Результати Конкурсу кейсів з КСВ 2022

Відстоюючи країну – надихаючи світ: відбувся відкритий фінал XIII Конкурсу кейсів з КСВ 2022 від CSR Ukraine

20 квітня у Києві, CSR Ukraine за підтримки EY в Україні та Global Giving провів щорічну національну премію відзначення проєктів, які спрямовані на реалізацію Цілей сталого розвитку. Цього року конкурс пройшов без звичних номінацій та суперництва, щоб відзначити компанії за спільний внесок у життєстійкість України під час війни, та показати світові, яку неймовірну соціальну відповідальність демонструє український бізнес навіть у темні часи.

Тринадцятий конкурс кейсів з КСВ під час війни став не змаганням, а об’єднанням і демонстрацією внеску бізнесу у життєстійкість України. Саме тому, словами 2022 року для соціальної відповідальності бізнесу було обрано єдність, стійкість і сила. Це все про Україну й українців/ок” – Марина Саприкіна, Голова правління CSR Ukraine

“КСВ – це про бізнес з людським обличчям. І під час війни КСВ підхід спрацював на 100%. Українські компанії, рятуючи своїх співробітників і свої бізнеси, змогли водночас стати потужним джерелом допомоги. Бізнес став вагомим компонентом загальної стійкості України в дні важких випробувань. І надалі компанії роблять свій внесок у наближення нашої перемоги.” – Наталія Теленкова, Керівниця комітету з питань корпоративної відповідальності компанії EY в Україні

Серед ініціатив, які відзначалися цьогоріч стали допомога ЗСУ, ВПО та постраждалим від бойових дій, відновлення об’єктів, установ та закладів, які постраждали від військових дій, підвищення стандартів роботи у галузі, розвиток громади, розв’язання екологічних проблем, підтримка співробітників та інші. 

Усього було представлено 30 кейсів від 20 компаній з різних галузей: Фокстрот, Eva, Metro, SoftServe, Sigma Software, Intellias, Eleks, Techiia, ПриватБанк, Кредобанк, ПУМБ, Goodvalley Ukraine, WOG, Farmak, Ferrexpo, KPMG Ukraine, Kyivstar, Bayer, Coca Cola, Metinvest. З кейсами ознайомилися 10 міжнародних експертів та поділилися своїми враженнями онлайн:

“Якби хтось запитав литовські банки чим вони пишаються у сфері сталого розвитку, я думаю, вони б відповіли, що багато працюють над проблемою зміни клімату та допомагають спрямовувати фінансові потоки на реалізацію Зеленого курсу, і це, безумовно, дуже важливо. Але, порівнюючи це з 1000 посмішок врятованих дітей в Україні – це стає менш важливим. Я думаю, що сталість залежить від контексту. А контекст в Україні відрізняється. Це надає зовсім нового звучання корпоративному громадянству компаній. Тому що компанії – це люди, які розуміють людей. І коли ми говоримо про КСВ, ми говоримо саме про людей в компаніях.”  – відмітила Audronė Alijošiutė-Paulauskienė, керуюча директорка Литовської асоціації КСВ “LAVA”

Найбільш трепетним моментом заходу стало нагородження, адже за допомоги організації СОС дитячі містечка України, на дипломах зазначалися мрії маленьких українців, які через війну опинилися в складних умовах. Ці мрії стали нагадуванням, що відстоюючи Україну сьогодні, компанії дають надію дітям на здійснення їх мрій у майбутньому:

“Я мрію після війни з батьком побудувати новий будинок і жити щасливо”. Єна, 8 років, Сєверодонецьк (СОС Дитячі Містечка в Україні)

“Коли я виросту мрію бути волонтером, бо дуже хочу допомагати та бути корисною”, Вікторія, 10 років, Маріуполь (СОС Дитячі Містечка в Україні)

“Привіт, я хочу стати блогером. Я буду розповідати про різні міста України. Україна буде з Кримом, буде незалежна, шикарна”. Софія, 12 років, Харків (СОС Дитячі Містечка в Україні)

Цього року на конкурсі була лиш одна номінація –  глядацьких симпатій. Шляхом голосування перемогу здобув кейс “Одужуй швидше” від компанії Techiia, який спрямований на модернізацію обладнання в українських лікарнях. Усі кейси компаній- учасниць незабаром буде розміщено на платформі Impactorium.org 

Конкурс кейсів з КСВ: Започаткований у 2009 році, Конкурс перетворився в єдину національну премію відзначення проєктів соціальної відповідальності компаній. Організатором виступає CSR Ukraine. Постійним партнером Конкурсу є міжнародна консалтингова компанія EY. За весь час було зібрано понад 350 кейсів, які оцінювали 35 міжнародних експертів. З 2016 року незмінною темою конкурсу є Глобальні Цілі сталого розвитку 2030 – ключові напрямки розвитку країн, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку, і нараховують 17 цілей, яким відповідають 169 завдань.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КОНКУРС КЕЙСІВ КСВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top