Партнерство CSR Ukraine та BBW : як удосконалити Soft Skills під час карантину

CSR Ukraine, експертна організація Центр «Розвиток КСВ» у партнерстві з GIZ Ukraine та BBW (Bildungswerk der Bayerischen Wirtschaft (bbw) gGmbH) (Освітній Центр Баварської економіки) з 2019 року впроваджують проєкт “Майстер”, метою якого є професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та людей, постраждалих від конфлікту на сході України.

За інформацією Дніпропетровського обласного центру зайнятості, станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у державній службі зайнятості, становить 456,8 тис. осіб, що майже на 148,5 тис., або 48%, більше, ніж станом на відповідну дату минулого року (станом на 4 травня 2019 року кількість безробітних становила 308,3 тисячі).

Протягом квітня-травня 2020 року більше ніж 120 осіб з Дніпропетровської області, серед яких ВПО та місцеві жителі, пройшли онлайн-тренінги з удосконалення навичок для працевлаштування (Soft skills). Структура тренінгу містить теоретичні та практичні блоки, самостійну роботу та домашнє завдання. Методика впровадження тренінгової програми адаптована до проведення онлайн та особливо детально розглядається тема створення ідеального дієвого резюме. 

Катерина Терещенко, коуч проєкту “Майстер” зазначає: “Гнучкі навички – це інструменти, які є у кожного. Важливо їх знайти, для пошуку необхідна лише щоденна безперервна робота над собою.Багато хто зараз відчуває тривогу, і наша задача – підтримати людей, допомогти потурбуватися людям про своє ментальне здоров’я і надати інструменти, які допоможуть вдало вийти з карантину”. 

На тренінгу розглядаються такі теми, як: цілепокладання, мотивація, тайм-менеджмент, самоорганізація, подолання стресу та конфліктів, комунікація, ведення переговорів, написання резюме. Також усі учасники отримали домашнє завдання: використовуючи методику написання резюме (розглядалась на 3-й день) створити або удосконалити своє резюме. Після цього кожен учасник отримав зворотній зв’язок та рекомендації щодо виконання даного завдання.

Після проходження тренінгів є можливість пройти професійне навчання за певними напрямами. Навчання є безкоштовним для учасників і відбувається на базі навчальних закладів, які добре зарекомендували себе на ринку освітніх послуг. Залежно від курсу, навчання може тривати від декількох тижнів до півроку. 

Роман Галич, учасник онлайн-тренінгу з Дніпра, підкреслює: “Я отримав змістовні відповіді на свої питання, приємно чути цікаву точку зору щодо вдосконалення навичок та написання резюме. Запам’ятав інформацію про різні види стресу, конфлікти та шляхи їх вирішення. Навіть трохи вдалося відволіктись від карантину. Було багато цікавого матеріалу!

Яна Казаріна, учасниця з Кривого Рогу зазначає: “На цьому тренінгу для мене було приємним відкриттям не лише отримання знань та навичок з розвитку Soft Skills, а й опанування нової інтернет платформи – ZOOM, фактично сидячи вдома на дивані. Під час карантину важливо продовжувати звичний спосіб життя – навчання, розвиток, загалом – напружувати мізки, щоб не деградувати”.

У рамках проєкту «Майстер» для учасників також створені можливості для отримання допомоги у визначенні професійної орієнтації, оцінки навичок, кар’єрного консультування тощо. Один з таких інструментів – унікальний тест KoJACK, який містить п’ять різних блоків та допомагає проаналізувати професійний потенціал та визначити професійні і соціальні компетенції. По завершенню кожен/а учасник/ця отримують результати у вигляді сертифікату.

За детальною інформацією по проєкту пишіть на пошту nk@csr-ukraine.org 

________

Проєкт «Майстер» – «Майстер»  –  це коротка назва, що відображає сутність і головну мету проєкту GIZ «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» – покращити можливості для працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) й місцевих мешканців у 6 областях (Дніпропетровська, Запорізька, Полтавська, Харківська і підконтрольні Уряду України території Донецької та Луганської областей). Проєкт «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні» фінансується Урядом Німеччини, реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH і запроваджений в якості відповіді на ситуацію, що склалася внаслідок конфлікту на сході України.

CSR Ukraine, Центр «Розвиток КСВ» – експертна організація в Україні, що об’єднує понад 40 великих компаній, спільно з якими вже десять років просуває принципи сталого ведення бізнесу та соціальної відповідальності, реалізує власні соціальні проекти, надає консультації, проводить семінари та тренінги з КСВ питань та звітів як для приватних компаній, так і для державних органів влади. Є національним партнером CSREurope (Брюсель, Бельгія) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (Женева, Швейцарія). www.csr-ukraine.org

BBW (Bildungswerk der Bayerischen Wirtschaft (bbw) gGmbH) – Освітній центр баварської економіки займається економічною освітою німецького суспільства (засновано у 1969 році.) Це велика освітня організація Баварських промислових об’єднань. Нині – найбільша освітня організація в Німеччині. BBW має понад 10 тис. співробітників і 300 тренувальних центрів. Своїми ноу-хау та досягненнями діляться з усіма бажаючими: присутні у 120 країнах на різних континентах.

GIZ Ukraine, Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Україну за дорученням Федерального уряду Німеччини на шляху демократичних перетворень з 1993 року. Нині пріоритетними напрямами німецько-української співпраці  є: ефективне державне врядування; енергоефективність; сталий економічний розвиток. GIZ діє в Україні за дорученням п`яти німецьких міністерств, Європейського Союзу (ЄС) та уряду Швейцарії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top