енергетичних компаніях, кар’єру в енергетиці для жінок, енергетичну безпеку та цілі сталого розвитку. Особлива увага приділяється вибору кар’єри в енергетиці дівчатами.

“На сьогодні на енергетичних спеціальностях навчаються тільки 10% дівчат. Саме тому ми зробили цей курс гендерно чутливим і цікавим для дівчат і хлопців. І наша велика мрія, щоб вчительська спільнота використовувала цей курс під час своїх уроків і таким чином закохувала дітей у сферу енергетики”, – розповідає Марина Саприкіна, керівниця Центру “Розвиток КСВ”.

На презентацію курсу були запрошені різні стейкхолдери – державні органи влади, компанії, представники закладів освіти та молодь, щоб отримати зворотній зв’язок стосовно курсу.

“Хоч ми живемо у 21 столітті, нас оточують стереотипи, зокрема це стосується енергетики. Курс надважливий для молоді та широкого загалу, адже руйнує міфи та розповідає про можливості в енергетиці для дівчат та жінок. Будь-який успіх починається з мрії. Курс «Кар’єра в енергетиці – це круто!» може стати початком мрії та успіху для дівчат та хлопців”, – зазначив Ярослав Демченков, заступник Міністра енергетики України.

До обговорення також приєдналася Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України:  “Дуже важливим питанням – є питання гендерних підходів, адже досі існує стереотипне бачення про відповідні професії, які мають обрати хлопці та дівчата. Важливо, що зараз з’являється все більше інформаційних можливостей, зокрема таких курсів, які заглиблюють в питання професії та дають зрозуміти, що дівчатам і хлопцям можна реалізуватися, зростати в таких напрямках, як енергетична галузь”.

“Мені б хотілося, щоб традиційно чоловічих чи жіночих професій в Україні не було, тому що всі мають рівні права в реалізації у професії. Раніше певні суспільні настрої та традиції не давали думати про розвиток у STEM. Наразі дівчата приходять у технологічні професії та досягають високої професійної майстерності. Курс важливий, аби показати можливості майбутньої кар’єри і подолати стереотипи в енергетиці для дівчат”, – прокоментувала Ірина Шумік, генеральна директорка директорату професійної освіти Міністерства освіти і науки України.

Партнерами в записі курсу стали Національний університет «Львівська політехніка»,  Українська інженерно-педагогічна академія і ДТЕК Академія.

“Цей курс як захоплива подорож професією енергетика – цікавий, актуальний і наповнений можливістю”, – ділиться своїм баченням Марта Мартиняк-Андрушко, доцентка кафедри теплоенергетики, теплових та атомних електричних станцій, Національний університет “Львівська політехніка”, канд. техн. Наук, спікерка курсу.

“Людям властиво не помічати базові речі, саме тому енергетику починаєш помічати тільки, коли виникають проблеми. Тому дуже важливо популяризувати енергетику, щоб уникнути енергетичних криз”,  – зазначає Артем Чернюк, завідувач кафедри фізики, електротехніки та електроенергетики Української інженерно-педагогічної академії, канд. техн. наук, доцент, спікер курсу.

Курс можна переглянути за посиланням: https://careerhub.in.ua/careers-in-energy-are-cool

Відео з презентації курсу за посиланням.

Контактна особа: Юлія Мазурок, stem@csr-ukraine.org

Курс створено ГО «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в рамках грантової ініціативи «Дівчата в енергетиці» за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).  Інші продукти, створені в рамках гранту

  • буклет: “Твоє майбутнє в електроенергетиці
  • хакатони для студенток: “Як зацікавити дівчат енергетикою”,
  • Конкурс для вчительської спільноти: “Кращий профорієнтаційний онлайн урок у сфері енергетики”,
  • онлайн-табір для шестикласниць “Girls Energy Camp”,
  • лідерська програма для студенток енергетичних спеціальностей: “Rising Stars in Energy”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top