Сьогодні розпочинається віртуальний саміт лідерів сталого розвитку: світу потрібен новий вид лідерства

15-16 червня відбудеться Віртуальний саміт лідерів, організований Глобальним Договором ООН (ГД ООН), під назвою “Відновлюємось кращими. Відновлюємось сильнішими. Відновлюємось разом”. Захід триватиме 26 годин нон-стоп.

Центр “Розвиток КСВ” є членом Глобального Договору з 2007 року. Сам ГД ООН об’єднує бізнес, громадські організації, заклади освіти для просування ключових принципів у таких сферах як: права людини, трудові відносини, довкілля та боротьба із корупцією. Тому напередодні саміту, мені хотілось би представити основні тези цього унікального заходу.

Раз на рік ГД ООН проводить щорічну конференцію у Нью-Йорку. COVID-19 втрутився в ці плани, і саміт став віртуальним, що дало можливість 15000 учасникам, представникам бізнесу, урядів та громадського сектору з 200 країн, доєднатись. Цей саміт стане останнім для Ліз Кінго, яка очолювала ГД ООН з 2015, і першим для Санда Оджіамбо (Кенія), нової очільниці. Пані Оджіамбо з 2010 року відповідала за сталий бізнес та соціальний вплив телекомунікаційного оператора Сафаріком, і на цій посаді реалізувала кілька успішних партнерств з агенціями ООН.

Основними темами Саміту стануть пандемія, Цілі сталого розвитку як відповідь на сучасні виклики, й новий вид лідерства, який є необхідним для досягнення Цілей сталого розвитку. Нові лідери поєднують Цілі сталого розвитку із бізнес-показниками задля сталого розвитку і саме про них буде презентовано нове дослідження на тему Лідерства для Десятиліття дій від ГД ООН та Russell Reynolds Associates. Було опитано 60-т топів та директорів правління, на основі чого було проаналізовано основні характеристики сталих лідерів та розроблена модель як їх краще обирати, розвивати та підтримувати.

COVID-19 вплинув на різні сфери, в тому числі і права людини, створивши не тільки економічну, а й гуманітарну кризу. На заході буде обговорюватися роль бізнесу під час кризи, успішні практики та стале мислення лідерів. Бразильська мережа ГД ООН представить свою колективну ініціативу, які об’єднала більше 50 компаній, громадських організацій, органів державної влади та старт-апів, щоб запропонувати узгоджені рішення у трьох сферах: 1) веб-платформа про розвиток пандемії в країні з багатьма даними, які використовує система охорони здоров’я та науковці для планування дій; 2) інструмент для створення контактів, який поєднав донорів та організації та 3) робочі групи для економічного відновлення в країні, напирклад щодо надання кредитів та підприємництва.

Багато говоритимуть про партнерство та його нові форми. Варто нагадати, що Ціль сталого розвитку № 17 – це партнерство. Будуть обговорювати питання партнерства бізнесу з урядами, агенціями ООН та міжнародними донорами, і з освітою задля просування сталого розвитку, і як партнери можуть надихати на інновації.

Тема інновацій буде популярною, і вона розглядатиметься в контексті Цілей сталого розвитку, Лабораторій майбутнього та програми Молодих інноваторів. Щорічний внесок для фінансування ЦСР тільки в країнах, що розвиваються, становить 2,5 трлн доларів, і ця цифра буде зростати. Тому потрібні інноваційні рішення. Як приклад – інструмент під назвою Прагнення ЦСР (SDG Ambition), в рамках якого компанії можуть переглянути свої дії, виначити ризики та інтегрувати амбіційні цілі в бізнес. До речі цей інструмент було розроблено за підтримки партнерів – SAP і Accenture. На саміті буде чутно і голос молоді – молоді інноватори представлять своє бачення майбутнього іжі, моди та енергії, а молоді інноватори від ПУМБ розкажуть про майбутнє фінансів.

Кліматичні зміни – ще одна важлива тема, і Ел Гор як ключовий спікер це підтверджує. Як досягти економіки з нульовим викидом вуглецю, які амбітні цілі мають встановити держави та компанії, як підтримати та створити “здоровий та продуктивний” океан – про це буде багато сесій. Важливо відмітити, що одна з сесій про Східну Європу, а саме Грузію, Польщу, Туреччину, Україну, буде з представниками України. А ще буде представлено ініціативу “Гонка до нуля” – глобальний заклик до компаній, країн, регіонів та міст встановити амбітні цілі з нульовим рівнем викидів.
Будуть окремі сесіі про боротьбу із корупцією, гендерну рівність, інклюзивність, також представлять тему расизму, та як вона впливає на вразливі групи в Бразилії.

Мережі Глобального Договору з різних країн організовують свої сесії. Глобальна мережа Великобританії буде говорити про персональне лідерство задля сталого розвитку та клімату, а Глобальна мережа Нідерландів буде говорити про роль стейкхолдерів. Україна також представить окрему програму про інновації та ЦСР.

Але сам захід він не тільки про великі компанії. Багато модераторів поставили тему впливу та дій малого та середнього бізнесу за основну. Тому що переходити від кризового менеджменту до довгострокового планування та інновацій мають сьогодні всі.

Центр “Розвиток КСВ” слідкуватиме за перебігом, тому слідкуйте на сторінці у фб та сайті Центру “Розвиток КСВ” www.csr-ukraine.org

Про Саміт – https://registration.unglobalcompact.org/website/12559/home/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top