Майстерня майбутнього, можливості від компаній і практикум зі створення ідеального резюме: як пройшов форум «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці» у Рівненській області

7 вересня експертна платформа Career Hub та Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо» за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Рівненської обласної державної адміністрації провели безкоштовний регіональний форум «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці».

Захід об’єднав близько 80 молодих людей, представників\ць роботодавців, громадських організацій, молодіжних центрів і закладів освіти в діалозі про кращі умови працевлаштування та побудови кар’єри для молодих людей в Рівному та області.

Форум вітальними словами відкрив Тарас Деркач, координатор Career Hub у Центрі «Розвиток КСВ»:

«Наша організація, Центр Розвиток КСВ, понад 7 років займається кар’єрним розвитком молоді, розвиваючи платформу Career Hub. Пліч-о-пліч весь цей час з нами йдуть державні органи та партнери, адже згуртувавшись ми можемо робити позитивні зміни на національному рівні. Сьогоднішній форум, що проводиться у Рівненській області, дає можливість почути усіх стейкхолдерів, компанії, державу, заклади освіти та, головне, молодь, та знайти спільні рішення для покращення ситуації та умов працевлаштування в регіоні, а також показати молоді можливості розвитку в Україні».

Тарас Ткачук, керівник напрямку економічних можливостей для молоді програми “Мріємо та діємо” IREX Ukraine, зазначив, що у мінливому світі ми маємо постійно рости, розвивати свої навички та розширювати знання, ба більш, це стосується не лише молоді, а й компаній і держави.

«Я вірю в те, що всі ці сторони зібралися сьогодні на форумі «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці» у Рівненській області, щоб спільно покращувати наше майбутнє та адаптуватися до мінливого світу. Кожен з нас може бути ініціатором змін для своєї громади, для її розвитку. А саме в синергії усіх стейкхолдерів якраз можна досягти того ефекту WOW, про який сьогодні говоримо. В рамках програми «Мріємо та діємо» ми раді долучитися та допомагати молодим людям бути конкурентоздатними, знаходити своє омріяне місце праці та реалізовуватися».

Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України:

«Ефект WOW може бути лише тоді, коли є синергія між державою, закладами освіти, молоддю та бізнесом. Саме тоді можна спільними зусиллями досягти нашої мети – сприяти тому, щоби молодь залишалася в Україні та розвивалася тут. Пакт заради молоді-2025 – це і є той майданчик, який допомагає згуртуватися усім стейкхолдерам, аби молоді люди відбулися, вміли знайти своє місце, заробіток, а головне – роботу, в якій мали б змогу реалізовуватися. Сподіваюся, що ще більше компаній долучатимуться до підписання Пакту, щоб разом будувати краще майбутнє».

Наталія Чигир, начальниця відділу молодіжної політики та взаємодії з громадськими організаціями Рівненської обласної ради:

«Приємно, що Рівненська область обрана пілотною для такої ініціативи як форум «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці». Коли ми говоримо про молодь, ключовими трьома моментами є бажання, спроможність і самореалізація. Готовність держави до залучення та підтримка ініціатив, соціальна відповідальність бізнесу та створення умов для розвитку молоді, створення та запровадження подібних проєктів у поєднанні допоможе досягти того, щоби молодь залишалася в Україні, здійснювала позитивні зміни у своїх громадах і професійно реалізовувалася».

Після цього відбулася презентація Пакту заради молоді – 2025 та відкриття церемонії підписання Пакту новим учасником – компанією AVON.

Людмила Шевцова, програмна радниця з питань молоді та ВІЛ, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, розповіла про важливість цієї ініціативи, адже молодь є епіцентром діяльності Фонду:

«Основний пріоритет – це достойні умови для реалізації молоді в Україні. Кожна друга людина готова залишити країну в пошуках кращого життя. Ми хочемо запобігти цьому і надати всі можливості для розбудови потенціалу в країні, і саме Пакт створює всі відповідні для цього умови. В межах ініціативи ми працюємо з регіонами, реалізуємо ініціативи та проєкти, які сприяють працевлаштуванню молоді, кар’єрному розвитку та розвитку навичок. Це практичний інструмент та дієва платформа, яка сьогодні використовує інноваційні підходи в роботі».

Алла Федорук, менеджерка з розвитку бізнесу в Рівненській області, представляла компанію AVON на підписанні Пакту. Пані Алла зазначила, що компанія долучається до підписантів, адже молодь мріє та цінує свій час, що дуже резонує з цінностями бізнесу.

«Я прийшла в AVON ще студенткою. З власного досвіду скажу, що в цій компанії можна одночасно навчатися і розвиватися, вчитися бізнесу, а також отримувати достойну заробітну плату, залишаючись жити в своїй країні».

В рамках форуму відбувся марафон можливостей, де компанії lifecell, Reikartz Hotel Group, Райффайзен банк, Альфа банк, РЕНОМЕ, Рівне ІТ кластер, Монстера та Рівненський обласний центр зайнятості презентували програми, ініціативи та проєкти, що можуть бути цікавими для молоді.

Після цього організатори поділили учасників на робочі групи, де в рамках майстерні майбутнього молодь, бізнес, державні заклади та заклади освіти обговорювали головні проблеми працевлаштування молоді в регіоні та напрацьовували ідеї для покращення ситуації. Робочі групи одностайно зійшлися на тому, що молоді люди зі свого боку мають сумлінно навчатися та шукати можливості для прокачки навичок, бізнесу ж варто мотивувати гідними зарплатами та створенням умов для праці.

Також на форумі провели онлайн-практикум для молоді «Як написати резюме та успішно пройти співбесіду». Юлія Петруня, провідна спеціалістка з підбору персоналу lifcell, провела практикум про написання резюме та давала поради щодо підготовки до співбесід.

Наприкінці форуму найактивніші учасники отримали подарунки від партнерів заходу Альфа банк та Райффайзен банк.

Форум «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці» організовують Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо». Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Національні партнери: Міністерство молоді та спорту України, Рівненська обласна державна організація.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія).

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top