Відбулася презентація Індексу ESG прозорості компаній України 2020

Центр «Розвиток КСВ» та Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ) за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) провели оцінку прозорості корпоративного управління та соціальної відповідальності українських компаній. 

Переглянути Індекс ESG прозорості компаній України 2020

Під час презентації ESG Індексу прозорості компаній України 2020 Керівниця Центру «Розвиток КСВ» Марина Саприкіна та голова Правління професійної асоціації корпоративного управління Олександр Окунєв представили результати дослідження. 

Було проаналізовано публічну інформацію за 2020 рік з відкритих джерел 56 компаній відповідно до ESG критеріїв: за соціальними, екологічними та управлінськими чинниками. Базою для оцінки стали компанії, що входять до 50 найбільших платників податків та ті, що добровільно приєдналися до оцінювання.  У ТОП-10 найбільш прозорих компаній потрапили 5 державних та 5 приватних компаній

Марина Саприкіна, голова Правління Центру «Розвиток КСВ»:

«Термін ESG – екологічні, соціальні та управлінські чинники – сьогодні стає на повістці дня для всього бізнесу, особливо для фінансових компаній. драйверами, які підштовхують українські компанії до ширшого запровадження в своїй діяльності ESG чинників, є нові тренди в корпоративному світі в ЄС та сприйняття молодим поколінням співробітників, для яких високі екологічні та соціальні стандарти корпоративного управління є головними при виборі місця роботи. На ці стандарти також дедалі більше орієнтуються й клієнти та партнери компаній.». 

Було оцінено результати діяльності у таких сферах: корпоративне управління, права людини, трудові відносини, довкілля, відносини із споживачами, чесні операційні практики, робота із громадами, звітність компанії (в тому числі звіт про управління та нефінансові звіти), навігація сайту та його доступність.

Олександр Окунєв, голова Правління професійної асоціації корпоративного управління:

«ESG чинники є не стільки модою в корпоративному управлінні, як мають серйозний сенс для інвесторів. Якщо раніше хорошою компанією для інвестицій вважалася та, що приносить найбільше грошей, то сьогодні та компанія, яка найкраще управляється, тобто, має сталий шлях розвитку та яка є найбільш надійною. Тому сьогодні така увага до прозорості управління, яке проявляється у високих екологічних та соціальних стандартах діяльності тієї чи іншої організації».

«Рівень прозорості українських компаній потроху зростає. Так, середній рівень розкриття інформації компаній України за показниками ESG становить у соціальних аспектах 26,4%, в екологічних – 36,6%, в корпоративному управлінні – 27,7%», — зазначила Алла Зінченко, експертка Центру «Розвиток КСВ», яка представила результати загальні результати Індексу та роз’яснила методику дослідження.

За даними Індексу прозорості компаній України 2020 перші 10 сходинок посіли: 

  • ПрАТ «ВФ Україна» (мобільний оператор Водафон); 
  • АТ «Перший український міжнародний банк»; 
  • Група ДТЕК; 
  • АБ «Укргазбанк»;
  • ІП «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед»;
  • ДП «НАЕК” Енергоатом»;
  • МХП; 
  • ПрАТ «НЕК “Укргідроенерго»; 
  • АТ «Українська залізниця»;
  • НАК «Нафтогаз України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Scroll to Top