Партнерство CSR Ukraine та UNFPA: #ДівчатаStem провели онлайн-зустріч “Математика як мистецтво”

CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» спільно з UNFPA Ukraine, Фондом ООН в галузі народонаселення в Україні організували онлайн-зустріч до Дня жінок в математиці “Математика як мистецтво” з фіналістками Премії L’Oréal «Для жінок у науці» 2018-2019 років Катериною Терлецькою та Мариною Нестеренко.

12 травня весь світ святкує День жінок в математиці. Глобально у фізико-математичних та IT-науках жінок — 30 %. Сьогодні STEM-спеціальності є надзвичайно важливими, і без математики в них не обійтися. У перекладі з грецької мови «математика» — це наука, знання. До речі, саме математиці виділили оеркму літеру в абревіатурі STEM. Глобально у фізико-математичних та IT-науках жінок — 30 %.

У нас чомусь побутує розмежування на “математичні” та “гуманітарні” класи. Тож ми вирішили організувати зустріч із надихаючою назвою “Математика як мистецтво”, аби наші спікерки-науковиці змогли закохати всіх у цю природничу науку — Математику. Я пишаюсь, що Україна має таких STEM-жінок”, — підкреслила керівниця Центру “Розвиток КСВ” Марина Саприкіна.

Спікерками онлайн-зустрічі стали фіналістки Премії L’Oréal «Для жінок у науці» 2018-2019 років Катерина Терлецька та Марина Нестеренко.

Катерина Терлецька — старша наукова співробітниця відділу моделювання морських та річкових систем Інституту Проблем Математичних Машин і систем НАНУ.

Інсайти виступу:

  • Математика — частина культури, мистецтво, цікаві об’єкти та теореми, прикладне застосування, застосування в природничих науках.
  • На відомій всім картині Вінсента ван Гога “Зоряна ніч” наведено опис моделі турбулентності.
  • “Математика кохання. Стереотипи, докази і пошук остаточного рішення” – Анна Фрай. За допомогою математики можна навіть обрати собі пару на вечірці або свого майбутнього нареченого!

Марина Нестеренко — старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України, відділ математичної фізики.

Інсайти виступу:

  • Якщо дивитись на мистецтво, архітектуру, художні твори — ми всюди будемо зустрічати певні закони.
  • Найчастіше зустрічається правило Золотого перерізу.
  • Краса в математиці — дозволяє бути критерієм істини.
  • Відчуття, коли ти знаходиш відповідь на питання, якого не знаходили раніше — це емоції, які Ви не можете отримати жодним чином! 

Переглянути повну версію онлайн-зустрічі “Математика як мистецтво” за участю спікерок можна посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=Y2bHD7HtEck

За детальною інформацією звертайтеся до координаторки напряму STEM, Центру «Розвиток КСВ» Тетяни Рязанової: tr@csr-ukraine.org

____________

Менторська програма #ДівчатаSTEM  перша в Україні програма, яка завдяки співпраці школярок та студенток із успішними менторками, допомагає досягти професійних результатів у STEM-напрямках. Менторки дівчат – унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері, зокрема в IT, енергетиці, науці, астрономії, репродуктивній медицині, корпоративному управлінні, банківській сфері, бізнесі, консалтингу.На сьогодні Менторська програма #ДівчатаSTEM – спільнота 80 успішних жінок в STEM та майже 100 дівчат, які створили власні проєкти https://www.facebook.com/divchataSTEM

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами ми працюємо у 150 країнах та територіях світу, а з 1997 року і в Україні для утвердження рівності, подолання гендерних стереотипів, посилення можливостей жінок, рівномірного розподілу домашніх обов’язків та залучення чоловіків у виховання дітей. З 2015 року спільно з Міністерством соціальної політики України впроваджується кампанія «Щастя в 4 руки». Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Стежте за діяльністю UNFPA у Twitter та Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top