В Івано-Франківській області відбувся онлайн-форум «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці»

Практичні кроки до працевлаштування молоді, можливості від бізнесу та практикум зі створення ідеального резюме. Розповідаємо, що було на форумі «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці».

9 вересня експертна платформа Career Hub та Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо» за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Івано-Франківської обласної державної адміністрації провели безкоштовний регіональний форум «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці». 

Захід об’єднав у діалозі близько 50 молодих людей, представників\ць роботодавців, громадських організацій, молодіжних центрів і закладів освіти. Учасники спільно обговорювали виклики у працевлаштуванні та знаходили їх вирішення. Цікаво, що держава, бізнес, громадський сектор та молодь показали себе націленими на кооперацію у створенні кроссекторальних ініціатив. 

Відкрив форум Тарас Деркач, координатор Career Hub у Центрі «Розвиток КСВ»: 

«Форум “Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці” присвячений комунікації бізнесу, держави та молоді. Він максимально молодіжний і неформальний, адже ми хочемо, щоб молоді люди побачили, що роботодавцям можна ставити запитання, що вони готові створювати можливості. Сподіваюся, роботодавці ж своєю чергою познайомляться з активною молоддю, з якою хочеться працювати. Сьогодні ми побачимо, які є можливості для розвитку молодих людей в регіоні, зустрівшись з викликами, що існують на сьогодні. Важливо, що на форумі молодь має можливість висловити свою думку, подумати над складнощами у процесі працевлаштування та запропонувати ідеї»

Юлія Ткачук, заступниця програми «Мріємо та діємо» IREX Ukraine, у своєму вітальному слові зазначила, що в рамках програми було проведене національне дослідження молоді. Головна причина виїжджати за кордон для молоді – відсутність економічних можливостей в Україні. Молодь надає перевагу роботі, що відповідає інтересам і здібностям, а не роботі з найвищою зарплатою.

«Головне завдання програми Мріємо та діємо – це творити зміни в Україні для молоді та разом з молоддю. Результати дослідження показали невідповідність між очікуваннями роботодавців і молоді одне до одного. Наприклад, за результатами опитування в Івано-Франківській області переважна більшість молодих людей хоче бути власниками бізнесу, вчителями або розробниками, водночас найбільше вступників цьогоріч на українську мову і літературу. Така тенденція не відповідає очікуванням роботодавців і ринку. Тому чудово, що ви прийшли на форум, адже свідомо робите крок до самореалізації, цікавого теперішнього та кращого майбутнього»

Марина Попатенко, заступниця Міністра молоді та спорту України, продовжила вітальні слова тезою про важливість Пакту заради молоді – 2025:

«Для нас дійсно можлива платформа Пакт заради молоді – 2025 та ті можливості, які відкриває Пакт. Важливо поєднувати тих людей, які прагнуть працевлаштування і самореалізації в Україні та тих досвідчених працівників бізнесу, які можуть поділитися своїм неоціненним досвідом і бути менторами для зростання молодих людей в напрямках, які важливі та від яких вони отримують задоволення. Адже значення має не лише економічний компонент, а й справа до душі»

На форумі також відбулося підписання Пакту компанією Прикарпаттяобленерго. Представник компанії-підписанта Андрій Грабчук, начальник відділу стратегічного планування та аудиту Прикарпаттяобленерго, привітав усіх присутніх і прокоментував бажання долучитися до ініціативи: 

«Ми були підписантами попереднього Пакту, поділяємо принципи, які закладаються в Пакті та підтримуємо ініціативи, що спрямовані на розвиток співробітництва для якісної освіти та працевлаштування молоді. Також ми багато років успішно співпрацюємо з Центром “Розвиток КСВ” підтримуємо ініціативи та цінності Центру, захоплюємося та беремо приклад з візійності команди Центру. Ми стратегічно підходимо до соціальної відповідальності, тож перед нами ніколи не стоїть питання чи підтримувати ініціативи сталого розвитку»

В рамках марафону можливостей для молоді від бізнесу, компанії lifecell, Reikartz Hotel Group, Райффайзен банк, Альфа банк, Goodvalley Прикарпаттяобленерго й Івано-Франківський обласний центр зайнятості, розповіли про програми, ініціативи та проєкти, що можуть бути цікавими для молоді.

Також на форумі пройшла майстерня майбутнього, де молодь, бізнес, державні заклади та заклади освіти обговорювали головні проблеми для працевлаштування молоді в регіоні, розробляли та презентували ідеї для змін на краще. Як основні виклики окреслили непопулярність робочих спеціальностей та сфер діяльності компаній, які пропонують можливості, відсутність мотивації та зацікавленості, відсуьність рольових моделей серед молоді у сільській місцевості. Як рішення учасники запропонували створення центрів кар’єри в закладах освіти, посилення допомоги зі сторони бізнесу зі стажуваннями та працевлаштуванням, залучення бізнесу до створення тренінгів з розвитку навичок та відвідування закладів освіти з історіями успіху від компаній. 

Також на форумі провели онлайн-практикум для молоді «Як написати резюме та успішно пройти співбесіду». Юлія Петруня, провідна спеціалістка з підбору персоналу lifcell, провела практикум про написання резюме та давала поради щодо підготовки до співбесід.

Наприкінці форуму найактивніші учасники отримали подарунки від партнерів заходу Альфа банк та Райффайзен банк. 

Форум «Бізнес і молодь: ефект WOW від співпраці» організовують Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» в межах програми «Мріємо та діємо». Програма «Мріємо та діємо» впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується  IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток КСВ» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.

Національні партнери: Міністерство молоді та спорту України, Івано-Франківська обласна державна організація. 

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSR Europe (Брюссель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). 

Career Hub – експертна платформа Центру «Розвиток КСВ», яка об’єднує молодь, роботодавців, державні органи та освітні заклади для кар’єрного розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top