Каталог дій компаній у російсько-українській війні

CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ», створила єдиний Каталог внеску бізнесу у російсько-українській війні. Каталог вже налічує кейси понад 300 компаній, які зробили свій регіональний та/або національний внесок у боротьбі проти військової агресії росії. 

Українські компанії щодня активно працюють та борються в цій війні за нашу Перемогу. Завдяки Каталогу ми хочемо відмітити та віддячити український бізнес за їх внесок: фінансову допомогу, гуманітарну підтримку, медіапідтримку та участь в інформаційному спротиві, допомога своїм співробітникам/цям та клієнтам/кам. 

Якщо Вашої компанії немає в Каталозі або Ви хотіли б оновити інформацію, Ви можете надати її нам, натиснувши кнопку “ДОДАТИ КЕЙС”. Ця ініціативна є повністю безкоштовною.

УКРАЇНСЬКИЙ АЛФАВІТ

А

Національна компанія, велика 

Безкоштовна видача на одні руки 20 яєць та 10 живих курей жителям міста Суми в перші тижні війни. 

Напрям: допомога продуктами

https://www.facebook.com/avisukragro/posts/167819908932879

Національна компанія, велика

Надано понад 5 млн грн волонтерської допомоги. Понад 220 тонн закордонної гуманітарної продукції опрацьовано на складі. Перерахували понад 60 млн грн до бюджету.

«Аврора» разом з організаторами фестивалю СХІД-РОК збирає благодійну допомогу на підтримку жителів м. Тростянець, Сумської області

На касах магазинів можна зняти з карти до 500 грн одним чеком.

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 5 млн грн

Напрям: сплата податків

Вартість: 60 млн грн 

https://avrora.ua/news/page/2/ 

Національна компанія, МСБ

Створили штаб «Київська полуниця», де разом з партнерами збирають допомогу для військових, лікарень та цивільних у Києві та розвозять по місту.

Напрям: збір допомоги

Напрям: допомога армії

https://t.me/latifundistcom/8514

Національна компанія, велика 

Відправляють через Нову Пошту продуктові набори для людей з інвалідністю, одиноко проживаючих людей старшого віку, багатодітних сімей, інших осіб з маломобільних категорій та закладів соціальної сфери. Набори складаються з різноманітних круп, пластівців, готових сухих сніданків, м’ясних, м’ясо-рослинних та рослинних консервів, макаронних виробів, цукру, згущеного молока, олії, печива фасованого різних видів.

Напрям: допомога продуктами

https://shotam.info/ukrainskyy-biznes-zabezpechyt-milyon-produktovykh-naboriv-dlia-ukraintsiv/ 

Міжнародна компанія, велика 

«Агропросперіс» та його материнська компанія NCH створюють благодійний гуманітарний фонд в Україні для підтримки населення у регіонах своєї присутності. Мета благодійного фонду — безповоротна матеріальна допомога працівникам, орендодавцям та членам їх сімей на першочергові життєво важливі потреби. Наприклад, продукти харчування, одяг, ліки або медичне обладнання, предмети особистої гігієни, ремонт будинків, які постраждали від військових дій, евакуація або розміщення у безпечному місці.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: ремонт і евакуація

https://latifundist.com/novosti/58568-nch-i-agroprosperis-stvorili-blagodijnij-gumanitarnij-fond-v-ukrayini 

Національна компанія, велика 

Компанія продовжує надавати підтримку людям в тих населених пунктах, де працює. АГРОТРЕЙД допомагає зерном та борошном. Співробітники компанії роздавали його по селах, де склалася важка ситуація з провізією та транспортом для розвезення продуктів. 

В багатьох громадах транспорт компанії на постійній основі використовується для розвезення хлібу. Допомога у доставці гуманітарних вантажів з Австрії. 

Напрям: допомога продуктами

https://www.facebook.com/agrotrade.group.kharkiv/ 

Національна компанія, велика 

«Атмосферна школа» та компанія АЛЛО відкрили онлайн-курс для дітей середнього та старшого шкільного віку — «Маркетинг та комунікації». Курс створено спільно компаніями для допомоги дітям у визначенні майбутнього професійного шляху.

Напрям: інформаційна допомога, безкоштовний доступ до курсів

«Атмосферна школа» та АЛЛО запускають безкоштовний курс з маркетингу та комунікацій для підлітків

Національна компанія, МСБ

Допомагають пораненим воякам, які зараз перебувають у лікарнях, з одягом. Взялися шити елементарний одяг для них: футболки, шорти, одноразові сорочки. 

Напрям: допомога армії

https://rubryka.com/article/biznes-dopomoga-vijna/ 

Національна компанія, велика 

Передають медикаменти зі своїх зачинених аптек на потреби армії.

Напрям: допомога ліками

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

Національна компанія, велика 

Карлівський м’ясокомбінат АПК «Докучаєвські Чорноземи» виробляє різну тушонку та каші з м’ясом для населення, тероборони та ЗСУ.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: допомога армії

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1151712952254717&id=100022480681555 

Міжнародна компанія, велика

Перерахували $1 млн на урядовий банківський рахунок. Ще $1 млн пішов на підтримку мешканців Кривого Рогу, а також щоб закупити в лікарні обладнання та ліки. Також в ArcelorMittal наперед заплатили податків у бюджет на суму понад 2,2 млрд грн.

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 2 млн доларів

Напрям: сплата податків

Вартість: 2,2 млрд грн

Національна компанія, МСБ

З 2-го дня війни рекламна компанія Арт_Бро повністю перепрофілювала свою роботу. Ми заснували Український невидимий фронт (IT армію Львова), яка працює в 4-х напрямках:

  1. Інформаційна війна проти росії та білорусі
  2. Пошук донатів закордоном, шляхом рекламних запусків
  3. Офлайн допомога: організовано понад 35 машин з гуманітарною допомогою в м.Охитрка, 1 машина в м.Буча, 1 машина в м.Полтава, 1 машина в м.Запоріжжя; допомагаємо по заявкам військовим отримати бажане (військова амуніція, їжа, гігієна); обладнали у Львівській області аудиторії для навчання офіцерів проекторами та екранами; друкували безкоштовно інформаційну продукцію для навчання офіцерів; робимо безкоштовні макети для благодійних організацій, з якими працюємо; запустили телеграм чат для взаємодопомоги, в якому понад 12 000 людей; організували 2 прихистки для вимушених переселенців у своїх квартирах; займаємось закіпівлею та пакуванням військових аптечок та передаємо їх на передову; в березні всім своїм клієнтам, хто бажав, надавали безкоштовні послуги з ведення контекстної реклами, щоб вони могли стати на ноги, а тепер пропонуємо ці послуги зі знижкою 50%.

Освіта волонтерів. Організували закритий чат волонтерів “Курс молодого волонтера” де проводимо систематичні навчання для волонтерів, аби покращувати їх навики

Напрям: Допомога армії, Допомога громадам, Гуманітарна допомога, Інформаційна підтримка та спротив, Безкоштовні продукти/послуги, Робота з клієнтами в умовах кризи.

http://unf-ukraine.com/

https://www.youtube.com/watch?v=2bFBowTVBks&feature=emb_imp_woyt

Національна компанія, велика 

Передали необхідні ліки Національному інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова АМН України на загальну суму близько 1,2 млн грн. Найбільша дитяча лікарня України Охматдит також отримала допомогу від «Артеріум» на загальну суму 1 млн. грн.

Також повністю функціонує фармацевтичне підприємство «Галичфарм», яке виробляє продукцію для ТМ «Артеріум», де задіяні всі виробничі цехи для виготовлення найнеобхіднішої продукції та поступово відновлюється можливість виконувати запити аптечних мереж і виконання гуманітарних замовлень. Передали двом медичних закладам ліки, яких зараз потребують найбільше: кровоспинні, шприци, антибіотики, фізрозчини тощо.

Напрям: допомога ліками

Вартість: 2,2 млн грн

https://www.facebook.com/ARTERIUM.corp   

Національна компанія, велика 

Направили більше 30 млн грн на допомогу Україні та українцям.

Безкоштовно передано і доставлено більше 500 тонн продуктів харчування (цукор, молоко, борошно, крупи, молочна та м’ясна продукція). Додатково допомагають іншими наявними матеріальними ресурсами та транспортом. Доставляти гуманітарні вантажі Всесвітньої продовольчої програми ООН в Україну.

Підприємства Астарти приймають евакуйованих мешканців зі Сходу, Півночі та Півдня України.

Наразі у різних куточках України облаштовані гуртожитки та приміщення на майже 1000 місць. Вже прийнято більше 300 українців. Створили групи для надання психологічної підтримки людям у громадах.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: евакуація, розміщення

Вартість: 30 млн грн

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

https://latifundist.com/novosti/58614-astarta-doluchilas-do-programi-gumanitarnoyi-dopomogi-oon

https://aggeek.net/ru-blog/hlib-bude-yak-providni-agroholdingi-pratsyuyut-v-umovah-vijni

https://www.facebook.com/astartaholding

Національна компанія, велика 

Магазини мережі АТБ працюють, забезпечують покупців продуктами харчування та товарами першої необхідності у максимальному обсязі. На касах видають готівку на касах до від 500 до 6000 грн для населення. Відкрили підвальні приміщення для всіх, кому нема де сховатися в період повітряної тривоги.

Компанія сформувала резервні фонди продуктів харчування і в першу чергу допомагає та забезпечує військові частини ЗСУ, об’єднання територіальної оборони, резервістів.

Надала українцям допомогу продуктами харчування та товарами першої необхідності на суму понад 100 мільйонів гривень. Основні зусилля компанії спрямовані на надання допомоги мирним жителям під час евакуаційних заходів, населенню у містах прямих бойових зіткнень, медичним установам та дитячім лікарням, волонтерським організаціям та рухам, місцям тимчасового знаходження переселенців.

Корпорація АТБ запустила національний проект збору гуманітарної допомоги продуктами харчування та товарами першої необхідності для потреб підрозділів ЗСУ та ТРО у магазинах власної торговельної мережі. Тільки за перші дні реалізації проекту, було зібрано понад 8 тонн необхідних товарів та продуктів харчування.

Запустили власні прямі імпортні поставки продуктів харчування та товарів першої необхідності до магазинів торговельної мережі «АТБ». 

Напрям: допомога продуктами, гуманітарна допомога, логістика

Напрям: допомога армії

Напрям: розміщення

Вартість: 100 млн грн

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

https://www.atbmarket.com/uk/news/novosti-seti 

Національна компанія, МСБ

Напрям допомоги: Допомога армії

З перших днів війни наша компанія долучилася до ініціатив, щоб допомогти чинити спротив російській агресії.

1) Компанія виділила бюджет в розмірі 100.000 грн., для благодійного збору Комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний центр служби крові». В умовах військової агресії рф в Україні значно збільшилась потреба в об’ємах донорської крові, тому для ефективної роботи Хмельницький обласний центр служби крові проінформував про потребу в медичному обладнанні, вартістю 1,5 млн. грн.

2) Організували збір коштів для В/ч А7014 на “польові ноутбуки”. В цій частині служить наш Партнер, Микола Мішин, Старший лейтенант ЗСУ. За період з 28 квітня – 11 травня 2022 р. ми зібрали 65 380 грн. Від компанії задонатили на цю потребу 44 620 грн. і закупили 8 одиниць техніки (2 ноутбуки, 6 планшетів). Загальна сума 110,000 грн.

3) Закупили зарядні станції EcoFlow River 600 W 288 Wh та сонячні батареї EcoFlow 110 W Solar Panel на суму 70,000 грн.
5. Вкажіть кількість наданих коштів: 280,000 грн.
6. Посилання на джерело (до 3 посилань): 1) Публікація про донат «Хмельницькому обласному центру служби крові» (знеособлена) https://www.instagram.com/p/Cbpnc7YNOS7/
2) Публікація про початок збору https://www.instagram.com/p/Cc5fsUbNuap/
3) Публікація про результати збору https://www.instagram.com/p/CdaQmcLNa0L/

Б

Національна компанія, велика 

Ухвалили рішення про завершення всіх бізнес-відносин на ринках рф та білорусі. Крім цього, «Біосфера» заявила про припинення дії ліцензій на території росії на використання торгових марок «Бонус», «Фрекен БОК», Lady Cotton, Novita, «Фрешбері», Vortex, Smile, а також заборонила використання назви «Корпорація Біосфера» та її логотип на території росії.

Напрям: вихід із ринку росії та білорусі 

https://interfax.com.ua/news/general/814351.html

Міжнародна компанія, велика 

Центр працює безкоштовно для всіх українців, які отримали поранення чи травми очей, а також мають гострі захворюваннях очей, потребують невідкладної допомоги.

Напрям: медична допомога

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

Національна компанія, велика 

Не змінює ціни на хімію для аграріїв у підготовці до посівної і 5 грн з кожного проданого літра компанія зобовʼязується витратити на підтримку Збройних сил України і центрів гуманітарної допомоги.

Напрям: допомога армії

https://latifundist.com/novosti/58508-btu-tsentr-prodovzhuye-pratsyuvati-ta-gotovi-zabezpechuvati-agrohimiyeyu

В

Національна компанія, велика 

Холдинг МХП передав компанії «Верес» курятину, з якої виготовили курячу тушонку. Перша партія тушонки (10 тон) передана Територіальній обороні Черкас. Наступні партії будуть також спрямовані на потреби Збройних сил України.

Напрям: допомога продуктами 

Напрям: об’єднання бізнесу

https://procherk.info/news/7-cherkassy/100268-ukrayinskij-biznes-dopomagae-zbrojnim-silam

https://latifundist.com/blog/read/2874-vidpochivati-nemaye-koli-chim-zajmayetsya-agrobiznes-v-umovah-vijni 

Національна компанія, велика 

Зробили безкоштовний доступ до дитячих електронних книг.

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://starylev.com.ua/promotion/elektronni-dytyaci-knygy-bezkostovno

Національна компанія, велика 

Виготовляють «їжаки» і шипи для блок-постів, а також мангали та «буржуйки», які допомагають зігрітися та приготувати їжу в польових умовах. В місті компанією облаштовані умови для прийняття тимчасово переміщених осіб. 

Напрям: допомога армії

Напрям: розміщення

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Виготовляє ліжок для потреб біженців на волонтерських засадах. 

Напрям: допомога у розміщенні

https://uafm.com.ua/uam-v-oblychchyah-yak-pratsyuvaty-v-umovah-voyennogo-stanu-rozpovidaye-oleksandr-gotska-dyrektor-tov-vmk-ukrayina/

Національна компанія, велика 

З профспілкових фондів передали фінансову допомогу на суму 75 000 грн. За ці кошти придбали військовий одяг та ковдри, продукти харчування, які їм необхідні: вермішель, олію, консерви, ковбасні вироби, цукор, чай, каву.

Напрям: допомога продуктами

Вартість: 75 тис грн

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, велика 

Забезпечення продовольчих потреб найбільших міст України. Благодійний фонд «Волинь 2014» спільно з Всеукраїнською аграрною радою запускають роботу такого центру на Волині.

На базі борошномельного комплексу в м. Луцьк акумулюють та відправляють в великі міста України наступні продовольчі товари: борошно, хліб і хлібобулочні вироби, олія, крупи, макаронні вироби, печиво, цукор, консерви (в металевих банках). Станом на 16 березня його компанія відправила 22 вагони та 7 фур благодійності, залучила 2 тис. т пшениці та з них 1300 т відправила в Київ і Харків, 300 т переробила в борошно.

Напрям: допомога продуктами

https://www.facebook.com/volynzernoprodukt 

https://latifundist.com/blog/read/2874-vidpochivati-nemaye-koli-chim-zajmayetsya-agrobiznes-v-umovah-vijni 

Національна компанія, МСБ

Відправила понад 10 т молока для забезпечення біженців та тероборони в Черкасах. Також черкасці мають можливість безкоштовно отримати пастеризоване молоко.

Напрям: допомога продуктами

https://latifundist.com/novosti/58472-kompaniya-voloshkove-pole-peredala-dopomogu-bizhentsyam-teroboroni-ta-ukrayinskij-armiyi

Національна компанія, велика 

На підтримку ЗСУ було виготовлено та відправлено протитанкові їжаки. 

Напрям: допомога армії

https://www.facebook.com/VoltechCE/posts/4907184289336622

Національна компанія, велика 

Перерахували 5 млн грн. у фонд «Повернись живим» для допомоги армії.

Напрям: допомога армії

Вартість: 5 млн грн

https://www.facebook.com/artur.mikhno/posts/10227879827129583 

Г

Національна компанія, велика 

У компанії продовжують виробляти та розвозити продукцію по Україні. Крім того, розвозять молочні продукти бійцям у Києві та Київській області. Також допомагають біженцям на кордоні з Польщею.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: допомога біженцям  

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

Міжнародна компанія, велика 

Усі продажі продуктів, послуг і програмного забезпечення Ag Leader в росію та білорусь призупинено.

Напрям: розірвання зв’язків з росією та білоруссю

https://www.agleader.com/blog/agleaders-statement-on-ukraine/ 

Ґ

Міжнародна компанія, велика 

Зібрали 13 млн грн для тимчасових переселенців. Додається, що зібрані кошти будуть направлені на надання гуманітарної допомоги, зокрема на медикаменти, продукти харчування, засоби особистої гігієни для дітей та немовлят та інші речі. У рамках проєкту розраховані кошти на надання психологічної допомоги біженцям. 

Надає можливість громадам та громадським організаціям звернутися за допомогою у вигляді свинини, з якої готують страви або м’ясні консерви для харчування підрозділів територіальної оборони, ЗСУ, тимчасово переселених осіб. Крім того, компанія направила 4 одиниці техніки (вантажівку, бензовоз і мікроавтобуси) на потреби ЗСУ. А також допомагає облаштовує укриття, блокпости й приміщення для переселенців.

Напрям: допомога переселенцям 

Вартість: 13 млн грн 

Напрям: допомога армії та громадам

Напрям: допомога продуктами 

https://latifundist.com/novosti/58554-gudvelli-ukrayina-zibrala-13-mln-grn-dlya-timchasovih-pereselentsiv 

Д

Національна компанія, велика 

За перші чотири доби війни в компанії відвантажили більше ніж 250 тис. паковань продукції на суму понад 13 млн грн. Ліки від «Дарниці» отримали Головний військовий госпіталь, Київська міська клінічна лікарня швидкої допомоги, Національний інститут серця, Охматдит, благодійні фонди «Повернись живим» і «Таблеточки». Також формують допомогу для Тероборони міста Києва.

«Дарниця» організувала для дітей співробітників власний освітній діджитал проєкт. Разом з міжнародним агентством інфлюєнсер-маркетингу «Air Brands», компанія проводить онлайн навчання з TikTok, Youtube, цифрового дизайну. Організовано три вікові групи – молодша (2-7 років), середня (8-12 років), старша (13-18 років). 

З початку російського вторгнення станом на 14 березня Україна отримала понад 150 тонн гуманітарної допомоги від Всесвітньої організації охорони здоров’я. За 15 днів з початку війни до України вже надійшло понад 500 тонн медикаментів та медичних виробів на загальну суму понад 10,4 мільйона гривень від таких країн як Польща, Латвія, Литва, Німеччина, Велика Британія, Ізраїль, Данія, Франція. 

За 1 місяць військової агресії фармацевтична компанія «Дарниця» безкоштовно передала медичним установам та волонтерським організаціям майже 700 тисяч упаковок лікарських засобів, загальною вартістю більше 30 мільйонів гривень. А також компанія за власний кошт ввезла до країни 10 тисяч упаковок стратегічного гемостатика Celox, що є вкрай важливим для армії та безкоштовно передала до шпиталів, ТРО, ЗСУ.

Напрям: допомога ліками

Напрям: піклування про співробітників/ць 

Напрям: логістика для гуманітарної допомоги 

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/

https://www.darnitsa.ua/press-center/novini-kompan

Національна компанія, велика 

Безкоштовно проводять Інтернет, Wi-Fi та ТБ в укриття цивільного населення. А також забезпечують бомбосховища сучасними телевізорами, щоб люди мали змогу отримувати актуальні новини. Відкрили безкоштовний доступ до перегляду українських телеканалів закордоном.  

Видалили зі своєї платформи Volia TV всі російські фільми, серіали та телепередачі, включно з розважальним та аполітичним контентом. Також платформа закриває доступ до кінотеатру Start і всіх його продуктів. Відмовились від усього програмного забезпечення російської компанії DoctorWeb у роботі наших сервісів.

Разом з військовою адміністрацією у Київській області «Датагруп» створили кол-центр для допомоги населенню.

Внесли авансовий платіж у розмірі 50 млн. гривень податків.

Напрям: інформаційна допомога громадам

Напрям: сплатили податки наперед

Вартість: 50 млн грн 

https://mc.today/volya-provodit-v-ukrittya-bezkoshtovnij-internet-ta-zalishayut-na-zv-yazku-ukrayintsiv-u-yakih-zakinchilis-koshti-na-rahunku/ 

https://www.facebook.com/voliaofficial/posts/1359633061148823 

https://tech.liga.net/ukraine/article/kak-ukrainskie-it-kompanii-sobirayut-dengi-i-pomogayut-voennym

Міжнародна компанія, велика 

Наявні у підприємства транспорт, техніка та матеріальні ресурси передано для потреб Збройних Сил України та територіальної оборони Одеської області. На підтримку української армії до Національного банку України перераховано 10 мільйонів гривень.

Компанія відвантажує сировину для підприємств хлібобулочної та молочної промисловості з метою недопущення виникнення дефіциту товарів першої необхідності в Україні.

Напрям: допомога армії

Вартість: 10 млн грн

Напрям: допомога продуктами

https://latifundist.com/novosti/58474-10-mln-grn-tehnika-ta-sirovina-dlya-prodovolstva–delta-vilmar-ukrayina-nadaye-dopomogu-zsu

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Створили арт-проєкт «Новий дизайн російського крафтового пива». На банках розмістили реальні фото війни з вигаданими назвами пива: «Вбивство цивільних», «Руїни руського міра», «Де мої батьки?».

Напрям: інформаційна підтримка 

https://www.facebook.com/agrigeek/posts/3126513570952293

Національна компанія, велика 

Передали 13 власних автомобілів та 2,5 тис. л пального для перевезення поранених та для потреб територіальної оборони, крім того, спецтранспортом риють траншеї, а працівники наповнюють мішки з піском для захисних споруджень.

Напрям: допомога армії та теробороні

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

В компанії запустили благодійний фонд «Фундація Добробут» та відкрили цільовий збір коштів на закупівлю медикаментів та ургентні операції (зібрали понад 5 млн грн).

Роблять безкоштовні операції для поранених захисників України, закуповують медикаменти, надають безкоштовні психологічні консультації та консультації лікарів.

У «Добробуті» працює контакт-центр, куди щодня надходить близько 400 дзвінків. У центрі також запустили сервіс, де кожен може безкоштовно отримати консультацію лікаря. Зараз понад 45 тис людей скористались ним. Понад 200 лікарів надали свої номери телефонів для швидкого зв’язку із пацієнтами. 

Напрям: допомога ліками, медична допомога

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/

Національна компанія, велика 

Компанія забезпечує військових, медиків та виробників хліба безкоштовною електроенергією у Києві, Дніпропетровській та Донецькій областях. А також – всі медичні установи, включаючи шпиталі та реабілітаційні центри. 

ДТЕК Енерго передав понад 350 тонн вугілля на потреби громад і для руху евакуаційних поїздів. Група ДТЕК допомогла частині місцевих виїхати у більш безпечні місця. Усього організували доїзд близько 1000 людей. 

Фонд Ріната Ахметова і ДТЕК Енерго передали першу партію гуманітарної допомоги мешканцям Зеленодольської ОТГ, що залишились в своїх домівках. В цьому вантажі – найнеобхідніші харчі – крупи і борошно, цукор, сіль і олія.

Група ДТЕК передала Полтавській обласній військовій адміністрації власний мікроавтобус бізнесу. Також передано повнопривідний позашляховик Toyota Hilux однієї з підрядних організацій.

Передали близько 100 тонн вугілля на потреби територіальних громад Дніпропетровської області і більше 200 тонн для евакуаційних поїздів «Укрзалізниці».

Напрям: допомога громадам

Напрям: гуманітарна допомога 

https://dtek.com/media-center/news/operativne-zvedennya-po-diyalnosti-grupi-dte/ 

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiy

Е

Національна компанія, МСБ

Відкрили подвали магазинів з доступом до їжі та води.

Напрям: допомога продуктами, розміщення

https://www.facebook.com/evgenyjchernyak/posts/4842366639166361

Національна компанія, велика 

Первинна профспілкова організація НАЕК перерахувала 150 тис. грн у Фонд «Повернися живим». Надала ЗСУ та мешканцям постраждалих регіонів країни допомогу на суму понад 120 млн грн.

Напрям: допомога армії та населенню 

Вартість: більше 120 млн грн 

https://www.facebook.com/energoatom.ua 

Національна компанія, велика

В лютому-березні 2022 року компанія сплатила близько 1 млрд грн податків та обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів.
В умовах активних бойових дій в околицях Києва Епіцентр створив у столиці Гуманітарний штаб із забезпечення потреб військових, територіальної оборони та мирних мешканців, куди щоденно надходять десятки тонн вантажу: їжа, медикаменти, одяг та інші товари першої необхідності. На заході України були створені додаткові гуманітарні хаби, що забезпечують обробку та розподілення гуманітарної допомоги від закордонних партнерів. Окрім того, мережа надала свій транспорт (фури, будівельну техніку, мікроавтобуси тощо) на потреби українського народу і перевезення вантажів, в тому числі з Європи. Завдяки власним логістичним потужностям вибудували повний ланцюжок постачання гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану. Епіцентр надає не лише власні приміщення і транспортний парк, але й робочу силу та стратегічні запаси товарів. Окремий гуманітарний штаб Епіцентр створив спільно з напрямком Інтерспорт Україна.
Загальна сума допомоги, яку компанія направила на підтримку країни, вже перевищила 300 млн грн.
Напрям: Допомога армії
Напрям: Допомога громадам
Напрям: Гуманітарна допомога
Напрям: Допомога ліками
Вартість: 300 млн грн
https://ru.interfax.com.ua/news/economic/821710.html
https://lb.ua/economics/2022/03/18/510106_epitsentr_vidiliv_kraini_dopomogu.html
https://rau.ua/novyni/novini-partneriv/epicentr-trimaie-ekonomichnij-front-ta-dopomagaie-zahisnikam-ukraini

Національна компанія, велика
Одне авто подарували волонтерам Києва для доставлення гуманітарної допомоги окремим загонам тероборони;
Допомагають клієнтам з перевезенням техніки й авто у більш безпечні регіони на західній Україні та за кордон, де ми маємо спеціально оснащені захисні майданчики;
Співробітники займаються перевезенням гуманітарної допомоги. В лютому-березні доставляли продукти та товари першої необхідності в м. Київ та на його околицях.
Напрям: допомога армії
Вартість: 1 млн грн
Напрям: сплата податків наперед
Вартість: 3 млн грн
Напрям: допомога співробітникам/цям та корпоративне волонтерство
Напрям: допомога клієнтам/кам
Напрям: гуманітарна допомога – логістика
https://www.facebook.com/1053917848002721/posts/5083974188330380/?d=n
https://www.facebook.com/1053917848002721/posts/5014099295317870/?d=n
https://www.facebook.com/1053917848002721/posts/5051668621560937/?d=n

Національна компанія, МСБ

Разом з METRO Cash & Carry Ukraine передали засоби особистої гігієни та простині для лежачих хворих Товариству Червоного Христа України.

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: гуманітарна допомога 

https://www.facebook.com/foodbankukraine/posts/4325001214267277 

Є

Національна компанія, МСБ

В мережі готують комплексні обіди для бійців тероборони, військового шпиталю та дитячої лікарні «Охматдит». Зараз у Києві працюють 19 ресторанів мережі «Євразія». Щодня в одному ресторані готують у середньому 1 тис. порцій.

Напрям: допомога армії

Напрям: допомога співробітникам/цям

https://mc.today/uk/yak-pratsyuyut-restorani-pid-chas-vijni-mafiya-yevraziya-ta-inshi/

Ж

З

Національна компанія, велика 

«Західний Буг», крім підготовки по посівної, активно допомагає ЗСУ. Понад 10 т овочів, фруктів зібрано та доукомплектовано іншими продуктами харчування, товарами першої необхідності й доставлено в с. Білогородка Київської області. Компанія збирає і відправляє продукти харчування та товари першої необхідності до місць, які найбільше постраждали через військові дії, а також збирає ресори для виготовлення пластин для бронежилетів.

Напрям: допомога армії

Напрям: допомога продуктами 

https://latifundist.com/blog/read/2874-vidpochivati-nemaye-koli-chim-zajmayetsya-agrobiznes-v-umovah-vijni 

Національна компанія, МСБ

Готує їжу для сумської ТРО.

Напрям: допомога теробороні

https://www.facebook.com/zdybanka.hotel

И

І

Національна компанія, велика 

Профінансували закупівлю облдержадміністрацією понад 10 тон пального, продуктів та речей першої необхідності для Збройних сил України. Крім того, передали в Центр допомоги українцям, які тимчасово змушені покинути домівку продуктові набори, подушки та ковдри на загальну суму 550 тис. грн.

Напрям: допомога громадам

Вартість: 550 тис грн

Напрям: допомога ЗСУ

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

В Сумах ТОВ «Індичка» безкоштовно роздає м‘ясо птиці. Забезпечують місцеві магазини м’ясом. 

Напрям: допомога продуктами

https://www.facebook.com/1495673277157010/posts/4957344870989816/

Ї

Ї

К

Національна компанія, велика 

Підтримка мобілізованих співробітників. Пакети допомоги: одноразова виплата одразу після вступу до ЗСУ, фінансування лікування та реабілітації у випадку травми, матеріальна допомога у разі інвалідності, що обмежує працездатність, суттєва матеріальна допомога родині у разі смерті.

Закупили тепловізори для захисників на 750 тисяч євро. Також налагодили виробництво бронежилетів, надсилають автівки з Європи для передових частин ЗСУ та передають техніку «Кернел» для потреб української армії.

Сплачують по 1 000 000 гривень великим мережам магазинів щодня, щоб вони могли роздавати продукти мешканцям, волонтерам і військовим абсолютно безкоштовно.

Викуповують великі партії рибних консервів та розвозять для цивільних та військових. Долучилися до волонтерського руху під час бойових дій на території України. Зокрема допомога направлена в Харків, Суми та Чернігів.

Придніпровський кластер компанії активно долучається до евакуації біженців. Волонтери з «Кернела» передають м’ясну продукцію, запаси пшениці та необхідні ліки на Чернігівщину та Сумщину. 

Напрям: допомога продуктами, волонтерство 

Напрям: евакуація 

Напрям: допомога армії 

Вартість: понад 750 тис євро 

Напрям: допомога співробітникам/цям 

https://www.facebook.com/Kernel.ua 

https://latifundist.com/novosti/58580-kernel-nadsilaye-gumanitarnu-dopomogu-v-ukrayinski-mista-ta-dlya-zsu 

Національна компанія, велика 

Надали право тимчасово призупинити виплати по розстрочкам на купівлю нерухомості.

Напрям: допомога клієнтам/кам 

https://mc.today/bez-shtrafiv-i-peni-ukrayinski-zabudovniki-prizupinyayut-obov-yazkovi-platezhi-za-zhitlo/

Національна компанія, велика 

На початку повномасштабного вторгнення зробили доступними дзвінки всім абонентам без оплаченого пакета послуг за їх тарифом. Оголосили про запуск національного роумінгу в Україні разом з Vodafone та Lifecell. 

Заблокували всі SMS-повідомлення із росії та білорусі на номери Київстар. Підключили інтернет у бомбосховищах в різних містах України. Kyivstar TV відкрили безкоштовний доступ до найпопулярніших українських телеканалів та дитячого, освітнього контенту. 

Київстар збільшує кількість благодійних фондів, з якими тісно співпрацює. Перерахували до благодійних фондів 33 млн грн і надав абонентам підтримку бонусами і безкоштовними послугами зв’язку на суму понад 420 млн грн. Сплатили наперед 3 мільярд гривень податків у державну казну. 

Разом з Readdle, Reface, Techiia, ЛУН, Tumblr, WISE, Pragmatech, Projector, Vimeo та іншими заснували фонд допомоги захисникам КОЛО. Фокус фонду — бронежилети та шоломи, квадрокоптери та дрони, супутникові телефони та рації, тепловізори та приціли, які швидко доставляються в гарячі точки. Заявки приймаються на потреби у спорядженні бійців ССО, ЗСУ, ТРО, СБУ, поліції та інших. Станом на 19 березня вдалося зібрати 16,5 млн грн.

Щоб допомогти компаніям зорієнтуватися в нових умовах та віднайти можливості для роботи у такий складний час, Київстар створив комплекс рішень із символічною назвою «Бізнес працює», до якого входять сервіси, що покривають більшість актуальних потреб компаній: комунікація – всередині компанії та з клієнтами, робота з будь-якого місця, IT-інфраструктура, збереження та відновлення даних, кібербезпека, торгівля.

Напрям: підтримка клієнтів/ок, інформаційний спротив

Напрям: допомога армії, гуманітарна допомога 

Загальна вартість: 33 млн грн 

Напрям: сплата податків Вартість: 3 млрд грн

Напрям: об’єднання бізнесу   

https://kyivstar.ua/uk/mm/news-and-promotions 

Національна компанія, велика 

Зібрала $11,8 млн за три тижні фандрейзингової кампанії. Фандрейзингову кампанію KSE вже підтримали 15 компаній та 2,5 тис. людей з України, США, Європи та Азії тощо.На ці кошти придбали 15,4 тис. аптечок і передплатили ще 20 тис., 25 тис. джгутів, 6350 бронежилетів, 5140 шоломів, 3 тис. плит для плитоносок місцевого виробництва тощо. Також зараз закуповують тканину для виготовлення плитоносок, харчові продукти та інше.

Українські ІТ-компанії за підтримки Мінцифри та Київської школи економіки (KSE) створили TruthFund, аби поширювати правдиву інформацію про війну росії проти України без вигадок і фейків. 

Напрям: допомога армії

Напрям: інформаційний спротив

Напрям: об’єднання бізнесу 

https://mc.today/uk/kiyivska-shkola-ekonomiki-zibrala-majzhe-12-mln-na-bronezhileti-aptechki-ta-gumanitarku/

https://mc.today/uk/v-ukrayini-stvorili-fond-dlya-borotbi-na-informatsijnomu-fronti-truthfund/ 

Національна компанія, МСБ

Надають свою продукцію людям, що перебували у метро. Безкоштовно роздавали людям хліб після закінчення півтори доби комендантської години.

Напрям: допомога продуктами

https://www.slovoidilo.ua/2022/02/26/novyna/suspilstvo/klychko-zaklykav-biznes-dopomohaty-kyyanam

Національна компанія, МСБ

Допомагає армії – від плетіння сіток до закупівлі ліків та продуктів харчування. Три школи прийняли у своїх сховищах понад 100 працівників, учнів та їх сімей. А члени команди у Львові та їх родини прихистили у своїх домівках приїжджих.

Крім того, команда КМДШ запустила платформу «Співдія» для об’єднання волонтерських та державних ініціатив для гуманітарної допомоги в час війни.

Напрям: допомога армії

Напрям: розміщення, гуманітарна допомога

Напрям: об’єднання волонтерів 

https://eba.com.ua/gumanitarna-platforma-teroborona-ta-nadannya-pryhystku-yak-kmdsh-dopomagaye-krayini-pid-chas-vijny/

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, велика 

Перерахувала на потреби ЗСУ 4 000 000 грн. Остаточне вилучення з продажу всієї російської продукції, виданої як в росії, так і філіями російських видавництв в Україні.

Напрям: допомога армії

Вартість: 4 млн грн 

Напрям: інформаційний спротив 

https://t.me/knyharnia_ye/2845

Міжнародна компанія, велика 

«Контінентал Фармерз Груп» активно займається гуманітарною допомогою. Вона передала захисникам взуття, термобілизну, біноклі та одяг. На потреби переселенців надала понад 1 тис. т картоплі.  Активно готуються до посівної, наймають нових працівників/ць. 

Напрям: гуманітарна допомога 

https://www.facebook.com/ContinentalFarmersGroup/

Національна компанія, МСБ

Збільшили обсяги підприємства, забезпечують населення, тероборону, ЗСУ та біженців. 

Напрям: допомога продуктами 

https://www.youtube.com/watch?v=mcq6TiQLFsw

Л

Національна компанія, велика 

ЛУН разом з Poster створили мапу «ЛУН місто» з працюючими відділеннями Нової Пошти, аптеками, заправками, тощо.

Разом з Київстар, Readdle, Reface, Techiia, Tumblr, WISE, Pragmatech, Projector, Vimeo та іншими заснували фонд допомоги захисникам КОЛО. Фокус фонду — бронежилети та шоломи, квадрокоптери та дрони, супутникові телефони та рації, тепловізори та приціли, які швидко доставляються в гарячі точки. Заявки приймаються на потреби у спорядженні бійців ССО, ЗСУ, ТРО, СБУ, поліції та інших. Станом на 19 березня вдалося зібрати 16,5 млн грн.

Напрям: інформаційна допомога

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: збір допомоги

Вартість: 16,5 млн грн 

https://t.me/restorator_reve/868

https://ain.ua/2022/03/28/topy-produktovyh-it-kompanij-zasnuvaly-fond-dopomogy-zahysnykam-kolo/ 

Національна компанія, велика 

Закупили медикаменти та продукти для вимушених переселенців. Їх передали в обласний координаційний волонтерський штаб.

Напрям: допомога ліками

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, велика 

Компанія безкоштовно допомагає військовим хлопцям з поганим зором контактними лінзами.

Напрям: медична допомога

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

М

Національна компанія, МСБ

Погодний сервіс Метео Фарм став абсолютно безкоштовним для кожного користувача до кінця 2022 року.

Напрям: безкоштовний доступ до сервісу 

https://www.facebook.com/agrigeek/posts/3146899982246985 

Національна компанія, велика 

В пунктах приймання гуманітарної допомоги молодіжка Метінвест зібрала 1260 кг найнеобхідніших речей. Відправили більше 8000 продуктових наборів від Фонд Ріната Ахметова до Харкова. 

Направили 300 млн грн на підтримку територіальної оборони України (для закупівлі бронежилетів, касок, аптечок).Виготовили та передали приблизно 40 тисяч протитанкових їжаків, а також понад 10 тисяч шипованих ланцюгів проти колісної техніки та протидесантних їжаків, які здатні затримувати просування ворога. Також Метінвест закуповує для ЗСУ та тероборони бронежилети, каски й аптечки. Для цього виділено 10 мільйонів євро. 

Також днями Група Метінвест Ріната Ахметова перерахувала 500 тис. доларів до цільового благодійного фонду на закупівлю захисної амуніції й аптечок для тероборони Запоріжжя. 

Напрям: гуманітарна допомога

Напрям: допомога армії

Вартість: більше 1 млн доларів  

https://www.facebook.com/metinvest/ 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, велика 

Придбав необхідні медичні засоби та обладнання на суму 1 млн. грн для потреб області.

Напрям: допомога ліками, медична допомога

Вартість: 1 млн грн

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Мережа міні-маркетів «Мікс Март» запустила волонтерську програму «Мікс Март Поміч». Хлопці і дівчата з власної ініціативи взяли на себе постачання їжі для військових та цивільних людей по Києву, які зараз не можуть дістатися до магазинів. Тільки за перший день програми 1200 киян отримали підтримку.

Напрям: допомога продуктами

https://rubryka.com/article/biznes-dopomoga-vijna/

Національна компанія, МСБ

Безкоштовно роздавали по лотку яєць на родину.

Напрям: допомога продуктами

https://www.facebook.com/snovmr.gov.ua/posts/326019489570201 

Національна компанія, велика 

Надають продукцію для захисників, яку волонтери оперативно доставляють на передову, а також відділам територіальної оборони та соціальній сфері.

Напрям: допомога продуктами ЗСУ та громадам

https://www.facebook.com/MilkAlliance/posts/3067635800176348 

Національна компанія, велика 

21 березня компанія відзвітувала, що вже передала 8,3 тис. т благодійної продукції на суму 470 млн грн. Допомогу від МХП та «Благодійного фонду «МХП — Громаді» передусім отримують люди, які перебувають у регіонах бойових дій. Допомога спрямовується також захисникам і рятувальникам, громадам, лікарням і пологовим будинкам, благодійним установам, які дбають про дітей-сиріт і літніх людей, переселенцям. 

Фахівцям МХП та STV Group вдалося запустити продажі курятини в 3 областях на заході України, де сьогодні багато переселенців. Зараз вони спільно розробляють план розширення дистрибуції ще мінімум на 2 області. Крім того, МХП відкрив можливість купувати продукцію зі складу на умовах самовивозу. Таким чином вже куплено понад 500 т продукції. Також холдинг МХП передав компанії «Верес» курятину, з якої виготовили курячу тушонку.

У Києві агропромислова компанія МХП безкоштовно роздавала м’ясо «Наша ряба». З початку російсько-української війни фонд безкоштовно передав збройним силам, біженцям, дитячим притулкам і лікарням понад 4 тис. тонн курятини. А також інших продуктів на суму понад 200 млн грн. 

Напрям: допомога продуктами

Вартість: більше 670 млн грн

Напрям: об’єднання бізнесу 

https://latifundist.com/blog/read/2874-vidpochivati-nemaye-koli-chim-zajmayetsya-agrobiznes-v-umovah-vijni

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/

https://rubryka.com/article/biznes-dopomoga-vijna/

Н

Національна компанія, велика 

Передали 25 000 000 гривень на підтримку Збройних Сил України. Запустили міжнародну доставку гуманітарних грузів для допомоги Україні.

Відкрили прийом гуманітарної допомоги у відділеннях та безкоштовно доставляє вантажі від волонтерів та організацій, що допомагають армії та теробороні.

Нова пошта приєдналася до проєкту із доставки продуктових наборів від Фундація Дім Рональда МакДональда для родин, які потерпають від війни. Фундація надає життєво важливі продукти харчування, а Нова пошта безкоштовно доставлятиме їх міським адміністраціям та гуманітарним організаціям по всій країні в рамках проєкту Гуманітарна пошта України. Це допоможе збільшити кількість допомоги та передати ще більше продуктів харчування для сімей, які залишилися без даху над головою, чи переселилися або стареньких, які не можуть через бойові дії вийти із будівель.

«Нова пошта» у співпраці з ДСНС України почала розробку роботів-саперів: це буде перший український робот-сапер для розмінування водойм, а інший вид – для суші. Зазначається, що це допоможе пришвидшити розмінування всієї території України та збереже життя українських піротехніків.

Напрям: допомога армії

Вартість: 25 млн грн 

Напрям: гуманітарна допомога, логістика та збір 

https://www.facebook.com/nova.poshta.official/

Національна компанія, велика 

Оголосила про повне розірвання всіх бізнес-відносин з рф та білоруссю. Надала в 10 пунктів переливання крові по 10 тисяч пляшок питної води.

Напрям: вихід із ринку росії та білорусі

Напрям: допомога продуктами

https://www.epravda.com.ua/news/2022/03/6/683381/

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, велика

Нафтогаз авансом сплатив дивіденди за 2021 рік — загалом від початку війни Група Нафтогаз сплатила до бюджету 15,5 млрд грн.

Всі підприємства “Укртрансгаз – Оператор газосховищ України”, АТ “Укргазвидобування”, АТ «Укртранснафта» , АТ «Укрспецтрансгаз», ВАТ “Кіровоградгаз” та інші продовжують працювати навіть на територіях бойових дій.

Співробітники/ці «Укргазвидобування» запустили лінію психологічної допомоги для співробітників.

Напрям: сплата дивідендів 

Вартість: 15,5 млрд грн

Напрям: допомога співробітникам/цям 

https://www.facebook.com/NaftogazGroup/ 

О

Національна компанія, велика 

З 10 березня компанія припинила будь-яку співпрацю з рф. Українські підприємства компанії перейшли на роботу у час воєнного стану. Там працюють над стратегічним забезпеченням захисників України та населення питною водою.

Напрям: вийшли з ринку росії 

Напрям: допомога продуктами

https://mc.today/uk/rozrobnik-s-t-a-l-k-e-r-aroma-kava-obolon-ukrayinski-biznesi-yaki-vidteper-ne-pratsyuyut-u-rosiyi/

Національна компанія, велика 

Співпрацює з волонтерами, які забезпечують постачання продуктів ЗСУ та з місцевими військовими комісаріатами, територіальними громадами присутності виробництва для забезпечення населення продуктами харчування. 

Відвантажили на благодійність продукцію у Фонд Іоанна Шанхайського і Сан Францизського Чудотворця, Фонд «Сузір’я Ангелів», волонтерську організацію «Центр Продовольчого Захисту», Християнську Церкву «Скинія», підрозділи територіальної оборони у Києві та Київській області. Наразі компанія докладає логістичних зусиль для постачання продукції населенню. Додатково організована безоплатна роздача яєць безпосередньо для мешканців Василькова, Глевахи, Білої Церкви, Ставища та Жашкова.

Напрям: допомога продуктами армії та населенню

Напрям: логістика продуктів

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Національна компанія, велика 

ОККО та благодійний фонд «Повернись живим» започаткували спільний проєкт, завдяки якому надають допомогу волонтерським та громадським організаціям, які здійснюють евакуацію населення з місць бойових дій, перевозять гуманітарну допомогу тощо. На ці потреби компанія зарезервувала нафтопродуктів загальною вартістю на 4 мільйони гривень. Мережа заправок передала 50 тис. літрів пального і 2 млн грн від клієнтів Благодійному фонду «Повернись живим».

Зокрема, з перших днів війни мережа ОККО безкоштовно годує захисників і захисниць України, що несуть службу в гарячих точках. За цей період ми уже приготували для воїнів ЗСУ й тероборони, співробітників поліції 165 тисяч порцій кави і 85 тисяч хотдогів. Акція триває й надалі.

Компанія надала пальне благодійному фонду «Повернись живим», який багато років поспіль допомагає Збройним силам України. Пізніше разом із фондом започаткували спільний проєкт – забезпечуємо пальним волонтерські та громадські організації, які здійснюють евакуацію населення з місць бойових дій, перевозять гуманітарну допомогу. Допомогли пальним також підрозділам ДСНС, медикам, іншим державним підприємствам й організаціям. Майже 2 мільйони гривень компанія перерахувала на придбання вантажних автомобілів.

Компанія виділила 220 тисяч літрів пального для потреб відновлення інфраструктури Чернігова та низки міст Київської області – Ірпеня, Гостомеля, Бучі, Ворзеля, Бородянки.

Перші партії нафтопродуктів у рамках цієї ініціативи компанія відвантажила наприкінці травня. Проєкт триватиме два місяці. У грошовому виразі обсяги цієї цільової допомоги перевищать 12 мільйонів гривень. Але все пальне місцеві громади отримають безкоштовно.

Станом на 25 травня загальний розмір допомоги наданої за сприяння компанії на потреби оборони й підтримки потерпілих від війни складає 47,9 млн.грн. ОККО допомагає захисникам України, волонтерським та громадським організаціям пальним, коштами, товарами.

Напрям: допомога пальним для ЗСУ, гуманітарна допомога 

Вартість: понад 50 млн грн

Міжнародна компанія, велика

ОТП Банк розробив на своєму офіційному сайті сторінку, на якій зібрано пропозиції, що їх запровадили дочірні банки OTP Group з різних європейських країн для громадян України, вимушених покинути домівки через війну. Кожній країні на сторінці присвячено окремий блок, де можна дізнатися, як в цій країні відкрити рахунок, оформити картку, які документи для цього потрібні та у яких відділеннях це краще зробити, а також – чи є можливість обміну гривні.

Напрям: допомога клієнтам/кам

https://eba.com.ua/otp-bank-rozrobyv-informatsijnu-storinku-dlya-ukrayintsiv-shhodo-propozytsij-vid-bankiv-chleniv-otp-group-u-8-krayinah/

П

Національна компанія, МСБ

Відкрили безкоштовний ресторан для пенсіонерів.

Напрям: допомога населенню 

https://t.me/restorator_reve/872

Національна компанія, МСБ

Переказали на спеціальний рахунок Збройних Сил України 5 млн грн та у фонд «Повернись живим» 1 млн грн.

Напрям: допомога армії

Вартість: 6 млн грн 

https://www.facebook.com/dmytro.derkach/posts/10159564188209876

https://mc.today/uk/kvitok-v-kino-za-50-grn-dityachij-za-30-yak-pratsyuye-kinoteatr-planeta-kino-u-lvovi/ 

Національна компанія, велика

Благодійний фонд ПриватБанку «Допомагати просто» перерахував 11 мільйонів гривень на проєкти підвищення обороноздатності України партнерського фонду Повернись живим.

ПриватБанк запроваджує канікули для власників кредитних карток. Скасували комісію на зняття власних коштів з кредитних карток приватних осіб. Тимчасово скасували комісію на зарахування коштів на Картки для виплат. «ПриватБанк» скасував комісії в LiqPay для всіх інтернет-магазинів. 

У банку зробили зручний сервіс для допомоги армії України.

Напрям: збір допомоги

Вартість: 11 млн грн 

Напрям: підтримка клієнтів/ок 

https://www.facebook.com/privatbank/

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

https://mc.today/uk/privatbank-skasuvav-komisiyi-v-liqpay-dlya-vsih-internet-magaziniv/

Національна компанія, велика

Долучилися до надання та логістики гуманітарної допомоги з Івано-Франківська в інші міста України.

Організували волонтерський рух в АТ «Прикарпаттяобленерго». Загалом, на допомогу військовим та переселенцям компанія вже спрямувала понад 5,5 мільйонів гривень. Кошти були передані благодійним фондам та організаціям, які забезпечували стратегічні потреби бійців ЗСУ та Тероборони.

Фахівці «Прикарпаттяобленерго» готові консультувати представників бізнесу, які розглядають варіанти переїзду та готові тимчасово розгорнути свої потужності на базі місцевих підприємств, чи планують запустити власну справу на новому місці.

Напрям: гуманітарна допомога

Напрям: допомога армії

Вартість: 5,5 млн грн

Напрям: допомога бізнесу

https://galychyna.if.ua/2022/03/17/z-ivano-frankivska-na-sumshhinu-vidpravili-chotiri-vagoni-

gumanitarno-dopomogi/

https://www.oe.if.ua/uk/articles

Національна компанія, велика 

З початку військових дій російських окупантів ГК «Прометей» виділила майже 2 млн. грн. на закупівлю гуманітарної допомоги для армії та виділила додаткові 500 тис. грн. на підтримку української армії. Кошти спрямовані на закупівлю матеріально-технічних, продовольчих, медичних засобів для військових, що захищають миколаївську область. Також передали квадроцикли Polaris та кросовер Renault Duster для армії та тероборони. 

Компанія займається також організацією міжрегіонального складу, на базі якого акумулюватиметься необхідна військовим товарна номенклатура.

Компанія «Прометей» повідомила про своєчасну виплату заробітної плати та нарахованих бонусів.

Напрям: гуманітарна допомога

Напрям: допомога армії та теробороні

Вартість: 2,5 млн грн

Напрям: допомога співробітникам/цям

https://latifundist.com/novosti/58558-pratsivnikam-gk-prometej-viplatili-zarplatnyu-ta-bonusi-popri-vijnu-v-ukrayini

https://www.facebook.com/GrainTraidingCompanyPrometey/ 

Національна компанія, МСБ

Оголосили про збір 100 тисяч гривень на підтримку наших захисників та захисниць. Бренд планує продати 100 коробок з нової колекції, а зароблені кошти передати до фонду «Повернись живим».

Напрям: допомога армії

Вартість: 100 тис грн 

https://shotam.info/ne-mozhemo-buty-poza-viynoiu-yak-ukrainskyy-biznes-zhertvuie-milyony-ta-dopomahaie-ukrainskiy-armii/

Національна компанія, велика

З початку війни ПУМБ організував можливість швидкого переказу будь-якої суми без комісії на підтримку українських воїнів через мобільний додаток «ПУМБ Online», web-версію онлайн-банкінгу, платіжну платформу PayHub та каси працюючих відділень. Понад 222 мільйони гривень через банк вже перерахували небайдужі українці. 

У партнерстві з Київською школою економіки ПУМБ відкрив спеціальний рахунок для гуманітарної допомоги. 

ПУМБ вже підтримав ЗСУ, Сили тероборони та ДСНС на понад 65 мільйонів гривень і продовжує допомагати українським воїнам. Банк передав більшість своїх броньованих машин різним спецпідрозділам ЗСУ та ТРО, які виконують задачі із захисту територій держави та надання гуманітарної допомоги. 

ПУМБ запустив новий сервіс для корпоративних клієнтів – продаж військових ОВДП, випуск яких було ініційовано Міністерством фінансів України для підтримки бюджету України шляхом інвестування. 

ПУМБ у березні та квітні сплатив наперед 299 млн грн податків у держбюджет, щоб підтримати українську економіку, аби держава могла вирішувати нагальні питання.

Банк робить усе аби зберегти свою команду. Продовжує максимально підтримувати працівників, особливо тих, хто опинився в небезпеці чи в скрутному становищі через втрату житла. За такими випадками вже сплачено понад 5 млн грн матеріальної допомоги. Зберігає посади та зарплати мобілізованим колегам. В групі 50 активних волонтерів-співробітників, які опрацювали понад 1000 заявок.

Через ПУМБ понад 96 тисяч клієнтів, які знаходяться на територіях активних бойових дій, отримали допомогу єПідтримка — понад 625 мільйонів грн.

ПУМБ припинив партнерські відносини, які тривали з 2016 року, з республікою білорусь за програмою пільгового кредитування на покупку сільгосптехніки білоруського виробництва. 

Запустили соціальний проєкт «Ми однієї крові» за ініціативи ПУМБ – патріотичний мерч, що рятуватиме життя українців та підтримає український бізнес. Мета проєкту – фінансування ініціатив з донорства крові, закупівля кровоспинних засобів для ЗСУ, допомога знекровленій економіці країни та підтримка патріотичного українського арту. В Україні передзамовлення на мерч відкриється 5 липня 2022 року. 

Половину вартості кожного замовлення ПУМБ перерахує благодійним фондам ДонорUA та «Агенти крові». Зібрані кошти будуть спрямовані на забезпечення потреб у донорській крові, доставку компонентів крові до гарячих точок та закупівлю засобів тактичної медицини для українських воїнів.

Напрям: допомога армії — вартість: понад 65 млн грн

Напрям: збір допомоги — вартість: 222 млн грн

Напрям: продаж військових облігацій — вартість: 9,4 млн грн

Напрям: сплата податків наперед — вартість: 299 млн грн

Напрям: допомога співробітникам/цям — вартість: понад 5 млн грн

Напрям: корпоративне волонтерство

Напрям: допомога клієнтам/кам

Напрям: припинення співпраці з республікою білорусь

Напрям: об’єднання бізнесу

https://about.pumb.ua/presscenter/news

Р

Національна компанія, МСБ

Купують продукти, готують і розвозять їжу на блокпости та у військові частини, а також доставлять інші необхідні речі по Одесі з волонтерами.

Напрям: допомога продуктами, волонтерство  

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

Національна компанія, велика 

Розпочали виробництво ліжок для військової частини, забезпечено пошиття матраців та подушок.

Напрям: допомога армії

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

С

Національна компанія, велика 

Видача готівки до 6000 грн на касі, безперебійна робота більшості магазинів.

Учасники програми лояльності «Сільпо» можуть віддати бали на благодійність. Їх конвертують у гроші та передають фондові «Повернись живим». 100 балів – це 1 грн.

Спільно з Міністерством соціальної політики України та БФ «Київська школа економіки» у торгових мережах групи компаній Fozzy Group («Сільпо», «Фора», Траш!Thrash!) налагодили видачу гуманітарної допомоги українцям. З початку війни отримано вже 1156 палет гуманітарної допомоги від 56 компаній з 16 країн світу. Здійснюють видачу гуманітарної допомоги в 53 торгових точках мережі «Сільпо». 

Продовжують пекти хліб на виробництвах і у супермаркетах, доставляють всі необхідні продукти в міста. 

Напрям: допомога населенню 

Напрям: логістика гуманітарної допомоги 

https://mind.ua/news/20236712-u-silpo-na-kasi-mozhna-znyati-gotivku

https://mc.today/silpo-zbirayut-koshti-dlya-fondu-povernis-zhivim-vi-mozhete-viddati-bali-na-blagodijnist/

https://silpo.ua/about/press-center 

Міжнародна компанія, велика 

В деяких містах зробили можливість безкоштовно здати життєво необхідні аналізи тим, хто цього потребує найбільше.

Напрям: медична допомога

https://www.facebook.com/synevolab/posts/5266553710022700

Створили благодійний фонд Help Ukraine. Фонд займається наданням гуманітарної та фінансової допомоги Україні. Розгорнули у Польщі центр для гуманітарної допомоги Україні, туди можна приносити медикаменти, гуманітарну допомогу, сухі пайки тощо – їх передадуть українцям.

Напрям: гуманітарна допомога

Напрям: об’єднання бізнесу

https://www.epravda.com.ua/news/2022/02/28/682989/

https://interfax.com.ua/news/general/808326.html

https://helpukraine.center/

Т

Національна компанія, велика 

Допомагає теробороні, ЗСУ, сільським лікарням, амбулаторіям, ФАПам і переселенцям. Організовано пересувні пункти безкоштовної видачі молока усім, хто цього потребує. Зокрема триває видача молока населенню у зоні активних бойових дій – селищі Талалаївка, селі Стара Талалаївка Чернігівської області.

З 1 березня 2022 року співробітникам, які безпосередньо залучені у виробничий процес, виплачують подвійну заробітну плату.

Напрям: допомога продуктами 

Напрям: підтримка співробітників/ць

https://www.facebook.com/105814185217734/posts/150657424066743/

https://latifundist.com/novosti/58473-kompaniya-tas-agro-zbilshuye-zarobitnu-platu-pratsivnikam-virobnichih-pidrozdiliv-kotri-pratsyuyut-pid-chas-vijni

Національна компанія, велика 

Передали 14 тонн продуктів підрозділам тероборони, прихисткам для переселенців, дитячій лікарні Охматдит. У Білій Церкві, Тульчині, Крижополі та Решетилівці компанія безкоштовно надає свою продукцію волонтерам і районним адміністраціям.Компанія виділила понад 300 тис. грн адресної допомоги Збройним силам України та підрозділам територіальної оборони Києва. 

У «Терра Фуд» запустили таргетовану рекламу та email-розсилки на рф і білорусь.

Напрям: допомога продуктами 

Напрям: інформаційний спротив 

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/

Національна компанія, МСБ 

Знизили ціни на м’ясо та доставка товарів здійснюється щоденно.

Напрям: допомога продуктами 

https://www.volynpost.com/news/199880-trostianecki-kovbasy-znyzyly-ciny-a-sportcentr-ant-stav-taborom-bizhenciv-iak-biznes-lucka-reaguie-na-vijnu

У

Національна компанія, велика 

Розвішують дорожні знаки «Окупантам рух заборонено».

Напрям: допомога армії та громадам

https://www.facebook.com/Ukravtodor.Gov.Ua/posts/322832496542034

Національна компанія, МСБ/асоціація 

Розгорнули в Рівненському районі гуманітарний логістичний центр. Окремо Українська асоціація меблевиків закуповує продукти харчування саме у місцевих виробників (хліб, макаронні вироби, ковбаси, овочі, молочна продукція). Організували бізнес для виготовлення ліжок з матрацами для потреб переселенців. відправлення центрам переселенців від імені УАМ 1850 ліжок, ще тон сиру, масла та інших харчів. Поєднано благодійну організацію з українськими виробниками, яка готова замовити і придбати до 10000 матраців.

Напрям: гуманітарна допомога, логістика

Напрям: допомога продуктами

Напрям: допомога у розселенні

https://www.facebook.com/oksana.adamovskaya.1/posts/4967020196700502

https://www.facebook.com/koval8/posts/516035086800239

Національна компанія, велика 

Запропонував по 100 000 рублів готівкою російським військовим, які здадуться в полон ЗСУ разом зі зброєю та технікою.

Напрям: допомога ЗСУ 

https://www.ukrgasbank.com/press_center/news/13085- 

Національна компанія, велика 

Запустили евакуаційні рейси, додаткові потяги зі східних областей та Києву у бік західних областей. В вокзалах відкрили вокзали та зали очікування як укриття, які забезпечені їжею та водою. 

Відкрили склад у Львові для збору та відправки гуманітарної допомоги. Запустили сервіс логістики гуманітарної допомоги – приймає гуманітарні вантажі для подальшої пересилки залізницею у Київ, Харків, Дніпро, Запоріжжя та Одесу. Перевозить автомобілі з Києва, Харкова та Дніпра в напрямку Львова.

Напрям: допомога населенню, евакуація, розміщення

Напрям: логістика гуманітарної допомоги 

https://www.facebook.com/Ukrzaliznytsia

https://www.epravda.com.ua/news/2022/02/27/682894/

https://shotam.info/ukrzaliznytsia-zapustyla-servis-dlia-perevezennia-humanitarnoi-dopomohy/

https://mc.today/uk/ukrzaliznitsya-perevozit-avtomobili-z-kiyeva-harkova-ta-dnipra-u-napryamku-lvova-yak-tse-pratsyuye/

Національна компанія, велика 

Скасували плату за зберігання посилок до закінчення російсько-української війни.

«Укрпошта» домовилася зі світовими маркетплейсами про скасування комісії для продавців з України. 

Укрпошта розірвала будь-яку співпрацю з поштою росії. Не відправляє і не приймає відправлення та перекази з/від країн-агресорів росії та білорусі.

Агентство ООН у справах біженців, розпочало у співпраці з Укрпоштою масштабну програму грошової допомоги, щоб допомогти вразливим переміщеним особам задовольнити їхні основні потреби. Проект реалізується через партнерів УВКБ ООН в Україні: БФ «Право на Захист», громадські організації КримSOS, NEEKA, Nehemiya.

Укрпошта доставила 32 тонни гуманітарної допомоги з США. На борту літака Airbus A330 партнера Укрпошти авіаліній WindRose – медикаменти та речі першої необхідності на суму близько $5 млн. Доставили 10 тонн гуманітарної допомоги з Італії. Дитяче харчування, продукти, вода та медикаменти загальною кількістю 26 палет Укрпошта доставила зі складу в Польщі (Перемишль) до Львова. Укрпошта отримала 200 тонн гуманітарної допомоги від Грузії. 

Напрям: підтримка клієнтів/ок

Напрям: розірвання зв’язків з росією та білоруссю

Напрям: логістика гуманітарної допомоги 

https://www.ukrposhta.ua/ua/news/ 

https://shotam.info/ukrposhta-skasuvala-platu-za-zberihannia-posylok-yak-pratsiuiut-viddilennia/

https://mind.ua/news/20237994-ukrposhta-domovilasya-zi-svitovimi-marketplejsami-pro-skasuvannya-komisiyi-dlya-prodavciv-z-ukrayini

Національна компанія, велика 

Компанія «УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО» започаткувала масштабну програму співпраці із сільгоспвиробниками для вирощування та переробки цукристих. Зазначається, що цьогоріч до програми «Цукровий буряк — вибір розумних» долучилися десятки підприємств Вінницької та сусідніх областей.

Напрям: об’єднання бізнесу для спільної роботи

https://latifundist.com/novosti/58593-ukrprominvest-agro-obyednuye-agrariyiv-yaki-viroshchuyut-tsukrovi-buryaki 

Національна компанія, велика 

«Укртелеком» уже спрямував на допомогу ЗСУ і ТРО близько 18 мільйонів гривень. У тісній співпраці з Фондом Ріната Ахметова реалізовують соціальні та гуманітарні проєкти, використовуючи будівлі«Укртелеком»  у західній частині України. Так у низці міст ми вже організували приміщення для понад 200 осіб – у них живуть евакуйовані співробітники із сім’ями. Процес збільшення кількості таких приміщень триває. Було відкрито тимчасовий прихисток, організований у приміщенні АТ «Укртелеком» у центральній частині Львова.

Від початку війни не відключають абонентів, які не змогли вчасно заплатити, надають послуги у кредит. 

Напрям: розміщення та прихисток

Напрямок: підтримка клієнтів/ок

https://ua.interfax.com.ua/news/general/816545.html

https://ukrtelecom.ua/presscenter/intervyu-generalnogo-direktora-at-ukrtelekom/ 

Національна компанія, велика 

УНІКА Україна профінансувала створення хабу для переселенців в передмісті Вінниці. Хаб, в якому є 50 койко-місць обладнаний усім необхідним для тимчасового перебування людей. Кожен день мешканців хабу годують гарячою їжею. 

Компанія придбала облігації внутрішньої державної позики на суму 10 млн грн, кошти від розміщення яких будуть використані на забезпечення потреб Збройних сил України та безперебійне забезпечення фінансових потреб держави в умовах воєнного стану. 

Клієнти компанії в період з 24 лютого по 10 березня отримали страхові виплати на загальну суму 27,1 млн. грн. Також «УНІКА Україна» регулярно та своєчасно виплачує всім своїм співробітникам заробітну плату в повному обсязі. Страхові компанії «УНІКА» та «УНІКА ЖИТТЯ» наприкінці лютого та протягом першої половини березня 2022 року перерахували до державного бюджету авансові платежі та належні податки на загальну суму 44,9 млн. грн

Напрям: розміщення та прихисток

Напрям: допомога армії 

Вартість: 10 млн грн

Напрям: підтримка клієнтів/ок

Вартість: 27,1 млн грн 

Напрям: сплата податків наперед

Вартість: 44,9 млн грн

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Ф

Національна компанія, велика 

Співробітники «Фармак» ініціювали благодійну акцію «Я працюю один день для армії». Акція триває з 18 до 28 лютого включно. Кожен співробітник компанії має змогу допомогти Збройним Силам України, перерахувавши свій денний заробіток до Благодійного фонду Родини Жебрівських (правонаступник Благодійного фонду «Фармак»). А фонд, у свою чергу, направить ці кошти на допомогу армії.

«Фармак» та Благодійний фонд родини Жебрівських активно підтримують ЗСУ, медичні заклади, територіальну оборону та мирне населення. Загальний обсяг благодійної допомоги на користь Армії з грудня 2021 року по сьогодні склав понад 12 млн грн. З них лікарськими засобами – майже 9 млн грн.

Не працюють на ринку росії та білорусі. 24 лютого на замитненні на рб у Чернігові стояла фура з нашими ліками, на суму майже 200 тисяч доларів. Ми її розмитнили назад та передали на потреби міста Чернігів, яке одним з першим було атаковано російськими військовими.

Також у «Фармак» є домовленості із закордонними колегами про 9 фур ліків – частина з них вже розвантажена в Україні. 

Напрям: об’єднання працівників для допомоги армії
Напрям: допомога армії

Вартість: 12 млн грн

Напрям: розірвання зв’язків з росією та білоруссю

Напрям: допомога ліками 

https://www.facebook.com/farmak.ua/posts/1911326575922117

https://www.facebook.com/farmak.ua/posts/1931987633856011

Національна компанія, велика

Співпраця зі світовими продавцями електроніки задля підсилення економіки та надання гуманітарної допомоги Україні. В результаті найбільша закупівельна група електроніки та побутової техніки у Європі, компанія Euronics Group, єдиним ритейлером якої є в Україні мережа «Фокстрот», виділила на допомогу українцям майже 700 000 євро.

В компанії триває прийом запитів на допомогу та видачу техніки. Сума допомоги опрацьованих запитів уже наближається до 6 млн грн. У пріоритеті — допомога ЗСУ, рятувальникам, військовим шпиталям, силам тероборони.

Напрям: допомога армії

Вартість: 6 млн грн

Напрям: збір допомги

Вартість: 700 тис євро 

https://armyinform.com.ua/2022/03/28/6-mln-grn-dopomogy-armiyi-ta-narodu-vid-merezhi-fokstrot-biznes-robyt-svij-vnesok-u-peremog/ 

Національна компанія, МСБ

Дає можливість завантажити будь-які електронні книги за 1 грн із промокодом «Book». Гроші підуть на благодійність.

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://www.facebook.com/julia.povh/posts/7544843765556555

Національна компанія, велика 

Видача готівки до 6000 грн на касі, безперебійна робота більшості магазинів.

Пропонують клієнтам перерахувати накопичені бонуси на рахунок підтримки ЗСУ, який створив Нацбанк України. 

Спільно з Міністерством соціальної політики України та БФ «Київська школа економіки» у торгових мережах групи компаній Fozzy Group («Сільпо», «Фора», Траш!Thrash!) налагодили видачу гуманітарної допомоги українцям. З початку війни отримано вже 1156 палет гуманітарної допомоги від 56 компаній з 16 країн світу.

Продовжують пекти хліб на виробництвах і у супермаркетах, доставляють всі необхідні продукти в міста. 

Напрям: допомога населенню 

Напрям: логістика гуманітарної допомоги 

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

Х

Національна компанія, велика 

На потреби воїнів виготовили та передали мобільні засоби обігріву «буржуйки», а також пересувні пункти обігріву – металеві «вагончики», які дозволять перепочити захисникам та зігрітися.

Напрям: допомога армії 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Відтепер для відвідування закладів холдингу обов’язковою є наявність документу, що засвідчує особу. Не обслуговують громадян РФ та Білорусі.

Військові, тероборона, поліція, нацгвардія можуть безкоштовно випити у закладах кави та чаю. Крім цього, роблять все можливе, щоб разом з іншими організаціями забезпечити їх у тилу.

Також холдинг допомагає тим, хто був змушений виїхати зі своїх міст і дати можливість трохи відпочити та заспокоїтись. Один з проєктів холдингу пивоварня «Правда» перекваліфікувалася, і тепер робить коктейлі «Правда Молотов», а Фонду вільних та небайдужих спільними зусиллями вдалось зібрати 3.5 млн грн для потреб армії.

Напрям: збір допомоги

Вартість: 3,5 млн грн

Напрям: допомога армії 

https://lviv.media/yak-svitovyy-i-mistsevyy-biznes-dopomahaie-armii/

Ц

Національна компанія

Передали Київській Теробороні теплі речі.

Напрям: допомога армії

https://t.me/mctoday/9233 

Ч

Національна компанія, велика 

Надають допомогу силам територіальної-оборони та Збройних сил України у вигляді техніки та ремонтних матеріалів. Співробітники виробляють протитанкові їжаки.

Напрям: допомога армії

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Переказують на рахунок фонду «Повернись живим» 5% з кожного замовлення.

Напрям: допомога армії

https://shotam.info/ne-mozhemo-buty-poza-viynoiu-yak-ukrainskyy-biznes-zhertvuie-milyony-ta-dopomahaie-ukrainskiy-armii/

Ш

Національна компанія, велика 

За кожен знешкоджений танк виплатять $1 тис., за іншу техніку – $500.

Напрям: допомога армії

https://mc.today/kompaniya-sherif-obitsyaye-1000-kozhnomu-hto-zneshkodit-rosijskij-tank-u-kiyevi-chi-kiyivskij-oblasti/

https://www.facebook.com/ohranasheriff

Національна компанія, МСБ

Безкоштовно довозять до польського кордону українців.

Напрям: евакуація

https://www.rivnenews.com.ua/2022/03/01/sotsialno-vidpovidalnyi-biznes-dopomahaie-vymushenym-pereselentsiam-vyikhaty-z-rivnoho-do-polshchi/

Щ

Ю

Національна компанія, МСБ

Переорієнтувалося на випікання хліба і забезпечує свою громаду молоком і випічкою у воєнний час.

Напрям: допомога продуктами

https://shotam.info/molochna-ferma-na-kharkivshchyni-vypikaie-khlib-i-zabezpechuie-kharchamy-hromadu/

Я

Національна компанія, МСБ

Безкоштовно роздавали по лотку яєць на родину.

Напрям: допомога продуктами

https://www.facebook.com/snovmr.gov.ua/posts/326019489570201 

АНГЛІЙСЬКИЙ АЛФАВІТ

A

Національна компанія, велика

Agricom Group допомагає ЗСУ, підрозділам тероборони, благодійним організаціям, волонтерам та українцям, які були вимушені залишити свої домівки. Надають грошову допомогу, закуповує амуніцію для військових, доставляє гуманітарну допомогу для цивільного населення, допомагає з перевезеннями волонтерським організаціям. На сьогодні Agricom Group перерахувала на потреби ЗСУ, ТрО та населення вже 7,5 млн грн.

Напрям: допомога армії та громадам

Вартість: 7,5 млн грн

https://www.facebook.com/AgricomGroup/posts/3089063551409413 

Національна компанія, велика 

Від початку війни волонтери AGRICON в Тернополі займаються збором ліків, продуктів харчування і всіх необхідних засобів для тероборони, дитячих будинків в українських містах. 

Напрям: Допомога продуктами та ліками

https://www.facebook.com/ElevatoristCom/posts/1901352093393738 

Міжнародна компанія, велика  

Сервіс для аналізу посилань та конкурентів Ahrefs заблокував весь доступ з росії та Білорусі. Закликають наших клієнтів допомагати фонду «Повернись живим».

Напрям: кібербезпека та допомога армії

https://mc.today/ukrainskie-startapy-i-kompanii-massovo-uhodyat-iz-rossii-kto-sredi-nih/

Національна компанія, велика  

Розробили застосунок для повітряної тривоги.

Напрям: Допомога громадам

Напрям: інформаційна допомога 

https://mc.today/ajax-system-stvorili-dodatok-povitryana-trivoga-vin-spovishhaye-pro-nebezpeku/

Міжнародна компанія, велика  

Надали матеріальну допомогу для ЗСУ в розмірі 7 млн гривень. Зупинили все виробництво в росії та білорусі та вийшли з цих ринків. Всі поставки, які були в дорозі в цих країнах переадресовані на порти Польщі та Румунії для подальшої поставки в Україну. Активно готуються до посівної.

Напрям: Допомога армії та громадам

Вартість: 7 млн. гривень

https://www.facebook.com/agrigeek/posts/3132465593690424

Національна компанія, велика  

Активно співпрацює із Європейською Бізнес Асоціацією для надання гуманітарної допомоги лікарням, дитячим будинкам, діткам, які знаходяться в укриттях та волонтерам. Amway передає засоби гігієни та вітаміни Nutrilite для підтримки всіх, хто нині потребує цього найбільше.

Напрям: Допомога продуктами, ліками та побутовими товарами

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Національна компанія, МСБ  

Креативна агенція ANGRY запустила проєкт, аби підтримати бойових дух українців.

Напрям: інформаційна підтримка

https://www.instagram.com/p/CblIoh0qKxb/ 

Міжнародна компанія, велика  

Cпортивна академія «ANT» у Луцьку розгорнула у своєму приміщенні табір для біженців.

Напрям: Допомога громадам

https://www.volynpost.com/news/199880-trostianecki-kovbasy-znyzyly-ciny-a-sportcentr-ant-stav-taborom-bizhenciv-iak-biznes-lucka-reaguie-na-vijnu

Національна компанія, велика  

Переказали 500 тис грн на потреби армії та закликає інші компанії приєднуватися.

Евакуювали усіх бажаючих співробітників/ць з сім’ями та поселили у готелі в одній локації в Україні. Покривають всі витрати на евакуацію та проживання співробітників/ць та їх сімей. Зберегли робочі місця, виплатити компенсацію та набирають нових людей. Організували онлайн тренування для команди, запропонували працівникам психологічну підтримку та компенсацію консультацій з психологами. 

Напрями: Допомога армії

Вартість: 500 тис. грн

Напрям: допомога співробітникам/цям, евакуація  

https://www.facebook.com/appflameofficial 

Національна компанія, МСБ 

Зупиняє бізнес у республіці білорусь.

Напрями: вийшли з ринку білорусі 

https://mc.today/uk/rozrobnik-s-t-a-l-k-e-r-aroma-kava-obolon-ukrayinski-biznesi-yaki-vidteper-ne-pratsyuyut-u-rosiyi/

Національна компанія, велика  

Прийняли рішення структурувати свою підтримку у межах чотирьох аспектів та виділили бюджет у розмірі 500 тис. євро на: 

1) Їжу та гуманітарну допомогу (армії, ТРО, цивільним): пошук фінансування, логістика, робота з організаціями, бюджет 2 млн грн; 

2) Допомогу армії та ТРО: закупка тепловізорів, бронежилетів та іншої амуніції та військового обладнання, бюджет 11,5 млн грн; 

3) Медицину: пошук та купівля ліків та медичного обладнання, логістика доставки, допомога мед закладам, бюджет 2 млн грн; 

4) Підтримку біженців та внутрішніх переселенців: транспортування/евакуація по території України, тимчасове поселення, допомога у перетині кордону, контакти/інформаційна підтримка біженців за кордоном, бюджет 2 млн грн.

Напрями: Допомога ліками, продуктами, армії та евакуація

Вартість: 500 тис. євро

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Національна компанія, МСБ

Надали 1,000,000 грн в благодійний фонд Повернись живим.

Напрями: Допомога армії

Вартість: 1, 000, 000 грн

https://www.facebook.com/sevastyanovio/posts/4941162759255637

Національна компанія, МСБ

Юридична компанія Arzinger з перших днів війни активно включилася в благодійну та волонтерську роботу. Перш за все, компанія допомогла співробітникам та їхнім родинам з евакуацією та розміщенням (в межах України та за кордоном), а також організувала виплату зарплати наперед. Компанія фінансово підтримала фонд “Повернись живим”, якому допомагає вже кілька років поспіль, та різні волонтерські ініціативи. Для ТрО Києва передали обладнання (ноутбуки, рації, смартфони, SIP-телефони, світчі, роутери, мережевий кабель) та продукти харчування

Окремо Arzinger долучився до “інформаційного війська”: наші партнери, радники та юристи виступають на різноманітних конференціях та заходах перед міжнародною спільнотою, розповідаючи про війну в Україні та реальний стан справ, залучають мережу своїх бізнес-контактів по всьому світу, закликають всіляко підтримувати Україну. Наші експерти надають безкоштовні послуги (pro bono) благодійним організаціям, а також консультують Міністерство інфраструктури, проєктні офіси міністерства SPILNO та RST, Укрзалізницю та Адміністрацію морських портів України. Спільно з міжнародною юридичною мережею Multilaw Arzinger cтворив ресурс, який зібрав інформацію для біженців за кордоном. Ця ініціатива охоплює близько 40 країн, а загальний обсяг інформації – понад 1000 сторінок.

Юристи серйозно підійшли до волонтерства і навіть заснували окремий благодійний штаб, який займається пошивом бронежилетів, розгрузок, аптечок і рюкзаків для військових потреб. Окрім того, штаб постачає захисникам гуманітарну допомогу, закуповує амуніцію за кордоном та організовує її доставку, знаходить та доставляє тактичний одяг, тепловізори, приціли та автомобілі.

Напрям: Допомога армії, Допомога громадам, Гуманітарна допомога, Допомога ліками, Інформаційна підтримка та спротив, Безкоштовні продукти/послуги, Робота зі співробітниками, Робота з клієнтами в умовах кризи, Евакуація/розміщення.

https://eba.com.ua/istoriyi-shho-nadyhayut-arzinger/

https://forbes.ua/ru/company/yuridichno-volonterskiy-front-arzinger-02052022-5749B

Національна компанія, велика

Українська студія дизайну Balbek Bureau створила проект тимчасового житла для переселенців. Це лише проектна пропозиція, яку студія збирається презентувати державі.

Напрями: Евакуація і розміщення

https://ain.ua/2022/03/22/proekt-timchasovogo-zhitla/

Міжнародна компанія, велика

Перерахували 1 мільйон євро на цільову підтримку України (Німецькому Червоному Хресту (НЧХ). Ці перераховані для організації термінової гуманітарної допомоги в тих місцях країни, де це найбільш важливо. 

Напрям: Гуманітарна допомога

Вартість: 1 мільйон євро

https://www.facebook.com/BASFAgriculturalSolutionsUA/

Національна компанія, велика

Перерахували 1 мільйон гривень на потреби української армії.

Стартап BetterMe вирішив призупинити діяльність в основному полі та перенаправив свої сили на інформаційну війну проти росії. Також команда буде підтримувати ментальне здоров’я українців.

  • надала безкоштовний доступ до застосунку BetterMe Mental Health для українців;
  • попросила партнерів Apple, Google, Pinterest, Snap зменшити комісію в маркетах;
  • розіслала пуш-повідомлення 2,5 млн користувачів із проханням допомогти Україні.
  • більше не обслуговує російських користувачів. Вони також отримали повідомлення із закликом підтримати Україну.
  • PR-команда співпрацює з міжнародними медіа та блогерами, щоб поширювати новини про ситуацію в Україні.

Напрям: Інформаційна допомога. Допомога українській армії

Вартість: 1 мільйон гривень

https://mc.today/komanda-startapu-dlya-zdorov-ya-betterme-doluchilas-do-informatsijnoyi-vijni/

Національна, клуб бізнесменів 

Понад 1,5 мільйона гривень розподілили на гуманітарні проекти.

Напрям: Гуманітарна допомога

Вартість: 1,5 мільйона гривень

https://www.facebook.com/evgenyjchernyak/posts/4843722309030794

Національна компанія, велика

Вирішили безоплатно передати препарати на 50 млн грн національній системі охорони здоров’я. Розробляє та виробляє ліки із плазми донорської крові людини. Ці препарати допоможуть врятувати життя українських воїнів і мирного населення.

Напрям: Допомога ліками

Вартість: 50 млн. грн

https://mc.today/biopharma-peredast-medichni-liki-na-50-mln-grn-natsionalnij-sistemi-zdorov-ya/

Міжнародна, велика  компанія 

BlaBlaCar підтримує українців та припиняє розвиток бізнесу в росії. Також компанія адаптувала свою карпулінгову платформу для водіїв-волонтерів та біженців. В Україні, Польщі, Румунії та Угорщині водії тепер можуть пропонувати безкоштовні поїздки на BlaBlaCar та брати стільки пасажирів, скільки зможуть. На сьогоднішній день користувачі BlaBlaCar вже допомогли 80 000 українцям дістатися більш безпечного місця.

У Західній Європі автобуси BlaBlaCar, що сполучають найбільші міста у 9 країнах, безкоштовні для українських біженців.

Напрям: Евакуація та автоволонтерство.

https://blog.blablacar.com.ua/newsroom/novini/blablacar-pidtrimue-ukrajintciv-ta-pripiniae-rozvitok-biznesu-v-rosiji

Міжнародна, велика  компанія

Запустив ініціативу, яка дозволить українцям, які їдуть на захід, скористатися автокомпанією безкоштовно.

Направили 5 млн євро на підтримку України, а також закриє діяльність у білорусі та вилучить російські продукти зі служби доставки продуктів.

Напрям: Евакуація та автоволонтерство

Вартість: 5 млн. євро

https://kiev.informator.ua/2022/03/01/uklon-i-bolt-v-kieve-zapuskayut-volonterskie-poezdki-detali/

Міжнародна, велика  компанія 

До волонтерської програми “Герої доставки” від Bolt Food вже приєднались більше 300 кур’єрів та ресторанів, готових безкоштовно надавати та доставляти необхідні речі людям, що потребують допомоги.

Напрям: Гуманітарна допомога

Міжнародна, велика  компанія 

Зробили внесок в 1,100,000 грн. до благодійного фонду Повернись живим.

Напрям: Допомога армії

Вартість: 1, 100, 000 грн

https://www.facebook.com/botsmarket/posts/2069610863220361

Національна , велика  компанія 

З першого дня компанія організувала централізований виїзд співробітників з родинами до західних регіонів. Усіх забезпечили житлом. Для них винайняли готель у Львівській області й організували прихисток в Івано-Франківському офісі компанії.

У Brainstack допомагають не лише своїм співробітникам, але і іншим біженцям у містах, до яких приїхали. Наприклад, передали до місцевого штабу гуманітарну допомогу з Німеччини на 20 тис. євро: 7 заповнених мікроавтобусів дитячого харчування, колясок, побутової хімії, товарів першої невідкладної допомоги.

Займається кібербезпекою місцевих сайтів, створює чат-бот для моніторингу вільних місць в готелях регіону для біженців та інформаційний портал міста, який буде об’єднувати між собою людей, які потребують допомоги, та тих, хто цю допомогу може надати по місцю.

Напрям: Гуманітарна допомога та кібербезпека

Вартість: 20 тис. євро

https://mc.today/uk/pereyihali-do-ofisu-kupuyut-amunitsiyu-spivrobitnikam-yak-ukrayinski-it-kompaniyi-pratsyuyut-pid-chas-vijni/

C

Міжнародна, велика  компанія 

Carlsberg Group повністю вийшла з росії. 

Також Carlsberg Group, Carlsberg Foundation та Tuborg Foundation перерахували 75 мільйонів данських крон на допомогу Україні. Локально Carlsberg Ukraine зупиняє виробництво та продаж усієї лінійки продукції під брендом BALTIKA в Україні, враховуючи потенційні асоціації з брендами країни-агресора. 

Виробляють питну воду та у партнерстві з благодійними організаціями доставляють її у всі куточки України — відправлено вже більше 506 тисяч літрів. Питна вода доступна до відвантаження у Києві, Львові та Запоріжжі. Склади заводів стали хабами для прийому гуманітарного вантажу та координації його подальшого розподілення. Також Carlsberg Ukraine забезпечила дитячу спеціалізовану лікарню «Охматдит» додатковою електроенергією, передавши дизельний генератор. У партнерстві з Червоним Хрестом Carlsberg Group створила фонд для пожертвувань від усіх співробітників Групи. На 18.03 зібрано вже більше 70 тисяч євро.

Напрям: вийшли з ринку росії

Напрям: допомога продуктами (водою) 

Напрям: допомога громадам

Вартість: 75 млн данських крон 

Напрям: збір допомоги

Вартість: 70 тис євро 

https://www.facebook.com/CarlsbergUkraine/posts/4801243403278708 

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

https://mind.ua/news/20237087-carlsberg-zupinyae-eksport-produkciyi-v-rosiyu 

Міжнародна, велика  компанія 

Готують їжу для бійців, збирають речі, допомагають безпорадним сусідам та просто незнайомим людям.

Напрям: Допомога армії. Допомога громадам.

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна, клуб/об’єднання 

Направили понад 17 млн грн власних коштів на потреби армії.

CEO Club розпочали міжнародну фандрейзингову кампанію та закликають всіх українських підприємців і громадян, українців за кордоном і друзів України зробити благодійний внесок.

Напрям: Допомога армії

Вартість: 17 млн. грн

https://www.epravda.com.ua/press/2022/02/26/682855/

Національна, велика  компанія 

Chernovetskyi Investment Group придбала військових облігацій на величезну суму – 30 млн гривень. Кошти підуть на ЗСУ та фінансові потреби держави під час воєнного стану. Також Chernovetskyi Investment Group допомогла країні, пожертвувавши 18,5 млн грн. Ось куди пішли ці гроші:

 

9,2 млн грн – на спеціальний рахунок НБУ, у фонди «Повернись живим» і Save Ukraine;

1,6 млн грн – на продукти;

7,7 млн грн – на амуніцію, транспорт, одяг та обладнання для тероборони.

Крім того, CIG зберігає робочі місця всіх працівників своїх компаній і платить команді заробітну плату.

Напрям: Допомога армії та громадам

Вартість: 30 млн. грн на придбання військових облігацій та 18, 5 млн. гривень на пожертвування країні

https://mc.today/uk/chernovetskyi-investment-group-kupila-vijskovi-obligatsiyi-na-30-mln-griven/

Міжнародна, велика  компанія 

Надають технічну підтримку для фонду “Повернися живим” – десятки ноутбуків для тих, хто працює щодня над допомогою військовим.

Напрям: Кібербезпека

Напрям: допомога армії 

https://tech.liga.net/ukraine/article/kak-ukrainskie-it-kompanii-sobirayut-dengi-i-pomogayut-voennym

Міжнародна, велика компанія 

Призупинили усі бізнес-операції в росії та білорусі. Для клієнтів в Україні, автоматично та безкоштовно поновили ліцензії на програмне забезпечення та послуги. 

Участь в безлічі волонтерських ініціатив включно з організацією фонду гуманітарної допомоги що дозволяє приймати пожертви зі всього світу. Збільшили допомогу у захисті організацій в Україні від кібератак та надають українському уряду підтримку у захисті інфраструктури.

Напрям: вийшли з ринку росії та білорусі

Напрям: інформаційна підтримка та спротив 

https://mind.ua/news/20237269-cisco-ne-obmezhilas-sankciyami-proti-rosiyi-ta-bilorusi

https://www.facebook.com/sergey.martynchuk.5/posts/4920542874681859

Національна, МСБ

Український хостинг-провайдер і реєстратор доменів Cityhost.ua заблокував усіх російських користувачів сервісу. Їм обмежили доступ до доменних імен, хостингів, віртуальних і виділених серверів, компанія обмежила і доступ до власного сайту з усіх російських IP-адрес.

Тепер замість головної сторінки громадяни країни-окупанта бачать номери гарячої лінії, за якою можна шукати загиблих і полонених родичів-військових.

Напрям: Кібербезпека

https://mc.today/uk/rozrobnik-s-t-a-l-k-e-r-aroma-kava-obolon-ukrayinski-biznesi-yaki-vidteper-ne-pratsyuyut-u-rosiyi/

Міжнародна, велика  компанія 

The Coca‑Cola Company, її партнери-ботлери в Європі, у тому числі Coca‑Cola HBC, та Фундація Coca‑Cola надали понад 3 мільйони доларів США у вигляді фінансової допомоги та нашої продукції, щоб підтримати хоробрі зусилля руху Червоного Хреста в Україні та країнах-сусідах, які приймають біженців.

Команда в Україні надає гуманітарну підтримку лікарням, пунктам допомоги біженцям та громадам в Україні, в тому числі – координують масштабні поставки води,  продуктів та необхідного обладнання місцевим лікарням та медичним установам. Окрім того, співробітники/ці працюють волонтерами: привозять напої та ліки, готують їжу, допомагають біженцям та надають соціальну підтримку в усіх регіонах України.

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 3 млн доларів 

https://www.facebook.com/TheCocaColaCoUA 

Рубрика, до якої відноситься кейс: Допомога армії

Компанія Codebridge з першого дня військових дій включилася у волонтерську та фінансову допомогу Збройним Силам України та ТрО, а також забезпечила безперебійну роботу команди, щоб також бути бійцями економічного фронту нашої держави.

Підтримка співробітників. Організували евакуацію та розселення у готелі в одній з локацій в Україні. Зберегли всі робочі місця та виплати зарплати у повному обсязі. Не зупиняли найм та онбординг тих членів команди, які мали приєднатися до компанії до війни. Codebridge підтримує працівників, які служать в ТрО, і ЗСУ. Зобов’язалися повністю виплачувати заробітну плату на період служби.

Підтримка України. Виділили з бюджету компанії фонд під волонтерство. Активно включилися у волонтерство і допомогу ТрО. Останніх забезпечили партією аптечок, турнікетів, тактичних підсумків, дрібницями для побуту. Забезпечили партією тепловізорів три батальйони – в Києві, під Києвом та один в області. Компанія регулярно допомагає ЗСУ з інструментами та іншими дрібницями необхідними для ремонту техніки. Зокрема закупили запчастини для ремонту техніки для однієї з частин ЗСУ. Допомагає також в пошуках і закупівлі бронежилетів та шоломів. 

Також компанія ділимося інтерв’ю з нашим співробітником Junior QA Engineer, Капітаном ЗСУ Павлом Степановим.

Кількість наданих коштів Більше 10 000 євро.

Посилання на джерело

https://www.instagram.com/p/CcS0TmJtFnd/

Національна компанія, велика

– Облаштували сховище в перший день війни.

– Евакуація людей з небезпечних районів –  в перші ж тижні допомогли понад 100 сім’ям/

– Підтримка волонтерських кухонь. У піку, вдавалось видавати понад 5 тис. порцій гарячого харчування щоденно.

– Допомога лікарням ліками й медичними інструментами.

– Допомога харків’янам та жителям області. Члени команди розвозять ліки, продукти та засоби гігієни ВПО, інвалідам, матерям-одиначкам. За неможливості доставити допомогу самостійно, CodeIT4Life залучає в партнерстві інші благодійні організації та волонтерів, як місцевих, так і всеукраїнських та міжнародних.

Напрями допомоги: Допомога армії, Допомога громадам, Гуманітарна допомога, Допомога ліками

https://codeit4.life/ua/

Національна , велика  компанія 

В компанії списали бонуси клієнтів на допомогу армії, перерахували 60 млн грн на спецрахунок НБУ. Також передали військовим та теробороні смартфони, планшети та ноутбуки на 5 млн грн.

У центральному офісі Comfy відкрили кухню, яка готує їжу для лікарень та біженців.

Напрям: Допомога армії та громадам

Вартість: 65 млн грн

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

Міжнародна, велика  компанія 

Розмістили на сайті кнопку з закликом зупинити війну. Кнопка веде на сторінку з добіркою перевірених способів для іноземців, які хочуть допомогти.

Також компанія відключила всіх клієнтів з росії та білорусі.

Напрям: інформаційний спротив 

Напрям: вихід з ринку росії та білорусі 

https://mc.today/ukrainskie-startapy-i-kompanii-massovo-uhodyat-iz-rossii-kto-sredi-nih/

Національна компанія, велика

Напрям: Робота зі співробітниками:

В перший місяць компанія виплатила аванс усім, хто мав в цьому потребу, і продовжує надавати фінансову підтримку. Для збереження стабільного емоційного стану, співробітникам та їхнім близьким надається психологічна допомога.

Напрям: Допомога Армії

За працівниками, що служать в ЗСУ компанія зберігає робочі місця, продовжує виплачувати заробітну плату, а також допомогла з придбанням необхідних речей. Колектив сприяв у придбанні позашляховика для колеги та його товаришів по службі. Computools передала кошти для придбання автомобілів швидкої допомоги. Компанія займається пошуком виробників бронежилетів та спонсує їх виробництво, фінансово підтримує запорізьких військових, а також забезпечила їх необхідною комп’ютерною технікою та планшетами, поставляє необхідні медикаменти та засоби особистої гігієни до лікарень та шпиталів.

У вільний від роботи час, співробітники волонтерять за особистою ініціативою.

Напрям: Підтримка від клієнтів:

Фінансова допомога ЗСУ, пошук необхідної амуніції та обладнання за кордоном, збереження заробітної плати за тими, хто тимчасово не міг працювати та відмова від робочих стосунків із країною-агресором на користь України. 

https://careers.computools.ua/computools-volunteer-contribution-to-ukraine-fight-against-russian-invaders/

Національна, велика  компанія/банк 

Перерахували 1 млн грн на потреби армії.

Напрям: допомога армії

Вартість: 1 млн. гривень

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Міжнародна, велика  компанія

Міністерство цифрової трансформації та система Corezoid запустили чатбот «Турботник» для допомоги переселенцям, військовим і бійцям територіальної оборони.

Напрям: допомога армії та громадам

Напрям: інформаційна допомога

https://bazilik.media/mintsyfry-zapustylo-chatbot-dlia-pereselentsiv-vijskovykh-i-bijtsiv-teroborony/

Міжнародна, велика компанія 

Призупинили свою діяльность на території росії. Сплатили наперед 100 млн грн податків. Відмінили штрафи за несвоєчасне звільнення або продовження строку оренди індивідуальних банківських сейфів на найближчі 2 місяці.

За підтримки благодійного фонду «Твоя опора» спрямував 500 000 гривень на допомогу пораненим вiйськовим та цивiльним. Створення спеціального фонду солідарності в розмірі €10 млн для потреб працівників та українців, які постраждали від війни.

Напрям: вийшли з ринку росії

Напрям: сплата податків наперед

Вартість: 100 млн грн 

Напрям: допомога армії та населенюю

Вартість: 500 тис грн

Напрям: збір коштів

Вартість: 10 млн євро 

https://www.facebook.com/CreditAgricoleUkraine/

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

https://latifundist.com/novosti/58565-credit-agricolebank-prizupiniv-diyalnist-na-rinku-rosiyi 

Національна, МСБ

Внесли 100 тис грн фонду «Повернись живим».

Напрям: Допомога армії

Вартість: 100 тис. грн

https://www.epravda.com.ua/news/2022/02/22/682606/

D

Національна, велика компанія 

У DataArt надають фінансову допомогу тим, хто хоче переїхати в інші міста, у тому числі за кордон. Вона покриває витрати на квитки, житло, таксі, оренду авто, пальне. Наразі всі українські офіси готові прийняти переселенців. Працюють офіси в Грузії, Вірменії, Польщі, Болгарії. Є навіть можливість працювати віддалено з офісу в Латинській Америці.

У компанії запевняють, що не звільнять жодного спеціаліста, і всі будуть отримувати заробітну плату в повному обсязі. Можна взяти додаткову оплачувану відпустку. За резервістами також закріплюють робочі місця.

Працює лінія психологічної підтримки DataArt Helpline.

Напрям: Допомога населенню та співробітникам

https://mc.today/vijna-v-ukrayini-shho-zaraz-vidbuvayetsya-v-epam-comfy-hacken-rocketech-i-shhe-5-ukrayinskih-it-kompaniyah/

Міжнародна, велика компанія 

Мережа роздрібних ритейлерів спортивних товарів Decathlon призупиняє роботу магазинів в росії. 

Компанія надає гуманітарну підтримку населенню України та своїм українським співробітникам. Зокрема, підрозділ солідарності Decathlon, що базується в Польщі, централізує пожертвування місцевим неурядовим організаціям (обладнання і товари першої необхідності на суму 2,6 млн євро), також створено фонд солідарності з 1 млн євро для підтримки постраждалих через війну росії українців.

Напрям: вийшли з ринку росії

Напрям: гуманітарна допомога 

https://mind.ua/news/20238740-decathlon-prizupinyae-robotu-na-rosiyi 

Національна, МСБ

Припинив роботу з клієнтами та постачальниками з росії. 5% прибутку компанія перераховує українським благодійним організаціям.

Напрям: припинення бізнесу в росії та допомога БО

https://mc.today/ukrainskie-startapy-i-kompanii-massovo-uhodyat-iz-rossii-kto-sredi-nih/

Міжнародна, велика компанія

Партнери та співробітники українського офісу зібрали та перерахували на допомогу ЗСУ понад 1,5 мільйона гривень власних коштів. Також перерахували 100 тисяч доларів США з коштів компанії для гуманітарної підтримки України.

Офісами Deloitte уже зібрано й переказано 2,3 мільйона євро на рахунки різних офіційних ініціатив, які допомагають Україні.

Компанія проводить серію відкритих безкоштовних вебінарів для бізнесу «5 O’clock COCKTAIL with Deloitte», що є циклом безкоштовних вебінарів за участі відомих економістів, управлінців та підприємців на головну для всіх нас тему: «Що і як ми можемо зробити для перемоги України?». А також проводить серію інших корисних зустрічей з експертами, що допомагають населенню адаптуватися під час війни.

Напрям: інформаційна допомога населенню та бізнесу

Напрям: допомога армії та населенню

Вартість: 1,5 млн грн + 100 тис доларів + 2,3 млн євро 

https://www.facebook.com/DeloitteUA/

Міжнародна, велика компанія 

Щодня перераховують гроші фонду «Повернись живим».

Напрям: допомога армії

Міжнародна, велика компанія 

Перерахували 100 млн грн на спецрахунок НБУ для допомоги ЗСУ.

Напрям: допомога армії

Вартість: 100 млн. грн

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Міжнародна , МСБ

Зробили безкоштовні консультації з докторами в Doctor online.

Напрям: медична допомога

https://www.onlayn-likar.com/

Національна, МСБ

Хакерські атаки від української команди та вирішили вивести з ладу стратегічно важливі російські організації, що роблять свій внесок в агресію. Це російські державні сайти з новинами, банки та інші установи.

Напрям: кібербезпека

https://mc.today/komanda-disbalancer-vivodit-z-ladu-rosijski-banki-doluchitis-do-nih-mozhe-kozhen-hto-maye-komp-yuter-z-windows/

Національна, МСБ

Безкоштовні консультації українців з лікарями.

Напрям: допомога громадам

Напрям: безкоштовний доступ до сервісів 

https://www.facebook.com/nickkysel/posts/2956858734625159

Національна, МСБ

Онлайн-магазин запустив перепродаж нової колекції шкарпеток «До перемоги!». Основою дизайну стали популярні вирази війни: «Рускій корабль, іди на*уй», «Слава ЗСУ», «Бери насіння в кишеню — будеш добривом» та інші.

Гроші, отримані з продажу, Dodo Socks передає на потреби армії.

Напрям: Допомога бізнесу та армії

https://bazilik.media/dodo-socks-zapustyly-kolektsiiu-shkarpetok-do-peremohy/

Міжнародна , велика

Мережа доставки піци Domino’s Pizza від першого дня війни допомагає українським військовим, ВПО, волонтерам, медикам, журналістам. Безкоштовно готують та передають усе, що є в запасах продуктів. Також мережа тісно співпрацює з Львівськими районними адміністраціями. Domino’s вже роздали понад 1000 піц та 300 хлібців.

Напрям: допомога продуктами армії та населенню 

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

https://tvoemisto.tv/news/yak_lvivskyy_biznes_dopomagaie_armii_ta_pereselentsyam_129106.html1

Національна, велика

5 мільйонів гривень на рахунок БФ «Повернись живим».

Сервіс пошуку роботи для програмістів відмовляється від співпраці з росією.

Напрям: відмова від бізнесу в росії. Допомога армії.

Вартість: 5 мільйонів грн

https://www.facebook.com/max.ischenko

Національна, МСБ/торговий центр 

З 24 лютого орендарі ТРЦ, крім супермаркетів та аптек, звільнені від орендної плати та плати за утримання. Якщо хтось перерахує вартість оренди – кошти підуть на армію.

Напрям: підтримка клієнтів/ок (орендаторів)

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

E

Національна компанія, велика

Нещодавно Наглядовою Радою компанії ELEKS було прийнято рішення про збільшення щомісячного платежу Фонду до 10 тисяч доларів.

Зокрема, на виділені кошти оновлено планшети для кількох підрозділів ЗСУ, закуплено квадрокоптери, мобільні комплекси спостереження, а також облаштовано 4 мобільні пункти управління зенітно-ракетних полків, що дозволяє значно зменшити час на прийняття рішень під час військових дій.

Також ELEKS закупив і передав Фонду «Повернись живим» 40 спеціальних захищених ноутбуків, які призначено для використання в бойових машинах. Протиударні ноутбуки вже перебувають у використанні Зенітних полків Сухопутні війська ЗС України.

Напрям: Допомога армії

Вартість: Допомога Фонду Повернись живим: за 2021 рік у фонд лише від компанії, не враховуючи особисті внески спеціалістів, було перераховано 683 000 грн, з початку 2022 року до середини квітня  близько 3 350 000 грн. Також компанія адресно фінансує потреби ЗСУ.

Напрям: Гуманітарна допомога

350 тонн гуманітарної допомоги було доставлено за підтримки компанії. Активну участь у формуванні та логістиці беруть спеціалісти із закордонних офісів.

Напрям: Підтримка спеціалістів

В ELEKS оперативно створили центр психологічної та медичної підтримки. Якщо елексівцям чи їхнім близьким потрібна допомога, вони заповнюють форму, і відповідні спеціалісти надають допомогу. Також тривають лекції, пов’язані з психологічним здоров’ям, емоціями під час війни. Також компанія організувала автобуси з Івано-Франківська та Львова до Кракова для жінок (спеціалісток, дружин, сестер, матерів спеціалістів) і дітей.

https://www.facebook.com/ELEKS.Inside/posts/5479493335435381

Міжнародна компанія, велика

Технічна підтримка для фонду “Повернися живим” – десятки ноутбуків для тих, хто працює щодня над допомогою військовим.

Для зв’язку та надання екстреної допомоги в EPAM організували цілодобову гарячу лінію та запустили додаткові онлайн-сервіси для пошуку транспорту.

В офісах компанії у Львові, Івано-Франківську та Чернівцях створили пункти, де приймають співробітників з родичами з усієї країни. Волонтери EPAM координують співробітників на залізничних вокзалах Києва, Харкова, Вінниці та Дніпра, допомагають з розселенням у Західній Україні та організовують перевезення до кордонів з Польщею. Команда польського офісу EPAM зустрічає, надає підтримку та забезпечує українцям притулок. Команди з інших країн також долучаються до допомоги.

Закрили російський офіс, перестає обслуговувати російських клієнтів, та виділяють 100 мільйонів $для українських сімей та їхніх співробітників

Припинив наймати співробітників до білоруського офісу

Відкрили новий офіс на Закарпатті, який розрахований на 50+ робочих місць. Крім цього, в офісі обладнали прихисток до 40 місць для спеціалістів EPAM та їхніх сімей, які були вимушені покинути свої домівки. У цьому, додають в компанії, допоміг офіс ЕРАМ в Угорщині (м. Дебрецен) – надав необхідну гуманітарну допомогу, зокрема спальники, їжу, засоби гігієни тощо.

Перерахувала до держбюджету податок на прибуток підприємств за перший квартал 2022 року авансом 50 млн грн.

Від початку війни фахівці ЕРАМ допомогли більш ніж десятку вищих навчальних закладів перенести у хмарні сховища їхні сервери для віддаленого навчання та інші критичні елементи інфраструктури.

Напрям: Кібербезпека, допомога громадам та армії

Вартість: 100 млн. доларів для українських сімей та їхніх співробітників. 

https://tech.liga.net/ukraine/article/kak-ukrainskie-it-kompanii-sobirayut-dengi-i-pomogayut-voennym

Національна компанія, МСБ

Компанія повністю переключилася на безкоштовне забезпечення гарячою їжею лікарень і потреб армії. Співробітники Egersund Seafood зараз працюють безкоштовно, у змінах по 12 годин.

Напрям: допомога армії та лікарням

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

Національна компанія, МСБ

Безкоштовно розміщує пропозиції від українських інтернет-магазинів та відкрили доступ до пошуку товарів у Польщі українською мовою.

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://ain.ua/2022/03/14/ukrayinski-internet-magazyny-zmozhut-bezkoshtovno-rozmistyty-tovary-na-sajti-e-katalog/

Національна компанія, МСБ

ENESTECH Software, розробник SENET, припинила всі рекламні контракти із російськими брендами та перестала надавати послуги компʼютерним клубам у рф та рб. 23 березня 2022 року останні процеси виходу з ринку були завершені й всі користувацькі акаунти SENET вимкнені. 

Напрям: вихід із ринку росії та білорусі

https://mind.ua/news/20238820-senet-pokinuv-rinki-rf-ta-bilorusi

Національна компанія, велика компанія

Перерахували 2 500 000 гривень у фонд «Повернись живим». В магазинах EVA відмовились від російських товарів.

Допомагає ЗСУ, ТРО, волонтерам, благодійним організаціям, лікарням, пологовим будинкам, перинатальним центрам. Станом на 24.03.2022 маємо 294 закритих запитів з 24 областей та зі 132 міст та селищ. Загалом передано 76 000 одиниць товару. На касах видають готівку на касах до від 500 до 6000 грн для населення.

Напрям: допомога армії

Вартість: 2,5 млн грн

Напрям: відмова від російських товарів 

Напрям: допомога громадам, гуманітарна допомога 

https://www.facebook.com/shostakrs/posts/495628241967416

https://forbes.ua/ru/company/pid-chas-viyni-eva-prodovzhue-pratsyuvati-ta-nadae-gumanitarnu-dopomogu-obrobleno-ponad-278-zapitiv-18032022-4791

https://www.facebook.com/EVA.dp.ua/posts/4787225851404335

Національна компанія, велика компанія

Онлайн-сервіс замовлення послуг Kabanchik.ua запустив категорії для волонтерської допомоги, де українці можуть отримати необхідну допомогу чи допомогти іншим. 

Через закриття більшості проєктів та/або напрямків, компанія EVO звільнила майже 40% співробітників/ць (450 людей). Звільненим співробітникам/цям виплатили дві «воєнні» зарплати, дозволили не повертати робочу техніку, допомагають з працевлаштуванням. 

Компанія допомогла з евакуацією працівників/ць. Підтримують матеріально грантами працівників/ць, що задіяні у волонтерських проєктах та тих, хто служить в ЗСУ та теробороні. З квітня підвищують зарплати задіяним співробітникам/цям. 

Напрям: інформаційна допомога

Напрям: допомога співробітникам/цям 

https://mc.today/kabanchik-ua-zapuskaye-servis-volonterskoyi-dopomogi-yak-stati-volonterom-abo-otrimati-pidtrimku/

https://evo.business/mikola-paliyenko-rozpoviv-pro-reorganizaciyu-proektiv-evo/

Міжнародна компанія, велика 

Загальна підтримка ЗСУ з боку компанії перевищила 50 млн грн. 

За всіма співробітниками Evoplay, що вступили до лав ЗСУ, зберігається робоче місце та зарплата. Evoplay відкриває великі офіси в європейських столицях та вирішує питання, пов’язані з релокацією співробітників. Крім того продовжує надавати допомогу з евакуацією, організовувати робочу інфраструктуру у Львові та Європі. 

Напрям: допомога армії

Вартість: 50 млн грн 

Напрям: допомога співробітникам/цям 

https://mind.ua/news/20238807-dopomogti-zsu-groshima-ta-spravami-zberegti-lyudej-zarplati-ta-podatki 

Міжнародна компанія, велика

Заявили про вихід з російського ринку.

Напрям: припинення бізнесу в росії

https://www.facebook.com/EYUkraine/ 

F

Національна компанія, МСБ

Направили 15 млн грн підуть БФ «Повернись живим», на рахунки Територіальної оборони Одеси та фонду «Корпорація монстрів».

Напрям: допомога армії

Вартість: 15 млн грн

https://www.facebook.com/grebennikov.e/posts/1005301723528806 

Національна компанія, МСБ

Організували сервіс, який покликаний пришвидшити процес розмінування полів для фермерів та аграріїв. Проєкт запущений під егідою Міністерства аграрної політики і продовольства України у співпраці з ДСНС і ЗСУ. За першу добу роботи сервісу отримали більше 50 заявок на розмінування і усунення небезпеки на полі. 

Напрям: допомога аграріям, запуск сервісу 

https://military.feodal.online/users/login/?next=/dashboard/

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2184359885047920&id=100004217891577

Міжнародна компанія, велика 

Підрозділи групи Ferrexpo  передали автомобілі для гуманітарних споживачів Збройних Сил України (ЗСУ) та територіальної оборони України. Загалом Ferrexpo передала понад 70 автомобілів різного класу на загальну суму понад 3,5 млн. доларів США.

Рада директорів Ferrexpo погодила додаткове фінансування на забезпечення гуманітарних потреб нашої країни у розмірі 7,5 мільйона доларів.

Напрям: допомога армії

Вартість: 3,5 млн дол США

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 7,5 млн дол США

https://minprom.ua/news/283899.html

Міжнародна компанія, велика 

Folderly призупинила роботу з клієнтами з росії та білорусі. Крім того, компанія активно допомагає українській армії, біженцям та своїм співробітникам. Команда Folderly брала участь у запуску міжнародного проекту Stopwarukraine. На ньому збирають важливі новини про війну, корисні посилання та контакти перевірених фондів.

Напрям: допомога армії та громадам. Припинення бізнесу в росії та білорусі 

Напрям: інформаційний спротив 

https://mc.today/ukrainskie-startapy-i-kompanii-massovo-uhodyat-iz-rossii-kto-sredi-nih/

Національна компанія, МСБ

Впродовж трьох тижнів війни кухарі компанії та волонтери готують 1,5–2 тис. обідів для київської ТрО.

Напрям: допомога армії

https://mc.today/uk/foodex-ta-icefood-shukayut-groshi-na-harchuvannya-dlya-teroboroni-kiyeva/

Національна компанія, МСБ

Закликав не постачати сільськогосподарського обладнання і техніку в росію та Білорусь. Партнери компанії Hexagon Agriculture та FarmTRX підтримали заклик і обмежили поставки. Також надає РТК корекцію на безкоштовній основі на період проведення військових дій в нашій країні.

Напрям: Обмеження поставок та допомога громадам

https://www.facebook.com/Frendt/posts/4901062783345633

https://www.facebook.com/Frendt/posts/4906800756105169

G

Національна компанія, МСБ

Ресторани Дмитро Борисова розвозять обіди для Охматдита та Олександрівської лікарні. Ще передають бургери військовим.

Напрям: допомога продуктами

https://www.facebook.com/borisov.dima/posts/5670681089615024

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

Національна компанія, велика

Зібрали 5 мільйонів гривень для армії.

беруть участь в інформаційній війні проти росії, блокують російські сайти, що поширюють фейки, збирають кошти на потреби фонду “Повернись живим”.

Відкрили безкоштовний доступ до курсів.

Українська кофаундингова IT-компанія Genesis є екосистемою з понад 15 бізнесів, що працюють на глобальному ринку. Нашими користувачами є понад 300 мільйонів людей з усього світу (переважно це США, країни Європи та Африки). Допомогу з боку Genesis можна розділити на такі напрями:

– допомога Україні — компанії та проєкти Genesis перерахували понад 28 млн грн на рахунки фонду «Повернись живим» та спеціальний держрахунок для підтримки Збройних сил України. Також ми спрямували 5 млн грн адресної допомоги на потреби армії та ще понад $3 млн на допомогу державі в інших напрямах. Збір коштів продовжується.

– допомога на інформаційному фронті;

– трансляція закликів допомогти та підтримати Україну на багатомільйонну аудиторію користувачів продуктів Genesis у всьому світі;

– створення фонду Genesis for Ukraine, який допомагає нашим співробітникам та членам їхніх родин, які захищають Україну на фронті.

Напрям: Кібербезпека та допомога армії, Допомога армії, Допомога ліками, Інформаційна підтримка та спротив, Безкоштовні продукти/послуги, Евакуація/розміщення

Вартість: 100+ млн грн.

https://ain.ua/2022/02/22/pidtrimku-armiyi/

https://www.gen.tech/post/yak-bisnesy-genesis-dopomagayut

https://mind.ua/publications/20240165-it-industriya-pid-chas-vijni-genesis-evakuyuvala-ponad-2000-lyudej-ta-vidnovila-robotu-z-drugogo-tizhnya?fbclid=IwAR1H0JaxwmJy5FtcGwBZtB8liLcTfN2zfHnPsGvkjrw8vYyQ9XrCozcxxTc

Національна, МСБ

Всі фахівці GeoComply отримують компенсацію, навіть якщо в них немає змоги працювати. 

Тим спеціалістам, які знаходяться у готелях або орендують помешкання, компанія оплачує проживання на домовлений термін. А ще допомагає з медичним обслуговуванням в місці тимчасового перебування. Команда може звертатися за психологічною допомогою.

Напрям: медична допомога

Напрям: допомога співробітникам/цям 

https://mc.today/uk/proponuyut-komandi-pereyizd-v-varshavu-monreal-i-sajgon-yak-pid-chas-vijni-pratsyuye-ukrayinskij-ofis-geocomply/

Міжнародна компанія, МСБ

Є ексклюзивним представником Employment Law Alliance в Україні почала добровільний збір коштів на потреби української армії на відповідні рахунки НБУ.

Напрям: допомога армії

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Надають безкоштовні тарифи каршерінгу для евакуації в Дніпрі та Києві на західну Україну.

Напрям: Евакуація

https://www.facebook.com/getmancar/posts/1024862484908614

Міжнародна компанія, велика

Припиняє працювати з російським та білоруськими ринками.

Напрям: припинення бізнесу в росії та білорусі 

https://ain.ua/2022/03/11/gitlab-prypynyaye-prodazhi-v-rosiyi-ta-bilorusi/

Національна компанія, велика

Підтримують військових і вимушених переселенців: збирають гуманітарну та грошову допомогу.

Напрям: Допомога армії та гуманітарна.

https://www.facebook.com/globalits/posts/2629594577170503

Міжнародна компанія, велика

Перераховано 1 000 000 грн благодійному фонду «Повернись живим», який підтримує українських військових.

Напрям: допомога армії

Вартість: 1 000 000 грн

https://www.facebook.com/GlobalLogicUkraine/posts/5144886362229620

Міжнародна компанія, велика

Дохід з усіх замовлень на території Львова, Дрогобича, Чернівців, Ужгорода і Трускавця передають Збройним силам України.

Організовували пункт приготування їжі для територіальної оборони та потребуючих у Дніпрі.

В Києві та інших містах України – надання гуманітарної допомоги та надання необхідної логістики нужденним, поєднуючи клієнтів і кур’єрів без комісії комісії за використання платформи для партнерів, громадських організацій, продуктових магазинів та аптек. Операційний дохід від доставки для користувачів буде переказаний українській громадській організації «Повернись живим».

Напрям: Допомога армії та гуманітарна

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

Національна компанія, МСБ

Готує і публікує цикл аналітичних матеріалів для іноземної аудиторії під назвою «Економіка під час війни». Ці матеріали спрямовані на те, щоб показати негативні наслідки війни в Україні для світової економіки та привернути увагу іноземної спільноти та відповідальних осіб, що приймають рішення, на події в Україні. Компанія розповсюджує заклик про зупинення війни, яка є руйнівною не тільки для України, а і для усього світу. Дистрибуція аналітичних матеріалів через лідерів суспільної думки та провідні ЗМІ світового рівня дозволяє доносити наші ідеї до осіб найвищого рівня.

Напрям: інформаційний спротив 

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Національна компанія, МСБ

Мережа займається гуманітарною допомогою: доставляє вантажі від постачальників з різних країн, готує та відправляє готову їжу до лікарень, пунктів територіальної оборони та ЗСУ, доставляє продукти та необхідне тим, хто цього потребує найбільше.

Напрями: гуманітарна допомога

https://mc.today/uk/pid-kiyevom-zgoriv-golovnij-sklad-goodwine-suma-zbitkiv-e15-mln-ale-merezha-prodovzhuye-dopomagati/

Міжнародна компанія, МСБ

Заблокувала доступ в рб та рф, передала $5 млн Україні та інформуватиме користувачів, які пишуть про війну, про ресурси для підтримки України.

Напрям: допомога армії та припинення бізнесу

https://ain.ua/2022/03/12/yak-proczyuyut-ukrayinski-prduktovi-kompaniyi-za-chasiv-vijny/

Міжнародна компанія, велика

Надає місцеву гуманітарну допомогу в різних регіонах країни.

Напрям: гуманітарна допомога

https://www.facebook.com/lifeatgriddynamics/posts/1400603460366616

Національна компанія, МСБ

Компанія перестане продавати свою продукцію російським користувачам.Фізичні видання гри не будуть надходити у магазини в рф, а вже оформленні замовлення скасують. Першу версію гри знімуть з продажу у всіх цифрових магазинах російського регіону, новий реліз не з’явиться в них узагалі.

Напрям: припинення бізнесу в росії

https://mc.today/uk/rozrobnik-s-t-a-l-k-e-r-aroma-kava-obolon-ukrayinski-biznesi-yaki-vidteper-ne-pratsyuyut-u-rosiyi/

H

Національна компанія, МСБ

Збирають вакансії для віддаленої роботи або в Європі та здійснюють активну роботу на «інформаційному фронті».

Напрям: інформаційна допомога 

https://www.facebook.com/happymondayua

Національна компанія, велика

Надав місту Маріуполь 150 тонн борошна.

Напрям: допомога продуктами/сировиною

https://gordonua.com/ukr/news/business/u-metinvesti-rozpovili-jak-dopomagajut-ukrajintsjam-v-umovah-vijni-1597858.html 

Національна компанія, МСБ

Запустили безкоштовні консультації з лікарями за допомогою відеозв’язку на час війни.

Напрям: медична допомога

https://shotam.info/u-helsi-zapratsiuvaly-bezkoshtovni-onlayn-konsultatsii-z-likariamy/

I

Міжнародна компанія, велика

Переказала у фонд «Повернися живим» 2 млн грн і створює свій корпоративний фонд для регулярної допомоги українській армії.

Напрям: допомога армії

Вартість: 2 млн. грн.

https://www.epravda.com.ua/news/2022/02/22/682606/

Міжнародна компанія, велика

Призупинили деякі контракти, наприклад, з однією зі студій Playrix у санкт-петербурзі.

Топменеджмент компанії відмовився від річних бонусів на користь ЗСУ. Створили два фонди всередині компанії – на підтримку армії та гуманітарної допомоги. Усередині компанії працює кілька волонтерських ініціатив: допомога лікарням і пологовим будинкам, допомога притулкам тварин, збір коштів на амуніцію для армії, гуманітарна допомога на кордоні.

Працюють над волонтерським ігровим проєктом для підтримки бойового духу українців.

Працює програма підтримки «Розумію». Кожен член команди може отримати безоплатну консультацію психолога.

Напрям: інформаційна допомога населенню

Напрям: допомога армії та гуманітарна допомога 

Напрям: допомога співробітникам/цям

https://mc.today/uk/rozroblyayemo-igrovij-proyekt-dlya-pidtrimki-bojovogo-duhu-ukrayintsiv-yak-pid-chas-vijni-pratsyuye-ilogos-game-studios/ 

Національна компанія, МСБ/клініка

Надає екстрену акушерсько-гінекологічну допомогу 24/7. Також проводить онлайн-консультації спеціалістів: лікаря – акушера-гінеколога, лікаря-терапевта, лікаря-неонатолога та психолога безкоштовно.

Напрям: медична допомога

https://mc.today/u-klinitsi-isida-vagitnim-nadayut-onlajn-konsultatsiyi-ta-prijmayut-pologi-bezkoshtovno/

Національна компанія, МСБ

Направили 500 тис. грн на допомогу ЗСУ.

Напрям: допомога армії

Вартість: 500 тис. грн

https://www.facebook.com/Innovecs/ 

Національна компанія, велика

Передали 600 тисяч гривень благодійний фонд «Повернись живим» для придбання на фронт квадрокоптерів, які ще називають “очима української армії”.

– переказали 1 000 000 гривень фонду «Повернись живим» 26 лютого

– забезпечують Military Packages для мобілізованих.

Зараз майже вся команда Intellias – 97% – знаходиться в безпечних регіонах, зокрема у Львові та Івано-Франківську. Деякі співробітники переїхали до Кракова, де знаходиться ще один офіс компанії. Частина співробітників компанії пішла служити на фронт, а дехто доєднався до сил тероборони. Щоб вони придбали необхідне спорядження, у компанії надали кошти. До кінця війни вони щомісяця отримуватимуть компенсацію і за них сплачуватимуть податки.

В Intellias підтримують команду психологічно. З початку березня пройшло вже декілька лекцій із психотерапевтами, є можливість відвідати сеанси групової підтримки та поговорити з психологом індивідуально.Команда Intellias зібрала понад 3 млн грн на потреби українських військових. Більшу частину грошей у компанії передали фонду «Повернись живим». Решту коштів переказали на спеціальний рахунок Національного банку України, щоб підтримати різні підрозділи ЗСУ.

Крім того, у компанії запустили новий проєкт – збирають гроші на автомобілі для українських військових. А SMM-команда Intellias допомагає поширювати правду про війну серед росіян і білорусів.

На запит Міністерства оборони України інженери Intellias розробляють систему логістики. Річ у тому, що зараз велика кількість оборонного вантажу, ліків, харчових продуктів, одягу тощо накопичуються на кордоні. Щоб товар якомога швидше дістався адресатів, слід якомога скоріше запустити трекінгову систему.

Ініціювала збір 3 млн грн в рамках проєкту «Автомобілі для захисників» та планується придбання 20 пікапів та джипів для українських військових.

Напрям:допомога армії 

Вартість: понад 1,6 млн грн

Напрям: допомога співробітникам/цям

Напрям: інформаційний спртив

Напрям: збір допомоги

Вартість: 3 млн грн 

Напрям: гуманітарна допомога 

https://www.facebook.com/IntelliasInside/posts/5446827115345027

Національна компанія, велика

Закуповують засоби індивідуального захисту для військових та сил територіальної оборони. За запитом передають їм пальне, труби, метал, бетонні блоки, плити, цвяхи, посуд, будівельні матеріали, канцтовари, термобілизну та інше. Протягом двох діб виготовили 96 протитанкових їжаків. На території підприємств у Дніпрі, Новомосковську та Нікополі облаштували 18 тимчасових укриттів, де укривається понад 8500 людей. Окремо передали близько 5 тонн труби у Запорізький військкомат для виготовлення ліжок. Виготовили 26 «буржуйок», 21 з них вже обігріває воїнів.

Напрям: гуманітарна допомога

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Національна компанія, велика

Продовжує платити податки, підтримувати ЗСУ та тероборону. Компанія вже передала нашим захисникам речі на суму в понад 2 млн грн. Це технологічне взуття, одяг, шапки, рукавиці і шкарпетки. А також долучилися до інформаційної війни.

Напрям: допомога армії

Вартість: 2 млн грн на речі для армії

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Міжнародна компанія, велика

З огляду на російську військову агресію в Україні їхня материнська компанія Tietoevry вирішила припинити свою діяльність у росії. Процес виходу вже розпочався.

Співробітники компанії долучаються до ініціатив, спрямованих на допомогу цивільному населенню, але пріоритетом компанія вважає допомогу армії. Вони переказали 3 млн грн “Повернись живим” та надіслали 33 ноутбуки для української протиповітряної оборони. Завдяки цьому інформація з командних пунктів ППО буде в режимі реального часу доступною операторам зенітних ракетних комплексів.

Крім волонтерської діяльності, спеціалісти допомагають розгорнути додатковий офіс зібрати меблі та облаштувати все необхідне, щоб прийняти якомога більше людей.

Напрям: припинення бізнесу в росії

Напрям: допомога армії

Вартість: 3 млн грн 

https://tech.liga.net/ua/ukraine/article/ukrainskoe-ayti-vo-vremya-voyny-kak-kompanii-prodoljayut-rabotu-nesmotrya-ni-na-chto

Міжнародна компанія, велика

Члени команди зібрали приблизно $20 тис. для ЗСУ, а також для рятувальників і постраждалих українців. На ці гроші придбали автомобіль, медикаменти та їжу для тероборони, продукти для людей, що евакуюються. Також у компанії зібрали гроші на допомогу дітям і зробили внесок до фонду «Повернись живим». Суму, що на допомогу Україні зібрала команда, Intetics подвоїть.

CEO компанії надсилає співробітникам листи підтримки. Колеги з інших офісів Intetics допомагають членам української команди знайти транспорт, житло, підтримують їх. Організували для українських спеціалістів сесії з психологом і точково допомагаємо всім, хто цього потребує.

Напрям: допомога армії

Вартість: 40 тис дол США

Напрям: допомога співробітникам/цям

https://mc.today/uk/vidkrili-dlya-komandi-ofis-i-hostel-u-lvovi-yak-it-kompaniya-intetics-pratsyuye-pid-chas-vijni/

J

Національна компанія, велика

Створили сайт з пошуку роботи припиняє свою діяльність у російському та білоруському сегменті. Створили сервіс, який допоможе українцям знайти роботу в Польщі, Угорщині, Словаччині та інших країнах

Створили на російській версії сайту лендинг з інформацією про вплив санкцій та втрати військових РФ. Наразі сторінку ru.jooble.org відвідали понад 1,5 млн разів.

Напрям: інформаційна допомога та кібербезпека

Напрям: вихід із ринку росії

https://t.me/oleksiihoncharenko/11272

K

Національна компанія, МСБ 

Надали право тимчасово призупинити виплати по розстрочкам на купівлю нерухомості.

Напрям: допомога клієнтам/кам 

https://mc.today/bez-shtrafiv-i-peni-ukrayinski-zabudovniki-prizupinyayut-obov-yazkovi-platezhi-za-zhitlo/

Міжнародна компанія, велика

Не працюють з жодним партнером, контрактором або клієнтом з росії або білорусі. Команда компанії допомогає лікарням і військовим продукцією та обладнанням. За декілька днів до війни ми відправили $5 тис. до фонду «Повернись живим», потім ще $10 тис.

Напрям: припинення партнерств. допомога армії

Вартість: 15 тис. дол.

https://mc.today/uk/yak-it-kompania-kitrum-praziuye-pid-chas-vijni/

Міжнародна компанія, велика

Мережа закладів швидкого харчування KFC відкрила свої кухні для приготування їжі для українських військових та лікарень.

Напрям: гуманітарна допомога

https://www.instagram.com/p/CaelgV6tuwq/

Національна компанія, велика

Компанія надає продуктові набори соціально незахищеним верствам населення, а також сім’ям захисників України, що воюють на фронті. Станом на 18.03 10 тонн свинини вже спрямовано на потреби ЗСУ та до лікарень і шпиталів.  

Також агрохолдинг KSG Agro та благодійний фонд «Майбутнє» доставили в Україну гуманітарний медичний вантаж вагою 3 т ортопедичного обладнання та ліків з Німеччини. Додається, що окрім ліків, в Україну направили перев’язочний матеріал, апарати зовнішньої фіксації різних модифікацій, візки, милиці, ортопедичні набори тощо. Їх відправлено до Дніпровського військового шпиталю, Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. Мечникова, міської клінічної лікарні №2 Кривого рогу та до миколаївських лікарень.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: гуманітарна допомога, логістика 

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

https://latifundist.com/novosti/58625-ksg-agro-dostavili-medichne-obladnannya-z-nimechchini-dlya-poranenih-bijtsiv 

Міжнародна компанія, велика

Мережа фірм KPMG заявила про те, що KPMG в Росії та Білорусі більше не будуть частиною мережі фірм KPMG – це стало відповіддю глобальної команди KPMG на вторгнення Росії в Україну.

KPMG International, KPMG в Україні та інші фірми мережі у березні перерахували початковий внесок в розмірі 500 000 доларів США до українського фонду UNICEF. Окрім цього, з перших днів війни поза роботою багато співробітників KPMG в Україні долучилися до волонтерських організацій, які всіляко підтримують українських військових та населення України. Через співробітників-волонтерів KPMG в Україні продовжує збирати запити та надавати адресну фінансову та іншу допомогу.

KPMG в Україні анонсувала спеціальний випуск журналу KPMG Review Magazine «Перемога. Візія майбутнього», в рамках якого розпочала серію бесід за участі представників бізнесу різних галузей аби почути їхню думку та візію про те, що чекає країну після перемоги України. З експертами, підприємцями, державними управлінцями, бізнесменами експерти KPMG в Україні спілкуються про різні галузі економіки, виклики та перспективи, про наслідки війни, про шляхи відбудови держави та багато іншого.

Ще до початку війни в KPMG в Україні був створений кризовий штаб для швидкого реагування на будь-які кризові події, включно з воєнними діями в країні. З перших днів війни кризовий штаб працював цілодобово, допомагаючи всім, хто потребував допомоги. Команда налаштувала процес евакуації працівників та їх родичів з Києва. Також компанія вивозила киян, які не мали можливості виїхати самостійно. Для цього компанія найняла надійних перевізників з мікроавтобусами, які кожного дня вивозили співробітників та їх рідних з Києва в готелі, які організувала компанія. З початку воєнних дій в готелях, які організувала KPMG в Україні, зупинилися 673 співробітника та члена їх родин.

Напрям: інформаційна підтримка українському бізнесу, населенню та співробітникам

Напрям: гуманітарна адресна допомога населенню та співробітникам

https://www.facebook.com/KPMGUkraine
https://home.kpmg/ua/uk/home/insights/2022/05/kpmg-review-magazine-12.html

Національна компанія, МСБ

Реабілітаційний центр з тимчасово окупованого Енергодару, який безупинно працює попри жорсткої ситуації в місті.

Соляна кімната, психотерапевтична кризова підтримка – підтримують жителів міста вже майже 2,5 місяців. Нам стає сил продовжувати цю роботу та очікувати підтримки міні-граниів, аби надати допомогу ще більшій кількості мешканців, яка має зараз досить складні почуття, переживання та фізичний і емоційний стан здоров’я.

До нашого міста вкрай рідко доїжджають ліки, тому ми не маємо права покидати клієнтів з хронічними захворюваннями: астмою, бронхітами, постковідною реабілітацією, поліномом й інші. – бо підтримуючих препаратів в місті просто немає, як і спокійної можливості евакуюватися з міста.

 

Також в центрі надаються послуги з частковою оплатою з масажу та реабілітації після травм, йоги, айкідо та пол денсу – вся наша команда залишилася в місті і продовжує вірити в ЗСУ, боронить економічний фронт навіть в окупованій території, та не йде на колаборації.

Напрям: Інформаційна підтримка та спротив, Безкоштовні продукти/послуги, Робота з клієнтами в умовах кризи.

Вартість: Більше 70 000грн

https://www.instagram.com/p/CbuhYaqtixf/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

L

Міжнародна компанія, велика

Реалізує план гуманітарних дій з місцевими та міжнародними неурядовими організаціями, щоб підтримати зростаючу кількість біженців, які залишають Україну. Так, компанія доставляє гігієнічні засоби біженцям, які прибули. Пожертвували $1,1 млн через жіночий фонд L’Oréal. Загальна сума допомоги від L’Oréal Group — 5 млн євро на гуманітарну допомогу. 

Пожертвували 300 000 косметичних засобів для базової гігієни, розпочали гуманітарну допомогу в Україні та за тиждень пожертвували понад 250 000 засобів для гігієни, а саме шампуні, гелі для душу та гоління, дезодоранти, засоби для догляду за шкірою, які вже доставляються благодійним фондом БФ Let’s help у пологові будинки, лікарні та територіальні центри у Києві. Надають фінансову та психологічну підтримку співробітникам.

Тимчасово закрили всі власні російські магазини та точки продажу в універмагах, а також призупинили всі промислові та національні медіа-інвестиції. Прийняли рішення тимчасово закрити сайти електронної торгівлі власних брендів у росії.

Напрям: вихід бізнесу із ринку росії

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: понад 3 млн євро 

Напрям: піклування про працівників/ць 

https://www.facebook.com/lorealukraine/posts/1158569908228063

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

https://www.facebook.com/lorealukraine/posts/1161853847899669

Національна компанія, МСБ 

Частина працівників LA П’ЄЦ працювала безкоштовно, жертвуючи свою заробітну плату армії. Організатори акції подбали й про мешканців міст, де поки не працює їхній сервіс. Аби долучитися, достатньо придбати віртуальну піцу вартістю від 100 гривень. Усі отримані кошти також додадуть до загальної суми. Доставка піци на дровах зібрала 140 тисяч на допомогу армії. Також від компанії додали ще 60 і відправили 200 тисяч у фонд «Повернись живим».

Напрям: допомога армії

Вартість: 200 тис грн

https://la.ua/ru/novyny/action/ya-dopomagayu-ukrayinskij-armiyi/

https://lviv.media/yak-svitovyy-i-mistsevyy-biznes-dopomahaie-armii/

https://t.me/latifundistcom/8501

Національна компанія, МСБ 

Liga Zakon надає повний доступ до ІТ-платформи Liga360 для державних інституцій, судів, органів прокуратури та важливих для країни секторів на період воєнного стану. 

Напрям: інформаційна підтримка

Напрям: безкоштовні доступи до сервісів

https://mc.today/uk/liga-zakon-nadaye-povnij-dostup-do-it-platformi-liga360-dlya-vladi-sudiv-armiyi-ta-inshih/ 

Міжнародна компанія, велика

Всі абоненти lifecell отримають 5 ГБ та 30 хвилин на всі мобільні та стаціонарні номери по Україні. Оголосили про запуск національного роумінгу в Україні разом з Київстар та Vodafone.

Нараховують військовим та медикам 10 000 хвилин для дзвінків на всі номери по Україні, безкоштовні дзвінки на номери в Україні та закордоном, тощо.

Напрям: інформаційна підтримка

Напрям: безкоштовні доступи до сервісу

Напрям: об’єднання бізнесу

https://www.facebook.com/lifecellua/posts/4850059218374414
https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ 

Запустили інтерактивну мапу аптек, що працюють в період воєнного стану.

Напрям: інформаційна підтримка

https://liki24.com/uk/

Національна компанія, МСБ 

Безкоштовно роблять переклади документів на іноземні мови для перетину кордону, отримання статусу біженців чи будь-які інші.

Напрям: допомога з документами

https://lviv.media/yak-svitovyy-i-mistsevyy-biznes-dopomahaie-armii/

Національна компанія, МСБ 

Перерахували 25 млн грн на рахунок ЗСУ. Компанія облаштувала в підвалі свого офісу сховище для мешканців Святошинського району Києва.

Напрям: допомога армії

Вартість: 25 млн грн 

Напрям: розміщення

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

Національна компанія, МСБ 

Усі продажі, партнерські нарахування та виплати і підтримка клієнтів і партнерів з рф та рб зупинені.

Напрям: вихід із ринку росії

https://mc.today/uk/rozrobnik-s-t-a-l-k-e-r-aroma-kava-obolon-ukrayinski-biznesi-yaki-vidteper-ne-pratsyuyut-u-rosiyi/

Міжнародна компанія, велика

Направили $1 млн допомоги гуманітарним фондам, що працюють в Україні. Кошти будуть розподілені між «Червоним хрестом», «UNICEF Україна», People in Need та Direct Relief.

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 1 млн доларів 

https://ain.ua/2022/03/05/cpivzasnovnyk-looksery-nadav-1-mln-humanitarky/ 

Національна компанія, МСБ 

З перших днів військового вторгнення в ресторані готують комплексні обіди для тероборони та медпрацівників. За лютий усім співробітникам виплатили заробітну плату, а за березень отримують ті, хто працює.

Напрям: допомога армії

Напрям: підтримка працівників/ць

https://mc.today/uk/yak-pratsyuyut-restorani-pid-chas-vijni-mafiya-yevraziya-ta-inshi/

Міжнародна компанія, велика

Заявили про вихід із російського ринку. Компанія виділяє 10 млн грн на потреби гуманітарної організації Червоний Хрест в Україні.

Напрям: вихід із ринку росії

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 10 млн грн 

https://mind.ua/news/20237127-kompaniya-luxoft-ogolosila-pro-vihid-iz-rinku-rosiyi

https://ain.ua/2022/03/04/dxc-technology-luxoft-ne-vestime-biznes-v-rf/ 

M

Міжнародна компанія, велика

Створили додаток, що визначає російські програми й сервіси на смартфонах на комп’ютерах. Крім того, інженер MacPaw створив шорткат для iPhone, який дозволяє зберігати заряд батареї пристрою, що є дуже важливим в умовах війни.

Розробили застосунок для щоденних чекінів спеціалістів команди у воєнний час – Together App.

Напрям: інформаційна допомога

https://mind.ua/news/20237992-rozrobniki-macpaw-stvorili-dodatok-shcho-viznachae-rosijski-programi-j-servisi

https://ain.ua/2022/03/21/macpaw-zapustyla-zastosunok-dlya-shhodennyh-chekiniv-chleniv-komandy-u-voyennyj-chas/

Національна компанія, МСБ 

Готують обіди для військових. Також представники Mafia закликають постачальників продуктів харчування, власників магазинів чи інших представників бізнесів у цьому сегменті долучитися і допомогти продуктами.

Напрям: допомога армії

Напрям: об’єднання бізнесу

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

https://mc.today/uk/yak-pratsyuyut-restorani-pid-chas-vijni-mafiya-yevraziya-ta-inshi/

Національна компанія, МСБ 

Внесок на 500,000 грн на підтримку української армії в фонд «Повернись живим».

Напрям: допомога армії

Вартість: 500 тис грн 

https://www.facebook.com/mateacademy/posts/3112631169013684

Міжнародна компанія, велика

Надають їжу представникам місцевих влад, які забирають продукцію і розподіляють туди, де її потребують найбільше. Передає продукти, які не потребують приготування: булки, донати, десерти, сир, молоко, воду, соки, помідори, скибки яблук, а ще яйця, стакани, вилки, ложки, мішалки. Також компанія тимчасово закрила свої офіси в росії.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: вихід із ринку росії

https://www.instagram.com/p/Cae0eUjr12T/

https://mind.ua/news/20237389-mcdonalds-zayavlyae-shcho-zakrittya-u-rosiyi-koshtuvatime-jomu-50-mln-na-misyac 

Міжнародна компанія, велика

Співпрацюють з Благодійною організацію «Міжнародний Благодійний Фонд «Міст», для ввезення та передачу гуманітарної допомоги постраждалим внаслідок збройних конфліктів на території України. Також, Група компаній Meest відкрила у іноземних офісах в Європі, США та Канаді пункти прийому гуманітарної допомоги, яку безкоштовно доставляє в Україну організаціям, які відповідають за її розповсюдження в Україні. Meest запустила безкоштовне доставлення гуманітарної допомоги Україні з країн Європи та Північної Америки.

Напрям: гуманітарна допомога, логістика та збір 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

https://mind.ua/news/20237800-meest-rozpochala-bezkoshtovne-dostavlennya-gumanitarnoyi-dopomogi-v-ukrayinu 

Національна компанія, МСБ

Український медіасервіс для перегляду телебачення і кіно MEGOGO видалив зі свого сервісу всі російські фільми через агресію проти України. Зробили безкоштовними ефірні телеканали, фільми, серіали, мультфільми та аудіоказки для дітей.

Напрям: інформаційна підтримка та спротив

Напрям: безкоштовний доступ до сервісу

https://shotam.info/megogo-vydalylo-iz-servisu-vsi-rosiyski-filmy/

Національна компанія, МСБ 

Продовжили працювати за закритими дверима, а замість fine dining страв ресторан почав готувати гарячі обіди для армії та тероборони. Кожного дня це 400+ порцій.

Напрям: допомога продуктами

https://t.me/restorator_reve/876

Національна компанія, МСБ /банк

Користувачам відкрили 10 тис грн з раніше схваленого кредитного ліміта, якщо вони були доступні до початку війни (без p2p та можливості зняти готівкою). Ці кошти можна використовувати в магазинах, на оплату комуналки та поповнення мобільного.

Запустили англомовну версію для донейтів з інших країн і додали напис про російський корабель на свої картки. 

Напрям: допомога клієнтам/кам

Напрям: інформаційна допомога населенню та збір коштів

https://ain.ua/2022/02/25/pryvatbank-y-monobank/

https://mc.today/monobank-zapustiv-anglomovnu-versiyu-dlya-donejtiv-z-inshih-krayin-i-dodav-napis-pro-rosijskij-korabel-na-svoyi-kartki/

Національна компанія, МСБ 

Розірвали співпрацю і дистрибуцію продукції в республіку білорусь.

Напрям: вихід з ринку білорусі

https://www.instagram.com/p/CacRGxxM3EX/ 

Міжнародна компанія, велика

Вийшли з ринку росії.

Продовжили міжбанківську комісію (інтерчейндж) за проведення безготівкових оплат впродовж квітня 2022 року на рівні 0% для всіх транзакцій в межах України у фізичних торгових точках, онлайн, при відправленні коштів з карток Mastercard. Також до 30 квітня 2022 включно скасовані транзакційні комісії для банків-еквайрів та банків-емітентів за внутрішніми операціями в Україні.

Напрям: вихід з ринку росії

Напрям: допомога клієнтам/кам

https://www.facebook.com/MastercardUkraine/

N

Національна компанія, велика

Передали 900 000 грн для «Повернись живим» зібрали у N-iX. ІТ-компанія передала військовим комп’ютерну техніку на суму 270 000 грн. А фахівці компанії за кілька днів зібрали 630 тисяч гривень на закупівлю мобільних комплексів спостереження.

Також N-iX підтримав ініціативу Tax Pay Forward – компанія наперед сплатила податки на понад 3 млн грн.

Напрям: допомога армії

Вартість: понад 1,2 млн грн

Напрям: збір допомоги

Вартість: 630 тис грн

Напрям: сплата податків наперед

Вартість: понад 3 млн грн 

https://tech.liga.net/ukraine/article/kak-ukrainskie-it-kompanii-sobirayut-dengi-i-pomogayut-voennym

https://mc.today/uk/pereyihali-do-ofisu-kupuyut-amunitsiyu-spivrobitnikam-yak-ukrayinski-it-kompaniyi-pratsyuyut-pid-chas-vijni/

Національна компанія, велика

З 24 лютого всі компанії Netpeak Group перестали працювати з клієнтами з росії та білорусі.

Також за 2 тижні війни Netpeak переселив понад 130 цивільних з Харкова, Києва, Одеси, забезпечивши їх житлом. Компанія перевезла до Молдови 28 онкохворих дітей та забезпечила три лікарні, два контрольно-пропускні пункти, матроську частину, волонтерський хаб та пологовий будинок необхідними ліками та аптечками.

Netpeak зібрав понад 1 млн грн та надав підрозділам Збройних сил України та територіальної оборони чимало техніки та продовольства.

Фахівці з цифрового маркетингу щодня поширюють актуальний стан речей в Україні в Google, YouTube, Facebook, «ВКонтакті» та інших медіа, це дає 114,1 млн переглядів на YouTube та 7,6 млн залучених користувачів у соціальних мережах.

Напрям: вихід з ринку росії

Напрям: релокейт

Напрям: допомога ліками

Напрям: допомога армії

Вартість: 1 млн грн 

Напрям: інформаційний спротив

https://mc.today/ukrainskie-startapy-i-kompanii-massovo-uhodyat-iz-rossii-kto-sredi-nih/

https://ain.ua/2022/03/21/istoriji-vijny-netpeak/

Національна компанія, МСБ

З 24 лютого регулярно передають всі продукти та запаси продуктів волонтерам, які розподіляють їх між районами Києва. Припинили роботу в росії.  

Напрям: вихід з ринку росії

Напрям: допомога продуктами

https://www.instagram.com/p/Cajl-MgNjoP/ 

O

Національна компанія, МСБ

22 лютого команда почала перераховувати 100 гривень з кожного комплекту постільної білизни на потреби ЗСУ.

Напрям: допомога армії

https://shotam.info/ne-mozhemo-buty-poza-viynoiu-yak-ukrainskyy-biznes-zhertvuie-milyony-ta-dopomahaie-ukrainskiy-armii/ 

Національна компанія, МСБ

Надали безплатний доступ до основних національних телеканалів «UA: Перший», «1+1», ICTV, «Інтер», «Україна», «Рада» та «УНІАН ТБ».

Напрям: інформаційна підтримка

Напрям: безкоштовний доступ до сервісів

https://mind.ua/news/20237235-telekanali-rada-ta-ukrayina-24-zapustili-rosijskomovni-versiyi-dorizhok-teleefiru-na-vidkritomu-su

Міжнародна компанія, МСБ

Платформа онлайн-оголошень OLX Group вийшла із рф.В OLX Україна запустили на сайті категорію «Допомога», де кожен може отримати чи надати підтримку.

Напрям: вихід з ринку росії

Напрям: інформаційна допомога 

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/

https://mind.ua/news/20238539-olx-group-vihodit-iz-rf 

P

Національна, велика

Заявили, що компанія відкликає франшизу на використання бренду Parimatch в росії через військову агресію. 

Компанія надала допомогу Україні у розмірі 30 млн грн для закупівлі захисного спорядження, продуктів харчування та медикаментів.

Напрям: зупинили бізнес в росії 

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 30 млн грн 

https://mc.today/vidklikayut-franshizi-ta-skasovuyut-litsenziyi-parimatch-nemiroff-ta-inshi-ukrayinski-brendi-jdut-z-rosiyi/ 

Національна компанія, МСБ

Безкоштовні гарячі обіди для переселенців та пропонує допомогу в організації харчування Луцької територіальної оборони.

Напрям: допомога продуктами

https://www.volynpost.com/news/199880-trostianecki-kovbasy-znyzyly-ciny-a-sportcentr-ant-stav-taborom-bizhenciv-iak-biznes-lucka-reaguie-na-vijnu 

Міжнародна компанія, велика

Постачають продукти (більше 5 тонн молочної продукції) та засоби особистої гігієни для українців.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: гуманітарна допомога 

https://www.facebook.com/PepsiCoUa/posts/5581806905182198 

Національна компанія, МСБ

Передали фонду «Повернись живим» 100 тисяч гривень.

Напрям: допомога армії

Вартість: 100 тис грн

https://shotam.info/ne-mozhemo-buty-poza-viynoiu-yak-ukrainskyy-biznes-zhertvuie-milyony-ta-dopomahaie-ukrainskiy-armii/

Міжнародна компанія, велика

Компанія пожертвувала 500 тис. грн ЗСУ та відкрила офіс у Львові, куди перевезла своїх співробітників/ць. Компанія Pingle Game Studio впродовж воєнного стану не планує переходити на зменшену ставку єдиного податку або не платити його взагалі.

Напрям: допомога співробітникам/цям, релокейт 

Напрям: допомога армії

Вартість: 500 тис грн 

https://mc.today/uk/ukrayinskij-rozrobnik-igor-pingle-game-studio-vidmovivsya-vid-podatkovih-pilg-na-chas-vijni/

Міжнародна компанія, велика

У компанії для співробітників/ць створили цілодобові лінії підтримки, надають матеріальну підтримку, допомагають з переїздом. 

Напрям: допомога співробітникам/цям, релокейт 

https://mc.today/vijna-v-ukrayini-shho-zaraz-vidbuvayetsya-v-epam-comfy-hacken-rocketech-i-shhe-5-ukrayinskih-it-kompaniyah/

Національна компанія, велика

Відмовилися надавати послуги для територій росії та білорусі.

Разом з ЛУН створили мапу «ЛУН місто» з працюючими відділеннями Нової Пошти, аптеками, заправками, тощо.

Виплатили вже 1,5 млн грн фінансової допомоги фондам та місцевим волонтерським організаціям. 

Напрям: вихід з ринку росії та білорусі

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: допомога армії

Вартість: 1,5 млн грн 

https://ain.ua/2022/03/29/poster/ 

Національна компанія, МСБ/агенція

Організували флешмоб із закликом до світових брендів припинити роботу в росії.

Напрям: інформаційна допомога 

https://www.facebook.com/postmenua/

Міжнародна компанія, велика 

Завод PÖTTINGER припинив постачання техніки на територію рф.

Напрям: вихід з ринку росії

https://www.facebook.com/poettinger.ua/posts/1353648725097238

Національна компанія, МСБ

Компанія відкрила мобільні пункти видачі хот-догів Mr. Grill в метро Києва, організувала польові кухні для Гуманітарного штабу КМДА за підтримки місцевої влади, а також передала продукцію для захисників Києва та навколишніх регіонів (Вишгород, Ірпінь, Васильків, Вінниця).

Відділ збуту відновив всі контакти та налагодив роботу партнерських торгових точок, які до війни були street food-ом, а зараз вони стануть додатковими пунктами для замовлення та видачі продукції в регіонах.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: гуманітарна допомога  

https://latifundist.com/novosti/58502-premier-food-skorotila-asortiment-zaradi-zabezpechennya-produktami-volonteriv-ta-armiyi 

Міжнародна компанія, МСБ

Повідомили, що російські репетитори більше не зможуть заробляти на платформі.

Кожен місяць робитимуть пожертву, яка дорівнює всім доходам користувачів в росії. Закликали користувачів жертвувати кошти благодійним організаціям на допомогу Україні та на підтримку правдивих джерел інформації.

Напрям: інформаційна допомога

Напрям: розірвання зв’язків з росією 

https://mc.today/repetitori-z-rosiyi-bilshe-ne-mozhut-zaroblyati-groshi-na-platformi-preply/

Національна компанія

Prozorro запустили платформу для швидкого пошуку гуманітарних товарів. Prozorro+ працює як маркетплейс, де компанії, які готові постачати державі необхідні товари, публікують свої пропозиції, а державні та місцеві органи влади — власні потреби.

Напрям: інформаційна допомога

https://ain.ua/2022/03/30/prozorro-zapustili-platformu/ 

Міжнародна  компанія, велика

Направили 5 млн. грн. до фонду Help Ukraine. 

Також фірми мережі PwC у всьому світі зібрали понад 2.3 млн. доларів, і ця цифра щодня продовжує зростати. PwC у Німеччині перерахувала 1 млн. євро альянсу Aktion Deutschland Hilft e. V., який об’єднує 23 відомі німецькі організації, що працюють у 100 країнах світу та надають швидку та ефективну допомогу під час катастроф. PwC у США та благодійний фонд фірми перерахували понад 425 тис. доларів Українському кризовому фонду/ Ukraine Crisis Fund, Фонду «Врятуйте дітей»/ Save the Children та Проєкту «Надія»/ Project Hope, аби допомогти забезпечити гуманітарну допомогу та підтримку на передовій. PwC у Великій Британії зібрала понад 296 тис. фунтів для підтримки діяльності Червоного Хреста в Україні. Фонд PwC у Польщі зібрав понад 325 тис. євро, аби допомогти колегам із України, які через війну були змушені переїхати до сусідніх країн Центральної та Східної Європи. 

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 5 млн грн 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Національна компанія, МСБ

Та з перших днів війни передає 35% від всіх продажів на допомогу Армії, дітям, та тим, хто потребує допомоги тут і зараз.

Q

R

Національна компанія, МСБ

Організували гуманітарний штаб. Виконавчий директор Racio координує гуманітарну допомогу з Франції, Польщі та Італії. Далі ця допомога поїде до постраждалих від війни міст, буде передана біженцям та ЗСУ. У склад входять ліки, їжа, одяг, засоби гігієни.

Напрям: збір та логістика гуманітарної допомоги

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Національна компанія, велика

Інформують на своїх сторінках як можна допомогти Україні та зупинити агресора.

Разом з Київстар, Reface, Techiia, ЛУН, Tumblr, WISE, Pragmatech, Projector, Vimeo та іншими заснували фонд допомоги захисникам КОЛО. Фокус фонду — бронежилети та шоломи, квадрокоптери та дрони, супутникові телефони та рації, тепловізори та приціли, які швидко доставляються в гарячі точки. Заявки приймаються на потреби у спорядженні бійців ССО, ЗСУ, ТРО, СБУ, поліції та інших. Станом на 19 березня вдалося зібрати 16,5 млн грн.

Напрям: інформаційна допомога

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: збір допомоги 

Вартість: понад 16,5 млн грн  

https://ain.ua/2022/03/12/yak-proczyuyut-ukrayinski-prduktovi-kompaniyi-za-chasiv-vijny/

https://ain.ua/2022/03/28/topy-produktovyh-it-kompanij-zasnuvaly-fond-dopomogy-zahysnykam-kolo/

Міжнародна компанія, МСБ

Надають підтримку посольству України у Великобританії. Також компанія веде активну комунікаційну кампанію з міжнародними юридичними фірмами та профільними юридичними асоціаціями про зупинення співпраці з російськими офісами. Крім того, перерахувала 500 тис грн на допомогу Збройним Силам України.

Напрям: інформаційна допомога 

Напрям: допомога армії

Вартість: 500 тис грн 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Розробили алгоритм, який з базі даних супутників зможе швидко виявляти місце розташування російських військ. Запустили акцію на 200 млн користувачів, щоб ті дізналися правду про війну росії в Україні.

Створили платформу, що відображає частоту сигналів повітряної тривоги в Україні в режимі реального часу – SirensToday. Мета – показати світові масштаби страждань громадян України від війни, розпочатою росією.

Разом з Київстар, Readdle, Techiia, ЛУН, Tumblr, WISE, Pragmatech, Projector, Vimeo та іншими заснували фонд допомоги захисникам КОЛО. Фокус фонду — бронежилети та шоломи, квадрокоптери та дрони, супутникові телефони та рації, тепловізори та приціли, які швидко доставляються в гарячі точки. Заявки приймаються на потреби у спорядженні бійців ССО, ЗСУ, ТРО, СБУ, поліції та інших. Станом на 19 березня вдалося зібрати 16,5 млн грн.

Напрям: інформаційна допомога та спротив

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: збір допомоги 

Вартість: понад 16,5 млн грн 

https://nashkiev.ua/news/reface-razrabativaet-algoritm-raspoznavaniya-rossiiskih-voisk

https://t.me/mintsyfra/2612

https://ain.ua/2022/03/29/svit-maye-bachyty-sirenstoday/ 

https://ain.ua/2022/03/28/topy-produktovyh-it-kompanij-zasnuvaly-fond-dopomogy-zahysnykam-kolo/

Міжнародна компанія, велика

Призупинили діяльність в росії та білорусі та зосередилися на підтримці колег та їхніх сімей в Україні. Від початку вторгнення за підтримки родини Вагнерів (Президент REHAU Group) було створено фонд екстреної підтримки Family for Families. Працівники/ці компанії з різних куточків світу жертвують кошти для підтримки родин з потерпілих територій. 

Було організовано два гуманітарні вантажі з медикаментами та продуктами харчування, один з них зараз прямує до Львову. Співробітники/ці з прилеглих до України країн як волонтери зустрічають на кордоні біженців, організовують їх трансфер та розміщення, допомагають з оформленням документів та адаптацією на новому місці. 

Створено багатомовний консультаційний канал для надання первинної психологічної допомоги у кризових ситуаціях, отримання інформації щодо юридичних питань, розміщення та допомоги тимчасово переміщеним особам.

Напрям: зупинення зв’язків з росією та білоруссю 

Напрям: збір допомоги

Напрям: логістика для гуманітарної допомоги

Напрям: евакуація, розміщення та допомога біженцям 

https://eba.com.ua/biznes-prodovzhuye-pidtrymuvaty-krayinu-pid-chas-vijny/

Міжнародна компанія, велика

Спільно з Автологістика передали теробороні Одеси 10 автомобілів. 

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: допомога армії

https://mind.ua/news/20237285-kompaniya-renault-ukraine-podaruvala-10-avto-odeskij-teroboroni

Міжнародна компанія, МСБ

У компанії розповіли, що від першого дня не працювали ні з російськими компаніями, ні з російськими інвесторами. Також у Respeecher зробили частину виплат заздалегідь, щоби підтримати співробітників. Більшість із них також самостійно зробили пожертвування на користь ЗСУ чи інших проукраїнських ініціатив.

Напрям: розірвання зв’язків з росією

Напрям: підтримка співробітників/ць

https://mc.today/ukrainskie-startapy-i-kompanii-massovo-uhodyat-iz-rossii-kto-sredi-nih/

Національна компанія, МСБ

Компанія надає ІР телефонію, що дає можливість розгортати безкоштовні гарячі лінії, обробляти велику кількість дзвінків та підключати номери різних країн. Останнє буде корисно для тих, хто допомагає біженцям, так і волонтерам, що купують все необхідне за кордоном. Крім того, для для нових клієнтів серед українського бізнесу компанія надає 3000 гривень на баланс. Цю суму можна витратити на будь-які продукти платформи, аби покращити сервіс, переформатувати комунікацію з клієнтами в сучасних реаліях та тим самим стимулювати економіку країни. 

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://ringostat.com/support-business/ 

Національна компанія, МСБ

Переказали 5 мільйонів гривень до Червоного Хреста України. Запустили бот для швидкого пошуку вакансій в Україні й за кордоном.

Напрям: інформаційна допомога населенню

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 5 млн грн 

https://ain.ua/2022/03/22/bot-dlya-vakansij-v-ukrayini-j-za-kordonom/

https://www.facebook.com/robotauaofficial/posts/10166144463655327 

Міжнародна компанія, МСБ

У компанії запустили програму підтримки співробітників «Будемо разом» і влаштували внутрішній волонтерський штаб. До нього увійшли понад 19 людей із семи країн. Допомагають одне одному з перевезенням речей, перетримкою домашніх тварин, надають поміч людям похилого віку тощо. А ті співробітники, які живуть за межами України, приймають колег, їхніх близьких і родичів у своїх будинках.

Напрям: організували корпоративне волонтерство 

https://mc.today/vijna-v-ukrayini-shho-zaraz-vidbuvayetsya-v-epam-comfy-hacken-rocketech-i-shhe-5-ukrayinskih-it-kompaniyah/

S

Національна компанія, МСБ

Надали право тимчасово призупинити виплати по розстрочкам на купівлю нерухомості.

Напрям: допомога клієнтам/кам 

https://mc.today/bez-shtrafiv-i-peni-ukrayinski-zabudovniki-prizupinyayut-obov-yazkovi-platezhi-za-zhitlo/

Міжнародна компанія, велика

Започаткували спеціальну програму працевлаштування людей, які вимушено покинули Україну, в наступних країнах: у Польщі, Румунії, Угорщині, Словаччині, Чеській республіці і Німеччині. SAP пропонує особливу програму адаптації (онбордингу), в тому числі початкову підтримку з боку досвідчених колег з України (buddy), спеціальні навчальні програми та мовні курси, підтримку (психічного) здоров’я, допомогу з догляду за дітьми (у вибраних країнах) та можливості завчасних виплат за умови підписання необмеженого контракту на роботу.

Напрям: допомога у працевлаштуванні

Напрям: інформаційна допомога  

https://jobs.sap.com/content/Stand-with-Ukraine/ 

Національна компанія, МСБ/агенція

Зібрали армію інформаційних воїнів/ок та створюють рекламні кампанії, що запускають на росіян, шерять відео з їх полоненими, показують правду про те, що відбувається.

Напрям: інформаційний спротив 

https://www.facebook.com/sasquatch.digital.agency/posts/5617493948267683?__cft__[0]=AZUVJuMnIi0v9k-cc2GK0zDSDZ4JuSM1Zr9NUz2MHOJfySqlAF-BOIBEtJKs075203xA19upp7qKPGOPINwaQa8Uh-buYH-bzfBN64YkBMkXvyyHlwAulWbJP5AtqgvdQZ6LgWAmkOnww0U1tbYNnwe1dFTfLH8SDTPlof4-BmGtjA&__tn__=%2CO%2CP-R

Національна компанія, МСБ

Безкоштовно роздають чоловічу та жіночу білизну, шкарпетки, футболки, кофти для потреб Територіальної оборони, ЗСУ або волонтерів.

Напрям: допомога армії одягом 

https://mc.today/rozdayut-shkarpetki-i-gotuyut-yizhu-yak-ukrayinskij-biznes-pidtrimuye-armiyu/

Національна компанія, МСБ

Припинили ділові відносини з користувачами, партнерами і бізнесами з рф.

Напрям: розірвання зв’язків з росією

https://mc.today/vidklikayut-franshizi-ta-skasovuyut-litsenziyi-parimatch-nemiroff-ta-inshi-ukrayinski-brendi-jdut-z-rosiyi/

Міжнародна компанія, велика 

Розірвали всі багатомільярдні контракти з «Газпромом». Відправили прибуток в фонд для гуманітарної допомоги українцям.

Напрям: розірвання зв’язків з росією

Напрям: гуманітарна допомога 

https://mind.ua/news/20237204-shell-zganbilasya-na-kupivli-rosijskoyi-nafti-i-teper-namagaetsya-vipravdatisya

Національна компанія, велика 

Відмовились від виробництва всюдиходів на заводі в росії.

Напрям: розірвання зв’язків з росією 

https://www.facebook.com/sherp.global

Міжнародна компанія, велика 

Уже в перші години війни організували в компанії збір коштів для армії. Сума перевищила 10 млн грн і продовжує зростати. Крім того, передали 500 тис. грн Львівському IT-кластеру, який розгортає табір для біженців та організує гуманітарну допомогу містам України, де ведуться бойові дії. Спеціалісти/ки компанії також залучені в роботу IT-армії.

Запустили власний благодійний фонд, який запрацював у нових напрямах. Це адресна гуманітарна допомога й організація евакуації та точкова допомога армії з екіпіруванням і технікою. Фонд уже витратив понад $320 тис. Приблизно $270 тис. з них пішло на евакуацію. Вивезли вже понад 1,5 тис. людей.

Фонд Sigma Software та компанія IdeaSoft, член Sigma Software Group, стали партнерами гігантів роздрібної торгівлі та логістики, зокрема, Epicentr K, Metro Cash & Carry, «Нової пошти». Основне завдання зараз – створити централізовану систему управління запитами, щоб забезпечити їх ефективну обробку, логістику та зберігання гуманітарної допомоги.

На другому тижні війни провели традиційний сніданок у львівському офісі, куди прийшло багато евакуйованих співробітниками/цями з домашніми улюбленцями.

Напрям: допомога армії

Напрям: збір коштів

Вартість: 10 млн грн

Напрям:гуманітарна допомога

Напрям: евакуація, розміщення

Напрям: інформаційний спротив

Напрям: об’єднання бізнесу 

Напрям: підтримка співробітників/ць 

https://tech.liga.net/ukraine/article/kak-ukrainskie-it-kompanii-sobirayut-dengi-i-pomogayut-voennym

https://mc.today/uk/evakuyuvali-svoyu-komandu-ta-shhe-1-5-tis-lyudej-yak-sigma-software-pratsyuye-pid-chas-vijni-i-shho-robit-zadlya-peremogi/

Національна компанія, МСБ

Разом із провідними лікарями України готує важливий медичний контент для людей в умовах війни.

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://t.me/wearesim

Національна компанія, МСБ

За тиждень до початку військових дій у SimCorp запропонували тим, хто бажав, переїхати на захід України, у Польщу, Угорщину, Румунію чи Молдову. При цьому в компанії взяли на себе витрати на транспорт та проживання. Співробітники з інших офісів активно висловлюють підтримку, пропонують своє житло та будь-яку іншу допомогу.

Напрям: релокейт

https://mc.today/vijna-v-ukrayini-shho-zaraz-vidbuvayetsya-v-epam-comfy-hacken-rocketech-i-shhe-5-ukrayinskih-it-kompaniyah/ 

Національна компанія, МСБ

Запустили у продаж спеціальну колекцію аксесуарів, пошитих з військового одягу. Усі зароблені кошти команда бренду перерахує на допомогу нашим бійцям. Загалом організатори планують зібрати щонайменше 50 тисяч гривень.

Напрям: допомога армії

Напрям: збір коштів

Вартість: 50 тис грн 

https://shotam.info/ne-mozhemo-buty-poza-viynoiu-yak-ukrainskyy-biznes-zhertvuie-milyony-ta-dopomahaie-ukrainskiy-armii/ 

Міжнародна компанія, велика

Безкоштовно заправляє автомобілі швидкої допомоги та ДСНС.

«SOCAR Благо» разом із Благодійним фондом «Твоя опора» розпочали Благодійний проєкт «HELP UKRAINE! NO WAR!» зі збору коштів для закупки медикаментів постраждалим від військових дій в Україні. Зібрали понад 200 тис. грн на закупівлю медикаментів для лікування українців. Перш за все препарати передадуть в Інститут акушерства та педіатрії, Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова та 4-у Київську міську клінічну лікарню.

Напрям: допомога паливом

Напрям: допомога ліками 

Напрям: збір коштів

Вартість: 200 тис грн 

Напрям: об’єднання бізнесу 

https://t.me/novinach/16804

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/

Міжнародна компанія, велика

Перерахували 2 млн дол до Агентство ООН у справах біженців «Save the Children».

Напрям: допомога біженцям

Вартість: 2 млн доларів 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, велика

Перерахували 5 500 000 гривень для допомоги Збройним силам України та 7 млн грн для забезпечення локальних потреб через Благодійний фонд «Відкриті очі». Перерахували 24 млн грн податків наперед, аби влити додаткові ресурси до української економіки сьогодні.

В офісах навчають як надавати домедичну допомогу та вберегти життя.

IT-компанія SoftServe та Українська волонтерська служба запустили платформу «Паляниця.Інфо». На сайті є інформація про гуманітарну та волонтерську допомогу в більшості регіонів України.

Напрям: допомога армії

Вартість: 5,5 млн грн 

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 7 млн грн

Напрям: сплата податків наперед

Вартість: 24 млн грн 

Напрям: допомога співробітникам/цям

Напрям: організація корпоративного волонтерства

Напрям: об’єднання бізнесу з ГО 

https://www.facebook.com/SoftServeCompany/

https://highload.today/softserve-chto-delaet-kompaniya-v-usloviyah-vojny-relokatsiya/

https://mc.today/uk/softserve-stvoriv-platformu-palyanitsya-info-dlya-shvidkogo-poshuku-dopomogi-v-ukrayini/

Національна компанія, МСБ

У компанії організували волонтерські групи й 24/7 координують різні напрями допомоги, моніторять потреби команд і волонтерів, що допомагають евакуйованим українцям та армії. 

Напрям: організували корпоративне волонтерство 

https://www.facebook.com/squad.ua/

Національна компанія, МСБ

Надали право тимчасово призупинити виплати по розстрочкам на купівлю нерухомості.

Напрям: допомога клієнтам/кам 

https://mc.today/bez-shtrafiv-i-peni-ukrayinski-zabudovniki-prizupinyayut-obov-yazkovi-platezhi-za-zhitlo/

Національна компанія, МСБ/сервіс

Відкрили безкоштовний доступ до національних новинних каналів.

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://shotam.info/sweet-tv-vidkryv-bezkoshtovnyy-dostup-do-ukrainskykh-novynnykh-kanaliv/ 

Національна компанія, велика 

Рінат Ахметов оголосив про сплату його компанією SCM податків наперед на суму 1 млрд грн.

Напрям: сплата податків наперед

Вартість: 1 млрд грн 

https://www.epravda.com.ua/news/2022/02/22/682610/ 

 

Національна компанія, велика 

З 26 лютого StarLightMedia, 1+1 media, InterMediaGroup, «Рада», «Медіа Група Україна» об’єднались і запустили спільний інформаційний марафон. І наразі з ініціативи Starlight Media в ефірі трансляції з’явився QR-код з надписом «Підтримай армію», який веде на сайт фонду «Повернись живим».

Дивізіон “Новини” медіагрупи Starlight Media запустив англомовний YouTube-канал Starlight News для поширення новин про Україну закордоном.

Starlight Rental передав на потреби ЗСУ та ТРО близько 500 одиниць необхідного обладнання. Це радіостанції, генератори, коптери та фотоапарати для зйомок хроніки. Для співробітників було створено внутрішній штаб, який займається збором потреб та пошуком допомоги працівникам, у тому числі тим, хто захищає нашу країну у підрозділах ЗСУ та теробороні.

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: інформаційна допомога та спротив

Напрям: допомога армії

https://starlight.media/

Національна компанія, велика
Ще 24 лютого компанія передала у фонд “Повернись живим” 125 150 грн. Ці кошти були зібрані працівниками компанії, які Sombra подвоїла. Пізніше працівники компанії зібрали ще 136 500 гривень та погодилися віддати частину своїх нагород на потреби армії. Керівництво компанії переказало вже понад $100 000 волонтерам і фондам на потреби ЗСУ, а також вирішило виділяти $20 000 щодня, поки йде гаряча фаза війни.
Напрям: допомога армії
Вартість: понад 3 млн грн

https://tech.liga.net/ua/ukraine/article/ukrainskoe-ayti-vo-vremya-voyny-kak-kompanii-prodoljayut-rabotu-nesmotrya-ni-na-chto

Національна компанія, МСБ

Напрям допомоги: Інформаційна підтримка та спротив

24-го лютого 2022-го року ми, київські маркетологи агентств Svitsoft, TOP DOG і Who Are You, в одну мить втратили звичне життя. Але наші знання, експертиза та ентузіазм як і раніше з нами. Тепер це все працює на перемогу України у війні у рамках діджитального фронту, як ми його називаємо.

Після перших днів війни і викликаного нею шоку, до нас дуже швидко прийшло усвідомлення того, що настав час розпочинати свою боротьбу на тому “фронті”, який нам добре знайомий – інформаційному. Вже на четвертий день, у бомбосховищах, ми створили сайт-агрегатор www.standwithukraine.com.ua, де зібрано всі основні волонтерські організації та фонди України.

Ми виходили з логіки, що українські волонтерські фонди у воєнний час не мають ані достатньо вільного часу, ані зайвих ресурсів, щоб самих себе просувати на західну аудиторію. І ми вирішили робити це за них.

На сайті зібрані організації, що займаються гуманітарною допомогою, допомогою армії, волонтерською діяльністю.

Наша мета — донести якомога більшій кількості людей за межами України про ті можливості, які інсують для того, щоб допомогти українцям перемогти зараз і не допустити поширення кошмарів війни на європейському континенті.

У лічені дні до команди проекту приєдналося ще з десяток волонтерів, кожен із яких робить своє завдання. Щодня команда з 20+ людей працює над розвитком сайту, створенням відео для YouTube каналу, креативами, запускають рекламу, таргетовану на 20 різних країн, ведуть роботу у соціальних мережах. Сайт перекладено 9 мовами.

Ми не акумулюємо гроші на своїх рахунках, а лише даємо правильні та офіційні посилання на ці організації.


Кількість наданих коштів: 700 000 гривень

Посилання на джерело (до 3 посилань): https://sostav.ua/publication/yak-nozemts-donatyat-koshti-ukra-n-91315.html
https://cases.media/article/volonterskii-proekt
https://dom.ria.com/uk/news/privlecheniya-mezhdunarodnogo-soobschestva-k-podderzhke-ukrainy-vo-vre-255918.html

T

Національна компанія, МСБ

Український онлайн-кінотеатр Takflix та творці стрічки «Зошит війни» вирішили передати 100% коштів із продажу фільму у фонд «Повернись живим».

Напрям: допомога армії

Напрям: об’єднання бізнесу та культури

https://shotam.info/ne-mozhemo-buty-poza-viynoiu-yak-ukrainskyy-biznes-zhertvuie-milyony-ta-dopomahaie-ukrainskiy-armii/

Національна компанія, велика

Фундація Течія виділила більше 200 млн грн і продовжує збирати кошти для потреб захисників України. На суму $3,27 млн закупили необхідні речі для армії.

Розробила безкоштовний додаток Blend Social. У ньому люди з усього світу можуть надати постраждалим від війни в Україні продукти харчування, місце проживання, одяг, транспорт, укриття або іншу допомогу.

Разом з Київстар, Readdle, Reface, ЛУН, Tumblr, WISE, Pragmatech, Projector, Vimeo та іншими заснували фонд допомоги захисникам КОЛО. Фокус фонду — бронежилети та шоломи, квадрокоптери та дрони, супутникові телефони та рації, тепловізори та приціли, які швидко доставляються в гарячі точки. Заявки приймаються на потреби у спорядженні бійців ССО, ЗСУ, ТРО, СБУ, поліції та інших. Станом на 19 березня вдалося зібрати 16,5 млн грн.

Напрям: допомога армії

Вартість: 200 млн грн + 3,27 доларів

Напрям: інформаційна допомога населенню

Напрям: об’єднання бізнесу

Напрям: збір допомоги 

Вартість: 16,5 млн грн  

https://www.facebook.com/techiia

https://ain.ua/2022/03/23/ukrayinska-it-kompaniya-stvoryla-dodatok/

https://ain.ua/2022/03/28/topy-produktovyh-it-kompanij-zasnuvaly-fond-dopomogy-zahysnykam-kolo/ 

Національна компанія, МСБ

Розриває співпрацю з клієнтами та партнерами з рф та рб.

Надала доступ до Creatio державним структурам для координації роботи з біженцями, обробки звернень та організації обліку ресурсів, і перерахувала 2 млн гривень на спеціальний рахунок НБУ для допомоги українській армії. 

Здійснили релокейт співробітників з Києва до Західної України та закордон. Команда Terrasoft з метою підтримки бізнесу в Україні пропонує особливі умови ціноутворення на продукти Creatio.

Напрям: розірвання зв’язків з росією та білоруссю

Напрям: допомога армії

Вартість: 2 млн грн

Напрям: допомога співробітникам/цям

Напрям: допомога українським клієнтам/кам 

https://ain.ua/2022/03/05/terrasoft-rozryvaye-spivpraczyu-z-kliyentamy-ta-partneramy-z-rf-ta-rb/

https://mc.today/kompaniya-terrasoft-jde-z-rinkiv-rosiyi-ta-bilorusi/

https://mind.ua/news/20237674-terrasoft-nazavzhdi-pishla-z-rinku-rosiyi-ta-bilorusi

https://mind.ua/news/20238224-programa-pidtrimki-ukrayiskogo-biznesu-vid-terrasoft-proponue-osoblivi-umovi-cinoutvorennya-na-produk

Міжнародна компанія, велика

Toyota залучена до надання гуманітарної допомоги постраждалим, а саме своїм українським співробітникам, їхнім сім’ям і біженцям з України. Для них компанія збирає фінансову допомогу – до 2,5 млн євро. Також відновлює свою роботу в Україні.

Напрям: гуманітарна допомога

Напрям: збір коштів

Вартість: 2,5 млн євро

https://mc.today/uk/toyota-vidnovlyuye-robotu-v-ukrayini-vzhe-vidkrivayutsya-tsentri-v-dnipri-kiyevi-ta-inshih-mistah/

Міжнародна компанія, велика

Припинили продаж продукції та послуг у росії та білорусі.

Напрям: розірвання зв’язків з росією та білоруссю

https://www.facebook.com/agrigeek/posts/3130065003930483

Національна компанія, МСБ/сервіс

Відключили можливість пошуку авіаквитків з/в російських міст. Сконцентрувалися на допомозі всім українцям 24/7. Це збір та надання актуальної інформації від волонтерів в Україні, розкладу поїздів, як переселенцям знайти житло, роботу, їжу та медикаменти, як перетнути кордон та облаштуватись + багато корисного для українців публікували у Telegram каналі.

Четверте – частина команди агентства з інтернет-маркетингу та школи цифрових навичок Para вирішила приєднатися до кібервійськ і спочатку налаштовували кампанії у Facebook, YouTube та Instagram, а коли їх закрили – перейшли у VK й «Однокласники». 

За лютий 2022-го виплатили 100%, за березень виплатили залежно від зайнятості та залучення. 

Напрям: розірвання зв’язків з росією

Напрям: інформаційна допомога та спротив

Напрям: підтримка співробітників/ць 

https://ain.ua/2022/03/30/blicz-iz-zasnovnykom-tripmydream-andriyem-burenkom/ 

U

Міжнародна компанія, велика

Надали понад $3,5 млн на гуманітарну допомогу для України. Сервіс запустив опцію «Uber для України» у 16 країнах світу. Усі пожертви йдуть до Міжнародного комітету порятунку. Крім того, користуватися додатком Uber та спеціальною опцією Uber Aid можна для поїздок між Львовом і польським кордоном.

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 3,5 млн доларів

Напрям: евакуація

Напрям: збір коштів 

https://mc.today/uk/uber-zibrav-3-5-mln-na-gumanitarnu-dopomogu-ukrayintsyam-servis-nadaye-promokodi-na-bezkoshtovni-poyizdki/

Національна компанія, МСБ

Надали 2 камази зерна для переробки на муку. Організована кухня, яка годує локальні блокпости.

Напрям: допомога продуктами 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Міжнародна компанія, велика

Надають щомісячну підтримку в розмірі 310 тис грн БФ «Повернись живим». Запустили евакуаційні міжміські перевезення по Україні. 

Разом з партнерами Shell, Сеть АЗК WOG, Foodz, Glovo запустили проєкт «Волонтер» для безкоштовних поїздок Києвом.

Напрям: допомога армії

Вартість: понад 310 тис грн

Напрям: евакуація

Напрям: допомога волонтерам

Напрям: об’єднання бізнесу

https://www.facebook.com/uklon/posts/5036590489717420

https://kiev.informator.ua/2022/03/01/uklon-i-bolt-v-kieve-zapuskayut-volonterskie-poezdki-detali/

Національна компанія, велика

Підприємства Ukrlandfarming (ТОВ «Агро-Край», ТОВ «Райз-Схід», ТОВ «Райз – Північ», ТОВ «Райз – Полісся» та ТОВ «Поділля Агропродукт») направляють посилену допомогу ЗСУ. Молочні підприємства холдингу надавали населенню безкоштовне молоко.

Напрям: допомога продуктами 

https://www.facebook.com/ulfplc/posts/7319468481426416

Міжнародна компанія, велика

Підтримує глобальну гуманітарну місію і наразі працює з партнерами неурядових організацій на місцях, щоб надати продукти харчування, косметичну продукцію та засоби особистої гігієни на суму 5 млн євро постраждалим від війни українцям. Компанія також анонсувала програму добровільного збору допомоги від співробітників по всьому світу. Зібрану суму буде подвоєно із коштів компанії.

Unilever припинили імпорт/експорт і зупинив всю рекламу та інвестиції.

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 5 млн грн

Напрям: збір коштів 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

https://www.facebook.com/UnileverUA/posts/514788040269949

Міжнародна компанія, МСБ

Надали безплатний доступ до додатків Translator Guru та Scan Guru. Наразі доступ до всіх продуктів Universe заблоковано для користувачів із росії та білорусі.

Напрям: інформаційна підтримка 

Напрям: безкоштовний доступ до програм

Напрям: вихід з ринку росії та білорусі

https://bazilik.media/it-kompaniia-universe-nadala-ukraintsiam-bezplatnyj-dostup-do-svoikh-dodatkiv/

Національна компанія, МСБ

Перерахували 1,000,000 грн фонду «Повернись живим». Допомагають країні в кіберпросторі та армії їжею та ліками.

Напрям: допомога армії

Вартість: 1 млн грн 

Напрям: інформаційний спротив

Напрям: допомога продуктами та ліками 

https://www.facebook.com/uptechteam/posts/3127029170899849

V

Національна компанія, МСБ

Закликала компанії відмовитися від будь-яких видів співпраці з росією. Мережа Varus оновила назви товарів власного виробництва – готових страв і хліба.

У Varus перерахували до фонду «Повернись живим» фінансову допомогу в розмірі 2,5 млн грн і впровадили перекази бонусних гривень з карток покупців у фонд «Повернись живим».

У перший день війни команда Varus створила гуманітарний штаб. Волонтери забезпечують продуктами та продуктовими наборами солдатів української армії, шпиталі, лікарні, бомбосховища у Києві та Дніпрі.

Напрям: інформаційний спротив

Напрям: допомога армії

Вартість: 2,5 млн грн 

Напрям: допомога продуктами

https://mc.today/uk/hlib-dzhavelin-i-salat-smert-vorogam-varus-onoviv-nazvi-svoyih-strav/

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/

Міжнародна компанія, велика

Перерахувала 2 000 000 грн для підтримки України. 

Напрям: допомога армії

Вартість: 2 млн грн 

https://www.facebook.com/traktorist.ua/posts/1376839609417713

Національна компанія, МСБ

Бучанська компанія VESNA, почала виготовляти фронтові набори для військових. Вже передали на фронт більше ніж 300 загоювальних мазей та кремів для рук. Також після початку повномасштабного наступу роздали продукти зі свого еко-магазину людям в Бучі.

Напрям: Допомога армії, Допомога громадам, Гуманітарна допомога, Безкоштовні продукти/послуги.

Вартість: 800 тис. грн

https://delo.ua/uk/business/plan-na-viinu-yak-brend-roslinnoyi-kosmetiki-vesna-pereorijentuvavsya-na-dopomogu-frontu-396949/

https://vesna.care/uk/vesna-will-come/

Національна компанія, МСБ

Продають зернову каву, а 10 гривень від вартості кожної пачки ветеранський бізнес перераховує до фонду «Повернись живим».

Напрям: допомога армії

https://shotam.info/ne-mozhemo-buty-poza-viynoiu-yak-ukrainskyy-biznes-zhertvuie-milyony-ta-dopomahaie-ukrainskiy-armii/

Міжнародна компанія, велика

Вийшли з російського ринку.

Скаасували внутрішні транзакційні комісії та призупинили дію міжбанківської комісії для внутрішніх транзакцій у торгових точках.

Напрям: вихід із ринку росії

Напрям: допомога клієнтам 

https://visa.com.ua/

Національна компанія, МСБ

Компанія створила колекцію шаблонів для соцмереж, щоб люди підтримували Україну та вимагали від своїх лідерів допомогти зупинити війну.

Зупинили весь бізнес у росії та білорусі.

Напрям: інформаційний спротив

Напрям: розірвання зв’язків з росією та білоруссю

https://www.facebook.com/vistacreateofficial/

Національна компанія, МСБ

Передали необхідні автомобілі Збройним силам України. Допомагають територіальним громадам та нашій Територіальній обороні, це і паливо-мастильні матеріали, техніка і продукти харчування. 

Забезпечують харчовими пакетами допомоги хмельничан. Працівники VITAGRO формували необхідні набори. Таку допомогу вже отримали і отримають: одинокі громадяни, які знаходяться під соціальним супроводом, багатодітні сім’ї, сім’ї загиблих в АТО і ООС та сім’ї які виховують дітей-інвалідів. Організували елеватори в центри гуманітарної допомоги.

Сплатили до державного бюджету понад 110 млн. грн. податків.

Напрям: допомога продуктами

Напрям: допомога армії

Напрям: збір та логістика гуманітарної допомоги

Напрям: сплата податків наперед

Вартість: 110 млн грн  

https://www.facebook.com/VITAGROGC/

https://www.facebook.com/VITAGROGROUP/posts/486215623095900

Національна компанія, МСБ

Відкрили безкоштовний доступ до електронних книжок Vivat на сайті.

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://www.facebook.com/vivat.book.com.ua/posts/3009727462624445

Національна компанія, МСБ/сервіс

Запустили реєстр компаній, пов’язаних з російською федерацією та республікою білорусь. На сьогодні це найбільший список компаній із «ризиковою географією» у даних про засновників і власників, з яким можуть працювати журналісти, підприємці та активісти. 

Напрям: інформаційна допомога населенню

https://aggeek.net/ru-blog/komanda-vkursi-zapustila-reestr-kompanij-povyazanih-z-rf-ta-rb-

Національна компанія, велика

Перерахували до благодійного фонду «Повернись живим» на допомогу Українській Армії понад 2 мільйони гривень. Завдяки обміну бонусів на підтримку ЗСУ .

Відкрили доступ до майже всього контенту у Vodafone TV

Продовжуємо надавати допомогу громадянам України, які зараз перебувають на території європейських країн. Послуга в роумінгу «Доступний роумінг» пакет хвилин та Мб безкоштовно.
Доступна до підключення у таких країнах: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Латвія, Литва, Швеція, Норвегія.
Послуга «Доступний роумінг» дійсна 30 днів і містить:
400 МБ мобільного інтернету;
60 хвилин для вхідних/ вихідних дзвінків в Україну та на номери в країні перебування.

Послуга “Національний роумінг” дозволяє при зникненні зв’язку одного оператора підключатися до мережі іншого. Наразі наявність мобільного інтернету не менш важлива за дзвінки, адже дозволяє бути на зв’язку з близькими онлайн та перевіряти актуальні новини. При цьому тарифікація послуг у національному роумінгу зберігається відповідно до тарифного плану оператора, послугами якого користується абонент.

Інтернет-радіо без плати за трафік!
Якщо у Вас зник телевізійний сигнал, Ви все одно матимете доступ до актуальної інформації та новин.
Додаток за посиланням: https://radioplayer.ua

Відкрили доступ до Vodafone TV поза межами України. Тепер безкоштовно доступні: 50+ каналів; Всеукраїнська школа онлайн (5–11 класи); дитячий садочок онлайн NUMO; аудіоказки українською; медитації (аудіо/відео); англійська мова для початківців.
*доступ до перерахованого контенту безкоштовний. Тарифікація спожитого трафіку згідно умов Вашого тарифу у роумінгу.

Послуга «Роздача інтернету на місяць» і «Роздача інтернету на день» без додаткової тарифікації під час війни. Тарифи, у яких діють послуги: Vodafone SuperNet Unlim, SuperNet Turbo 2019, Unlim 3G Plus, Unlim 3G.

Напрям: інформаційна допомога населенню

Напрям: об’єднання бізнесу   

Напрям: допомога армії

Вартість: 2 млн грн

https://www.facebook.com/VFUkraine/

https://mc.today/ukrayinski-kliyenti-vodafone-yaki-poyihali-do-polshhi-otrimayut-bezkoshtovno-dostupnij-rouming/

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Національна компанія, МСБ

Переказали 100 000 грн фонду «Повернись живим».

Напрям: допомога армії

Вартість: 100 тис грн

https://ain.ua/2022/02/22/pidtrimku-armiyi/

W

Національна компанія, МСБ

Заклад готуватиме обіди, які передадуть у волонтерські організації на допомогу українським військовослужбовцям, територіальній обороні та людям, які знайшли прихисток у Львові. Також їх можна буде придбати безпосередньо у ресторані WA, а усі зароблені кошти передадуть для ЗСУ.

Напрям: допомога армії та населенню 

https://lviv.media/yak-svitovyy-i-mistsevyy-biznes-dopomahaie-armii/

Міжнародна компанія, велика

Виділили 30 мільйонів гривень організації Червоний Хрест України. Ці кошти підуть на медичні потреби українських лікарень та лікарів, а також потреби вимушених переселенців та іншу діяльність міжнародної гуманітарної організації.

Напрям: гуманітарна допомога

Вартість: 30 млн грн 

https://www.facebook.com/103526562169491/posts/136497335539080/ 

Національна компанія, велика

Допомога територіальній обороні Борисполя та Києва предметами особистої гігієни. Зібрали гуманітарну допомогу для населення міста Охтирка. Зібрали та відправили пакунки з гуманітарною допомогою до таких організацій та міст: Дніпро — для дитячого інтернату; Луцьк — для територіальної оборони; Хмельницький — для волонтерів; Миколаїв — для волонтерів; Чортків — для територіальної оборони; Тернопіль — для територіальної оборони; Чернівці — для біженців; Вишгород — для лікарні. 

Спільно з благодійною організацією «Хто, якщо не ми?», надали гуманітарну допомогу діткам з інвалідністю та їхнім сім’ям. 

Watsons продовжує працювати аби надати людям всі необхідні товари та медикаменти

Ще компанія Watsons відправила ліки в медичний центр «100% життя», який зараз працює як військовий госпіталь, та передали пакунки з медикаментами в Бучу.

Напрям: гуманітарна допомога

Напрям: допомога ліками 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

https://mc.today/uk/varus-darnitsya-watsons-i-shhe-9-kompanij-yak-velikij-biznes-pidtrimuye-ukrayintsiv-ta-armiyu/ 

https://www.facebook.com/WatsonsUA/ 

Міжнародна компанія, велика

Після початку війни в компанії вирішили заморозити поточні російськомовні проєкти та розірвала всі партнерські угоди з білоруськими компаніями. Відтепер компанія планує зосередитись на виробництві та розвитку україномовного кіберспортивного контенту, а також на проведенні кіберспортивних турнірів і студій аналітики англійською мовою. 

Напрям: розірвання зв’язків з росією та білоруссю

Напрям: інформаційна підтримка 

https://mc.today/organizator-kibersportivnih-turniriv-weplay-holding-rozirvav-ugodi-z-biloruskimi-kompaniyami/

https://mc.today/uk/rozrobnik-s-t-a-l-k-e-r-aroma-kava-obolon-ukrayinski-biznesi-yaki-vidteper-ne-pratsyuyut-u-rosiyi/

Національна компанія, МСБ

Створили декілька скорочених та оптимізованих онлайн-курсів для людей, котрі хочуть освоїти нову професію на базовому рівні за два тижні. Курси орієнтовані в першу чергу на переселенців, що втратили роботу.

Відновили графік роботи для персоналу компанії, скоротили робочий день до шести годин і в основному перевели на формат роботи з дому. Офіс продовжує працювати по можливості. 

Напрям: інформаційна допомога населенню 

https://mc.today/uk/blogs/planu-na-vipadok-vijni-v-nas-ne-bulo-yak-pratsyuye-biznes-u-timchasovo-okupovanomu-hersoni-priklad-wezom-academy/ 

Національна компанія, МСБ

Створили кухню для приготування страв військовим. За словами бренд-шефа ресторану Іллі Ульянова, дуже допомогли мешканці сусідніх будинків – вони охоче приходять, щоб готувати їжу. Щодня в ресторані годують 800 військових.

Напрям: допомога армії 

https://mc.today/uk/yak-pratsyuyut-restorani-pid-chas-vijni-mafiya-yevraziya-ta-inshi/

Національна компанія, велика

Надали фонду «Повернись живим» знижку у 50% на придбання 10 позашляховиків для Командування Сил ТрО.

Напрям: допомога армії 

https://www.facebook.com/backandalive/posts/2243435925813832 

Національна компанія, велика

Мережа заправок передала захисникам України та медикам більше 285 л пального.

Напрям: допомога армії 

https://mc.today/10-mln-grn-vid-kiyivstar-50-tis-litriv-palnogo-vid-wog-yak-ukrayinskij-biznes-dopomagaye-armiyi-i-derzhavi/

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

X

Y

Національна компанія, МСБ

Спрямували 3 000 000 гривень на підтримку Збройних Сил України, фонду «Повернись живим» та на цільові програми тероборони.

Зупинили співробітництво з будь-якими російськими компаніями, видавництвами тощо. Менеджери Yakaboo, які мають доступ до комп’ютерів, вилучають видання країни-агресора з сайту.

Оперативно повертають кошти за скасованими замовленнями по програмі єПідтримка, щоби надати можливість переслати ці кошти на потреби української армії. З 1 березня в мобільному застосунку Yakaboo всі українці можуть безкоштовно читати і слухати аудіо та е-книжки.

Напрям: допомога армії

Вартість: 3 млн грн 

Напрям: інформаційний спротив

Напрям: підтримка клієнтіів/ок

https://mc.today/knigarnya-yakaboo-vidkrila-bezkoshtovnij-dostup-do-knizhok-u-mobilnomu-dodatku/ 

Міжнародна компанія, МСБ

Перерахували фонду «Повернись живим» 1 млн грн, а також продовжують надсилати кошти на потреби армії на спецрахунок від НБУ.

Напрям: допомога армії

Вартість: понад 1 млн грн 

Національна компанія, велика

З 24 лютого мережа зарядних станцій Yasno E-mobility безкоштовно заряджає електромобілі. Станції працюють у дев’яти областях України.

Напрям: допомога громадам

https://mc.today/uk/merezha-zaryadnih-stantsij-yasno-pratsyuye-bezkoshtovno/ 

Національна компанія, МСБ

Українська ІТ-компанія YouControl запустила міжнародний інструмент RuAssets для перевірки зв’язків юридичних та фізичних осіб з російськими і білоруськими активами.

Мета цього інструменту — викрити винних в окупації України та попередити увесь світ про загрозу співпраці з бізнесом, що має зв’язки з рф чи білоруссю.

Напрям: інформаційна допомога, доступ до сервісу 

https://youcontrol.com.ua/news/russianassets/ 

Міжнародна компанія, МСБ

Від початку війни компанія YouTeam уже пожертвувала понад 1 млн грн на підтримку української армії та біженців і продовжить щомісячно донатити 50% чистого прибутку компанії. Працівники компанії, які хочуть бути волонтерами, можуть взяти для цього оплачувані вихідні.

Сама платформа також підтримує українську IT-спільноту: скасували оплату комісії платформи для клієнтів, які найматимуть розробників саме з України. Припинена будь-яка співпраця з російськими та білоруськими постачальниками послуг.

Напрям: допомога армії

Вартість: понад 1 млн грн 

Напрям: допомога співробітникам/цям та клієнтам/кам

https://mc.today/uk/pereyihali-do-ofisu-kupuyut-amunitsiyu-spivrobitnikam-yak-ukrayinski-it-kompaniyi-pratsyuyut-pid-chas-vijni/

Z

Національна компанія, МСБ

Міністерство аграрної політики спільно з Zernotorg.ua створили сайт для пошуку регіональних постачальників продуктових товарів. 

Напрям: інформаційна допомога, об’єднання бізнесу

https://elevatorist.com/novosti/14441-produktovi-mereji-shukayut-regionalnih-postachalnikiv-tovariv

Національна компанія, МСБ

Відкрили пекарню, аби забезпечувати харчуванням блокпости тероборони.

Напрям: допомога армії продуктами 

https://eba.com.ua/eva-dyakuye-biznesu-za-pidtrymku-krayiny-v-period-vijny/

Числа

Національна компанія, велика

УНІАН відкрив доступ до власного фотобанку про спротив російській агресії.

Створили YouTube-канал «Скажи россиянам правду». На ньому публікують звернення зірок до росіян.  Команда фонду 1+1 media «Ти не один» та благодійного проєкту групи «Здійсни мрію» отримали та передають 12,5 тонн гуманітарної допомоги українцям від іспанців.

1+1 video надали безплатний доступ до основних національних телеканалів «UA: Перший», «1+1», ICTV, «Інтер», «Україна», «Рада» та «УНІАН ТБ».

Напрям: інформаційна допомога населенню

Напрям: гуманітарна допомога

Напрям: безкоштовний доступ до сервісів  

https://www.facebook.com/media.1plus1/

Національна компанія, МСБ

Друк пластикових деталей для ЗСУ (для кровоспинних жгутів).

Напрям: допомога армії 

https://www.instagram.com/p/CacRabmNy5v/

Національна компанія, МСБ

Кожного дня вся виручка кав’ярні на проспекті Червоної Калини 56 у ЖК “Авалон” буде передаватися на потреби Української Армії.

Напрям: допомога армії

https://lviv.media/yak-svitovyy-i-mistsevyy-biznes-dopomahaie-armii/

У Telegram-каналі CSR Ukraine пишемо про нові тренди, важливі зміни та практичні поради щодо сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, а також публікуємо нові кейси внеску бізнесу під час війни.