STEM-тиждень з науковицями

Ініціатива ДівчатаSTEM Центру «Розвиток КСВ» провела серію зустрічей «Наука заради миру» з науковицями-фіналістками та переможницями Української Премії L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» в рамках Європейського STEM-тижня. Ці зустрічі були покликані надати школяркам та студенткам  віру в можливість розвитку та реалізації своїх наукових інтересів, незалежно від зовнішніх обставин. На зустрічі з науковицями протягом тижня зареєструвалося майже 100 учасниць із філіалів ДівчатаSTEM, але не всі могли долучатися у зв’язку з нестабільною ситуацією в різних населених пунктах України та проблем зі зв’язком.

Європейський STEM-тиждень проходив з 26 по 29 квітня та має на меті спрямувати увагу дітей на розвиток наукової та технічної творчості, удосконалення їхніх знань зі STEM-предметів та зацікавлення спеціальностями наукового та природничого спрямування. Українським партнером тижня є Інститут модернізації змісту освіти.

«Заснувавши спільно з UNESCO премію «Для жінок у науці», для нас дуже цінно підтримувати та відзначати талановитих жінок-науковиць, щоб вони своїм прикладом заохочували дівчат та молодих жінок обирати наукові професії. Невимовно раді цим зустрічам і можливості, що науковиці продовжують надихати молодь і у цей непростий час», — Катерина Захараш, директорка з корпоративних комунікацій L’Oréal Україна.

«Непрості часи породжують сильних людей. Але крім іншого сила українців та українок в освіті, тож ми точно знаємо, що STEM і наука може бути заради миру. І цьогорічні зустрічі з науковицями в цей важкий період є доказом нашої незламності, бажанням вчитися і розвиватися», — Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».

Запрошеними науковицями стали Катерина Теребіленко, Анна Островерх, Ірина Беспалова та Наталія Щербань. Під час онлайн-зустрічей спікерки ділились з дівчатами своїм досвідом та розповіли як продовжують свою роботу зараз, як облаштували своє робоче місце зараз, що допомагає за будь-яких навколишніх обставин продовжувати удосконалюватися професійно, розвивати нові зв’язки та наукові проєкти на благо розвитку української і світової науки.

Катерина Теребіленко, докторка хімічних наук, доцент хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, фіналістка IV української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», розповіла про розвиток науки під час війни, про цікаві наукові дослідження та як їх можна імплементувати для наших захисників/ць та навіть провела невелику спільну роботу з учасницями про те, як виглядає наука в Україні.

«Наука не має кордонів, тому де б дівчата зараз не реалізували свої можливості, творчий та інтелектуальний потенціал, це все прославляє Україну», — підсумувала Катерина Теребіленко.

Подивитися запис ефіру з Катериною можна за посиланням — https://bit.ly/3vZdTDv

Анна Островерх, д. техн. н., керівник лабораторії Інституту проблем матеріалознавства ім І.М. Францевича НАН України, фіналістка IV української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», поділилася своїм досвідом які були плани до 24 лютого та як  виглядає робота тепер. Крім того, пані Анна зосереджена на дослідженнях з кліматичних питань, що є надзвичайно актуальною та цікавою темою.

«Коли ви працюєте на результат, ви можете отримати нові навички, навчаєтесь співпрацювати з іншими інститутами та бізнесом та як отримувати можливості для розвитку. Наука є прибутковою і можливою, коли ви професіонал і старанно й натхненно працюєте», — поділилася науковиця Анна Островерх.

Запис зустрічі з Анною – https://bit.ly/3MKWwx7

Ірина Беспалова, докторка технічних наук, старша дослідниця, провідний науковий співробітник Інституту сцинтиляційних матеріалів НАН України,  переможниця IV української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», розповіла свою історію успіху, чим займається в Інституті, про улюблені проєкти й що надихає в роботі.

«Немає невдалих дослідів, є досліди, які не збігаються з очікуваннями. Проте цей експеримент дає розуміння, що саме потрібно робити далі. Тому, ніколи не здавайтеся! Якщо щось сталось не так, як планували — це привід проаналізувати помилки та робити знову й знову і тоді обов’язково будуть вдалі досліди», — залишила натхненні слова пані Ірина.

Посилання на запис ефіру з Іриною — https://bit.ly/3y2mLeq

Наталія Щербань, докторка хімічних наук, старший науковий співробітник Інституту фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України, переможниця I української премії L’OREAl- ЮНЕСКО «Для жінок у науці», розповіла цікавинки своєї роботи, як зараз відбувається робочий процес під час війни, про міжнародну співпрацю та плани на майбутнє:

«Потрібно навіть у таких складних умовах займатися тим, що виходить у вас найкраще. Кожен з нас допомагає країні й армії, коли кожен на своєму фронті. І ми обов’язково переможемо!», — завершила серію зустрічей Наталія Щербань.

Ефір з Наталією Щербань — https://bit.ly/3LAB5Pd

Учасниці, які змогли доєднатися, діляться з нами, що отримали купу мотивації та були вражені обсягом любові наших науковиць до своєї праці.

«Історії наших спікерок надихають творити та розвиватися. Розповіді про їх роботу та експерименти справді запевнюють в тому, що наука є і буде заради миру», — поділилася з нами одна з учасниць.

Крім того, більшість дівчат залишили коментарі, що дуже хочеться побачити наукові досліди наживо та й стати учасницями експериментів.

«Кожна науковиця розповіла все нове, тому було все цікаво без винятків. Хотілося, щоб ці зустрічі відбулися у реальному часі, щоб ми могли усі зробити спільне фото та обійняти одне одного», — розказала учасниця STEM-тижня.

Scroll to Top