Партнерство CSR Ukraine та SAP: як реалізувати STEM проєкт за 3 місяці

24 квітня 2020  CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» за підтримки компанії SAP в рамках ініціативи #Дівчата STEM провели Третю конференцію від дівчат для дівчат «STEM: Досліджуй. Змінюй. Надихай». Партнером заходу став – L’Oréal Україна.

Зайнятість в професіях STEM (наука, технології, інжиніринг, математика) зростає швидкими темпами. Прогнозується, що протягом 2014 – 2024 років кількість жінок у STEM зросте ще на 8,9%, порівняно з 6,4% зростання в сферах, що не належать до STEM. Такій позитивній тенденції сприяє унікальний інструмент, що допомагає розвиватися в особистому та професійному житті  – менторство. Практику менторства в технологічних сферах для дівчат в Україні вже четвертий рік поспіль розвиває проект ДівчатаSTEM. 

В цьому сезоні 29 дівчат із різних куточків України реалізували свої проєкти під менторством 21-єї успішної STEM жінки. Протягом Менторської програми #ДівчатаSTEM 2019-2020 років відбулось чимало подій: знайомство дівчат з менторками, 3 STEM story cafe, зустріч учасниць Менторської програми всіх років, перша онлайн-конференція «Жінки в STEM: від мрії до дії», і звісно, зустріч “випускниць” на фінальній конференції дівчат для дівчат «STEM: Досліджуй. Змінюй. Надихай», на якій були представлені результати 3-х місячної роботи над проєктами.

Відкрила конференцію Марина Саприкіна, керівниця Центр “Розвиток КСВ”, засновниця ініціативи Дівчата STEM: “Програма ДівчатаSTEM триває вже четвертий рік поспіль. ЇЇ головна мета – щоб дівчата обирали STEM спеціальності, де вони у майбутньому отримуватимуть вищу зарплату на 26% – це сприятиме їх конкурентости на ринку праці. І ми радіємо результатам  – практично кожна друга дівчина-учасниця менторської Програми обирає спеціальність в STEM”.

Також з вітальним словом звернулась Олена Лопушенко, керівниця відділу розвитку рішень в SAP Ukraine: «Це найбільш незвична Менторська програма #ДівчатаSTEM за всі роки. Ми всі отримали чудовий досвід повноцінного онлайн-циклу. Дівчата швидко адаптувалися до нової програми, опанували онлайн-інструменти та змогли ефективно налагодити онлайн-комунікацію. Результат вражає: до фіналу дійшли 22 проєкти”.

У рамках програми ДівчатаSTEM учасниці разом зі своїми менторками мали реалізувати  власний STEM-проект. Дівчата розповіли, яким чином вдалось адаптуватися до нової онлайн-реальності та які нестандартні рішення запропонувати для своїх проєктів. Адже учасниці, школярки та студентки перших курсів вищих навчальних закладів з усієї України, протягом 3-х місяців сумлінно працювали над втіленням своїх задумів під менторством надихаючих жінок.

Серед здійснених проектів – блог про генетику «Зламаний ген», проєкт доповненої реальності для музею ArtMuseum, сайт для віртуальних подорожей Україною, комунікаційна платформа для обміну розвиваючими STEM-матеріалами та інші. 

“ITGirls Talks  – це наш спільний проєкт з Марією Сахарчук під керівництво надихаючої менторки Ксенії Бєлкіної. Ми хочемо розвіяти гендерні стереотипи про жінок в IT-сфері, також популяризувати її серед своїх однолітків. Нам вдалось розробити тематичні стікери, які незабаром усі охочі зможуть побачити в анімованій версії (Телеграм) та друкованій. Тож використовуйте кожну можливість, і не зважайте на різноманітні побоювання, бо результат вартий зусиль”, – акцентує учасниця із Києва, Дарина Вареник.

Дівчата протягом 3-х місяців працювали над своїми проєктами, надихались своїми менторками, змінювали стратегії та адаптувались до онлайн-режиму. Це величезний об’єм роботи, який ми сьогодні уважно спостерігаємо. Думаю, що ми вчились та надихались разом з дівчатами STEM”, – підтримала учасниць менторка, інженерка із забезпечення якості (QA engineer)  в Snap Ukraine Анна Лазаренко.

Наприкінці конференції організатори заохотили “випускниць” Менторської програми #ДівчатаSTEM приєднуватись до спільноти Alumni, та продовжували комунікувати й надалі.

За детальною інформацією звертайтеся до координаторки напряму STEM, Центру «Розвиток КСВ» Тетяни Рязанової,: tr@csr-ukraine.org

____________

Менторська програма #ДівчатаSTEM перша в Україні програма, яка завдяки співпраці школярок та студенток із успішними менторками, допомагає досягти професійних результатів у STEM-напрямках. Менторки дівчат – унікальна спільнота ТОП-20 надихаючих жінок в Україні, які зробили успішну кар’єру в науково-технічній сфері, зокрема в IT, енергетиці, науці, астрономії, репродуктивній медицині, корпоративному управлінні, банківській сфері, бізнесі, консалтингу.На сьогодні Менторська програма #ДівчатаSTEM спільнота 80 успішних жінок в STEM та майже 100 дівчат, які створили власні проєкти https://www.facebook.com/divchataSTEM

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

SAP — один зі світових лідерів на ринку корпоративних додатків, компанія SAP допомагає організаціям будь-якого розміру і спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Будь то допоміжні служби або рада директорів, склад або магазин, настільні або мобільні додатки – рішення SAP дозволяють підвищити ефективність взаємодії окремих співробітників і організацій в цілому, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентну перевагу. Детальніше: http://www.sap.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top