Ця брошура представляє собою посібник із розвитку і впровадження практик балансу між роботою та сім’єю.
Посібник містить основну теоретичну інформацію щодо концепції – визначення та еволюцію поняття балансу між роботою та сім’єю, основні переваги компаній, що використовують концепцію на практиці, і загрози, які може нести недотримання цих практик на підприємстві. Висвітлено політику окремих держав, які досягли певних успіхів у впровадженні балансу між роботою та сім’єю. У посібнику детально розглянуто основні можливості балансу між роботою та сім’єю і переваги, які отримують працівники і компанії при впровадженні таких заходів. Зокрема, проаналізовано практики „гнучкого” робочого часу, відпусток по догляду за дітьми (включаючи відпустки для молодих татусів), а також практики дистанційної роботи, яка є найбільш інноваційним видом у концепції балансу між роботою та сім’єю.
Кожен із видів практик доповнено прикладами з діяльності вітчизняних і закордонних компаній. Окрім теоретичного матеріалу, посібник містить практичні рекомендації із впровадження балансу між роботою і сім’єю у компанії. Зокрема, описано процес впровадження практик і „ключі” до їх успішної реалізації.
Розроблена брошура стане першим вітчизняним виданням із впровадження практик балансу між роботою та сім’єю. Вона може бути використана як компаніями для покращення своєї діяльності, так і органами державної влади для вдосконалення законодавства про працю.
Цей посібник також зможе стати основою для подальших досліджень і публікацій у сфері балансу між роботою та сім’єю.
При використанні матеріалів видання посилання на джерело обов’язкове.
Баланс між роботою та сім`єю в Україні: нова конкурентна перевага для компаній та працівників