Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA Україна представили результати Рейтингу компаній, дружніх до родин

22 жовтня 2021 року, Київ,  UNFPA Україна спільно з Центром “Розвиток корпоративної соціальної відповідальності” вперше представили результати рейтингу “Компанії, дружні до родин”, в якому взяли участь 50 українських компаній з 16 галузей економіки. Рейтинг визначає лідерів корпоративного сектору України, які впроваджують політики рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, балансу роботи та сім’ї та протидії гендерно зумовленому насильству та сприяють поширенню таких практик серед інших компаній. Рейтинг було проведено в рамках проєкту “Трамплін до рівності”, який реалізує Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA за фінансової підтримки Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Однією з важливих складових дотримання принципу рівності жінок й чоловіків в реалізації їхнього професійного та особистого потенціалу є work-life balance (баланс роботи і сім’ї). Цей концепт з’явився в бізнес-практиці ще у 70-х роках минулого сторіччя, але особливого значення набув з приходом пандемії COVID-19. Велика завантаженість і вдома, і на роботі вплинула на ментальне і фізичне здоров’я співробітників і співробітниць та призвела до збільшення вигорання та зниження мотивації. Тому організації глобально почали шукати нові форми підтримки балансу між роботою та сім’єю та впровадження корпоративних політик для забезпечення гендерної рівності та нульової толерантності до домашнього насильства. 

«Забезпечення гендерної рівності є одним із ключових принципів, на якому побудовано шведське суспільство. Всі громадяни, незалежно від статі, мають право працювати та утримувати себе, а також дотримуватися балансу роботи та сім’ї. Це сприяє рівній залученості як чоловіків, так і жінок на ринку праці та позитивно впливає на економічну спроможність країни», — зазначив Тобіас Тиберг, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні.

Цього року Фонд ООН у галузі народонаселення в Україні та Центр “Розвиток КСВ” дослідили, які практики та політики, дружні до родин, використовують українські компанії та склали рейтинг “Компанії, дружні до родин”. Найбільшу кількість балів Рейтингу набрали: StarLightMedia – у номінації “Великий бізнес” (понад 250 працівників), Польфарма ЮА – у номінації “Середній бізнес” (від 50 до 250 працівників) та Nota Group – у номінації “Малий бізнес” (від 10 до 50 працівників). 

«Сам Рейтинг у 2021 році було розроблено за допомогою співробітників і співробітниць компаній, які допомогли визначити як основні критерії, так і суму балів за їх наявність. Згідно відгуків самих компаній-учасниць, ми вже бачимо, що критерії Рейтингу стануть своєрідною дорожньою картою для бізнесу, на основі якої буде розроблено заходи, щоб компанії могли ставати все більше дружніми до родин і підвищували свій бренд роботодавця. Приємно, що завдяки Рейтингу кращих практик в Україні стане більше», —  зазначила Марина Саприкіна, Керівниця Центру “Розвиток КСВ”.

Оцінювання відбувалось за наступними критеріями: корпоративна культура, гнучкий графік роботи, робоче місце, соціальна та матеріальна підтримка родини. Згідно з результатами Рейтингу переважна більшість компаній мають корпоративні політики балансу роботи та сім’ї (80%) та політики гендерної рівності (78%). Практично всі компанії-учасниці впровадили гнучкий графік роботи, коли відслідковуються тільки відпрацьовані години, без прив’язки до чітко визначеного часу початку та закінчення роботи або надання можливості працювати віддалено. Програми відповідального батьківства включають в себе  додаткові оплачувані дні декретної відпустки, додаткові  оплачувані дні батькам при народженні дитини, святкуванні визначних дат в житті дитини, догляді за малолітніми дітьми або членами родини, які потребують піклування; матеріальну допомогу при народженні дитини, дружнє до дітей приміщення та вбиральні тощо. Менш поширеною серед українських компаній є практика надання фінансової допомоги на здобуття освіти дітьми працівників/-ць  та створення корпоративних дитячих садків. Про них заявили тільки 10% та 2% компанія відповідно.

«Попри те, що практики балансу між роботою та родиною ще не є масовими для компаній в Україні, результати Рейтингу засвідчують, що більшість компаній розуміє важливість та необхідність розробки нових стратегій управління, які б пріоритезували інтереси та потреби співробітників. Рейтинг ставить за мету відзначити компанії, які є лідерами впровадження політик балансу “робота-сім’я” та сприяти поширенню кращих практик серед української бізнес-спільноти», — зазначив Хайме Надаль, Голова Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, UNFPA.

Ознайомитись із повною версією дослідження можна за посиланням тут 

Додаткова інформація:

Центр «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine) – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Пріоритети Центру: розвиток КСВ, кар’єрних навичок серед молоді, STEM освіти і популяризація науки і технологій серед дівчат. Більше про роботу Центру можна дізнатися на сайті – https://csr-ukraine.org/ та у Facebook.

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: https://ukraine.unfpa.org/  Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Проєкт “Трамплін до рівності”, що фінансується Швецією, спрямований на зміну соціальних норм та відмову від гендерних стереотипів в освіті, на роботі, вдома, у житті громади та створення сприятливого середовища, а також зростання суспільного попиту на просування рівних прав та можливостей для жінок та чоловіків в Україні. Дізнатись більше про проєкт https://www.youtube.com/watch?v=wdm1eKAVnB4 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top