Переможниця Конкурсу есе зустрілася із заступницею Міністра цифрової трансформації України

Міністерство цифрової трансформації України спільно з CSR Ukraine, експертною організацією Центр “Розвиток КСВ”, та її ініціативою #ДівчатаSTEM, і UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення, за підтримки уряду Швеції визначили переможниць Конкурсу есе “Цифрова трансформація в Україні”. 

Всеукраїнський Конкурс есе “Цифрова трансформація в Україні” було проведено до Національного Дня Дівчат у технологіях, який відбувся 19 листопада 2020 року.  Це свято було засновано, щоб збільшити кількість дівчат у технологіях. За статистикою в Україні працюють лише близько 25% жінок. Минулого року свято вперше відбулося онлайн, і 20 компаній та організацій провели віртуальні екскурсії для дівчат та познайомили їх зі своїми надихаючими жінками. 

“Я рада долучитися до ініціативи підтримки дівчат у STEM.  У контексті нашої країни ця тема надзвичайно важлива, адже статистика в українському IT-секторі свідчить, що хоча частка жінок стабільно зростає, 90% позицій у розробці, топ-менеджменті й системному адмініструванні обіймають чоловіки. Сподіваюся, з року в рік ця ініціатива допоможе дедалі більшій кількості дівчат бачити рольові моделі, що надихають, і попри всі стереотипи робити вибір на користь цікавих їм технічних та природничих наук. На державному ж рівні такі ініціативи мають призвести до системних рішень, які, зрештою, допоможуть усунути “скляну стелю” і подолати прояви ґендерної нерівності в колах фахівців”, — зазначила  Валерія Іоан, заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.

Авторки двох найкращих есе отримали можливість зустрітися із заступницями Міністра цифрової трансформації України Валерією Іонан та Людмилою Рабчинською. Так 18 лютого відбулася перша онлайн зустріч однієї із переможниць конкурсу, Світлани Кухарук (м. Рівне), із заступницею Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерією Іонан. 

Світлана Кухарук (17 років) навчається на двух спеціальностях: “Право” та “Фінанси, банківська справа і страхування”. Та, не дивлячись на це, її також цікавлять і технології, а саме технології у юриспруденції (legal tech). 

“Мені подобається legal tech, адже я розумію, що за цим майбутнє. Здавалося б, що юриспруденція – монотонна робота, але навіть у цій галузі вже використовується штучний інтелект, який спрощує багато процесів для юристів/ок. Завдяки технологіям створюється багато нових професій, дотичних до права, наприклад, юридичний/а інженер/ка, юридичний/а дизайнер/ка, спеціаліст/ка з юридичних технологій. Тому мені здається, що моя робота теж буде пов’язана з юриспруденцією і буде на стику з технологіями”, — зазначила Світлана Кухарук, переможниця Конкурсу есе “Цифрова трансформація в Україні”.

Оригінальний підхід до написання есе про цифрову трансформацію в Україні вразив заступницю Валерію Іоан, яка й обрала Світлану однією з переможниць Конкурсу.  

“Цифрова трансформація в Україні – це

не хвилюватися через папери,

а штурхнути бота

і зареєструвати собі ФОПа;

позбавити себе “я лише запитати”, коли сидиш в черзі, яку навіть не виміряти;

о третій ночі не розплющувати широко очі:

“а де мій паспорт, до речі?”;

у діджитал-плащі засліпити всіх в зумі,

а потім знову і знову дивувати у meeting-румі.

Ти на крок ближче до майбутнього.

Цифра замінить папір, але ніщо не замінить тебе.

Не витрачай час на черги, а нерви на неприємні компанії.

Усе інше – ДІЯ.

Доступність.

Інноваційність.

Я. Держава і Я.” 

(Конкурсне есе Світлани Кухарук) 

Організаторам Конкурсу вдалося поспілкуватися з переможницею та дізнатися враження від проведеної зустрічі. Світлана зазначила, що участь у Конкурсі здалася цікавим викликом для неї та дала можливість глибше розібратися в технологіях і взагалі в тих ідеях, які поширює Міністерство цифрової трансформації України. 

“Зустріч пролетіла дуже швидко,  я змогла поставити багато запитань й отримати на них вичерпні відповіді. Я дізналася, як працює Мінцифри й надзвичайно здивувалася через те, що над проєктами, які змінюють країну, працює всього чотири людини! Це просто нереально! В мене дуже багато вражень, а слова Валерії надають ще більше мотивації”, —  поділилася своїми враженнями з приводу зустрічі Світлана Кухарук. 

Національний День дівчат у технологіях і Всеукраїнський Конкурс есе “Цифрова трансформація в Україні” дають надію, що ми зможемо досягти гендерної рівності та подолати стереотипи про дівчат у технологіях. Цього року восени дівчата знову відвідають технологічні компанії, познайомляться з їх діяльністю та побачать, як можна будувати свою кар’єру у технологіях.

“Такий Конкурс є крутою можливістю залучати дівчат, які цікавляться технологіями. Технології постійно нас оточують, а конкурс дає можливість зрозуміти, що все це навколо нас, що за технологіями майбутнє і не потрібно боятися йти у цю сферу, якщо тобі це дійсно цікаво. Зустріч із Валерією стала для мене своєрідною мотивацією й довела, що дівчатам не закрита сфера цифрових технологій, що можна розвиватися і рухатися вперед. А головне – якщо в тебе є свої ідеї і ти хочеш щось реалізувати, то ти можеш працювати і в такій ніби лише чоловічій сфері, адже дівчата можуть змінити світ своїм баченнями та ідеями”,  —  підсумувала  переможниця Конкурсу есе “Цифрова трансформація в Україні” Світлана Кухарук. 

Подивитися запис “Національного дня дівчат у технологіях” можна за посиланням: https://youtu.be/w0SFWza7cLs

Контактна особа: Юлія Шкуліпа, 093 092 24 81, stem@csr-ukraine.org

*STEM – це акронім, який означає науку (Science), технології (Technology), інженерію (Engineering) та математику (Mathematics).

_________

Національний День Дівчат в технологіях — вперше було проведено у 2018 році за сприяння CSR Ukraine, експертної організації Центр “Розвиток КСВ” спільно з UNFPA, Фондом ООН у галузі народонаселення. Два роки поспіль захід проходив по всіх областях України. Великі та малі компанії проводили практичні заняття, екскурсії, семінари, вікторини, конкурси, майданчики для спілкування серед дівчат, які навчаються в середній школі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top