Підписанти Пакту заради молоді – 2025 провели квартальну зустріч: 3 нові компанії приєдналися до ініціативи

31 серпня Центр «Розвиток КСВ» спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення, Міністерством молоді та спорту України та організацією IREX провели квартальну зустріч підписантів Пакту заради молоді-2025

Учасники обговорювали досягнення Пакту заради молоді-2025 за перше півріччя 2021 року в напрямку працевлаштування молоді, виклики та шляхи їх вирішення. Під час заходу відбулася церемонія підписання Пакту ще трьома компаніями Jabil, Vetropack та Eleks. Відтак на сьогодні Пакт заради молоді – 2025 підписали вже 28 провідних компаній країни.

Захід з вітальним словом розпочала Марина Саприкіна, Голова Правління Центру «Розвиток КСВ»: 

«Наша сьогоднішня зустріч дуже доречна, адже ми починаємо бізнес сезон і навчальний рік обговоренням планів та можливостей, які допоможуть молодим людям України реалізуватися професійно в Україні. Ми реалізували пілот менторської програми Mentorplace 1.0 та вже запустили набір на наступну програму Mentorplace 1.1 в IT. Плануємо і покладаємо великі надії на Національний тиждень молоді у компаніях, який дозволить студентам перших курсів на початку свого навчання достеменно зрозуміти суть своєї майбутньої професії. Та ще одна велика справа – це Skills Lab Pass, що стане сертифікатом для молоді з володінням певними м’якими навичками. Ці інноваційні проєкти, які ми плануємо реалізовувати з Фондом ООН в галузі народонаселення та Міністерством молоді та спорту України, – це те, що ми називаємо win-win. Це те, від чого виграють компанії, молодь України та суспільство загалом. А Пакт заради молоді-2025 якраз також про ці спільні переваги, перемоги та перспективи для всіх сторін»

Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України, продовжила тезу про те, що Пакт заради молоді-2025 – це win-win майданчик для інтересів бізнесу, держави, партнерів з розвитку для молоді та заради неї. Пані Марина зазначила, що для уряду України ця ініціатива є надзвичайно важливою: питання Пакту внесені в план дій уряду, адже вони відповідають стратегії розвитку молоді до 2030 року, також в програму дій президента, що є вагомою частиною досягнення результатів, щоби молоді люди бачили перспективи в Україні, залишалися в Україні та розвивалися тут. Пакт допомагає досягати цих цілей та показує великий спектр можливостей для професійного розвитку в Україні. 

«Молодь – центр програмної діяльності Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. А Пакт заради молоді-2025 – це насамперед потужний інструмент об’єднання не лише уряду, приватного та неурядового сектору, а й молоді, яка потребує і прагне професійної реалізації. Пакт створює можливості та інвестує у спроможність молодих людей України реалізовувати свій потенціал», – наголосила Людмила Шевцова, програмна радниця з питань молоді та ВІЛ, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. 

Юлія Ткачук, заступниця програми «Мріємо та діємо» IREX Ukraine у своєму вітальному слові зробила наголос не лише на ініціативи нового сезону, а й те, що ще очікується, як от сертифікація компаній дружніх до молоді, запущену цьогоріч Центром «Розвиток КСВ». У новому ж сезоні продовжуватиметься робота, що була реалізована у цьому році. Зокрема національна міжсекторальна дискусія про майбутнє роботи: презентація результатів дослідження «Future of Work 2030: як підготуватися до змін в Україні» та проведення виставок Future of Work для молоді на основі цього дослідження. 

Після вітального слова організаторів Олександра Гондюл, координаторка напряму Future of Work у Career Hub, презентувала результати виставки для молоді про майбутнє роботи Future of work 2030, яка проводилася в серпні 2021 року в Києві, поділилася інсайтами заходу та планами наступної події в Одесі. 

На квартальній зустрічі підписантів Пакту презентували досягнення за перше півріччя 2021 року. Зокрема в рамках Пакту партнери працевлаштували 6170 молодих людей віком від 15 до 35 років, до співпраці з компаніями залучили 69 навчальних закладів, 40 регіональних партнерів підписали меморандум про співпрацю в рамках Пакту заради молоді – 2025, 24 компанії з яких – нові. Також компанії ділилися досвідом участі у програмах Пакту та історіями успіху. 

Також на зустрічі підписантам презентували можливості до залучення, як от програма менторства Mentorplace 1.1 IT, Національний тиждень молоді у компаніях, програма Skill lab Pass, де підписанти можуть взяти участь у розробці сертифікаційної програми з оцінки м’яких навичок аплікантів, а також проєкт Роботодавець дружній до молоді, в рамках якого проводиться аудит діяльності компаній роботодавців, їх сертифікація та розробка плану дій для покращення практик підтримки та розвитку молоді в компанії та поза її межами.

Пакт заради молоді – 2025 об’єднує зусилля компаній, держави та освіти для професійної реалізації молоді. Зобов’язаннями Пакту на найближчі п’ять років є:

  1. Спільно з іншими підписантами Пакту заради молоді сприяти створенню 20000 місць для стажування та роботи молоді в Україні.
  2. Сприяти створенню 1000 партнерств між бізнесом та освітнім сектором щодо якісної освіти та розвитку молоді в Україні.
  3. Надати 1500 молодим людям менторську підтримку з питань професійної реалізації, залучивши більше 1000 представників/ць компаній у якості менторів/ок.

Приєднуйтесь до Пакту та долучайтеся до виконання його цілей!

Детальніше про Пакт на сторінці: https://careerhub.in.ua/pact-for-youth-2025/

_____

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення – є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері  розбудови потенціалу молоді, гендерної рівності та репродуктивного здоров’я. Агенція працює у 150 країнах світу, а в Україні з 1997 року. Спільно з партнерами ми створюємо умови, щоб кожна молода людина могла на повну реалізувати свій потенціал, вела здоровий спосіб життя, знала свої репродуктивні права і брала активну участь у житті громади. 

Більше інформації про UNFPA та нашу роботу в Україні: www.ukraine.unfpa.org. Слідкуйте за діяльністю UNFPA у Twitter, Instagram та Facebook.

Програма “Мріємо та діємо” впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується  IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top